Polska TV za granicą – jak oglądać online?

Polska TV za granicąWielu z Was mieszka na stałe za granicą, wielu z Was podróżuje po świecie. Często internet to jedyna możliwa droga do kontaktu z Polską kulturą, wiadomościami, telewizją.

Dziś opiszemy Wam jak, w łatwy sposób Polska TV za granicą zadziała na każdym Waszym urządzeniu.

Polska TV za granicą – problem lokalizacji

Podstawowym problem, z którym borykają się internauci, próbujący oglądać TV online za granicą – nie tylko Polscy – to kwestia blokad regionalnych. Wszystko bowiem rozbija się o koncesje, licencje i prawa na dany rynek. Jednak nawet w przypadku produkcji własnych, stacje TV wolą emitować programy „lokalnie” a w przypadku za granicy, sprzedać prawa do dystrybucji czy transmisji innym podmiotom.

W efekcie tego, gdy np. chcecie z za granicy oglądać materiały stacji w innym kraju niż jesteście, zwykle zamiast treści, na ekranie wita Was komunikat, że ze względu na Wasza lokalizacje treści pozostaną zablokowane. Co robić?

Zablokowana Polska TV za granicą? – zmień adres IP!

Na szczęście w internecie nie ma praktycznie problemów nie do rozwiązania. Skoro w przeważającej większości strony i serwisy oferujące treści wideo identyfikują odbiorców wg adresu IP, najprościej i najskuteczniej będzie zmienić nasz adres IP. Jak zatem surfować z Polskim adresem IP tak by za granicą oglądać Polską TV?

Jak zmienić adres IP na Polski?

Zmiana tak jest w sumie banalnie prosta i można tego dokonać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to VPN. Wystarczy połączyć się z jednym z naszych serwerów VPN w Polsce i od tego momentu, to serwer VPN – jako pośrednik – będzie udawał Was w internecie. Tym samym wszelkie strony i usługi – w tym te, które oferują transmisje Polskiej TV online – zobaczą adres serwera VPN.

Polski VPN, który oferujemy to pakiet 3 serwerów VPN zlokalizowanych w Polsce, ale nie tylko.

Są bowiem przypadki, gdy na danym urządzeniu nie da się uruchomić usługi VPN. W takim przypadku oferujemy Wam dostęp do serwerów proxy w Polsce w ramach usługi Smart DNS.

polska tv za granica

Na jakich urządzeniach mogę włączyc Polski VPN i Smart DNS?

VPN jest wspierany przez praktycznie wszystkie zaawansowane systemy operacyjne na świecie. Tym samy, wszystkie urządzenia na których działa Android (w tym Android TV!), iOS, Windows, macOS czy Linux pozwalają na konfigurację i uruchomienie bezpiecznego połączenia VPN.

W przypadku Smart DNS sprawa jest jeszcze prostsza. Wystarczy zmienić ustawienia DNS w urządzeniu a jesli np. Wasz Smart TV na to nie pozwala możecie dokonać zmiany ustawień DNS bezpośrednio na swoim routerze domowy. Plusem takiego rozwiązanie jest to, że wszystkie urządzenia z sieci domowej mogą wtedy ze Smart DNS swobodnie korzystać.

W podsumowaniu – co jeszcze warto wiedzieć o VPN?

Wiecie już, że Polska TV za granicą zadziała zarówno przez Polski VPN jaki i Smart DNS. Ale czy są jeszcze jakieś inne rzeczy, które o VPN i naszej usłudze warto wiedzieć?

Oczywiście! Powyżej znajdziecie informację, dlaczego polecamy pakiet Ninja Power VPN, ale w skrócie. VPN to przede wszystkim poprawione bezpieczeństwo i anonimowość w sieci. Zaszyfrowanie danych i ukrycie miejsc które odwiedzacie – także przed dostawcą internetu – czy możliwość bezpiecznego korzystani z publicznych sieci Wi-Fi to bezsprzecznie bardzo ważna sprawa.

Dodatkowo, jeśli mieszkacie za granica byc może zainteresuje Was fakt, ze VPN to także opcja na bezpieczne korzystanie z sieci BitTorrent – własnie dzieki temu, ze VPN ukryje Wasz prawdziwy adres IP.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania jak odblokować Polską TV za granicą dajcie znać w komentarzach!

 

TESTUJ VPN i Smart DNS

38 thoughts on “Polska TV za granicą – jak oglądać online?

 1. Kupiłem smart dns , na telewizorze blokuje filmy które nie można oglądać za granicą , widzę tylko same reklamy, na ipli ,vod Onet i player. Nie idzie skonfigurować telewizora samaung.P proszę o pomoc.

  1. Cześć,
   W zakładce SmartDNS (na stronie usługi) i wybraniu Polski zobaczysz, które strony/serwisy działają na jakiej platformie.

   Po drugie najbezpieczniej jest ustawić DNS na routerze sieci Wi-Fi – czy tak zrobiłeś?

   Czy serwisy, które nie działają w TV działają w PC?

   A jesli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji i pomocy najlepiej kontaktować się bezpośrednio z naszym wsparciem technicznym (my dysponujemy ograniczonymi możliwościami wsparcia i testowania urządzeń i usług) – http://hideipvpn.pl/jak-uzyskac-pomoc-w-sprawie-vpn-i-smartdns-support-ticket/

 2. Na routerze nie wiem jak ustawić , nie znalazłem swojego modelu by ustawiać, router Livebox internet fibra, mam ustawione na telewizorze i w komputerze przez program który należało pobrać w tym celu.
  Piszę dlatego iż treści blokowane na telewizorze mogę oglądać na komputerze.

  1. Podeślij nam linki do treści, które nie działają na TV. Zapytamy nasz support czy da się je odblokować na TV – nie zawsze jest to możliwe. Różne serwisy, używają różnych sposobów by streamowac treści do różnego typu urządzeń i aplikacji.
   Nie na każdym urządzeniu (np. TV) jesteśmy wstanie (pomimo DNS) tak przekierowywać ruch by przechodził przez odpowiednie proxy z tym DNS połączone.
   Stąd na stronie usługi – Smart DNS – jest lista krajów, usług, które działają z jakim urządzeniem.
   https://uploads.disquscdn.com/images/eae1055ad0ee1cbb20af70324b608fabc6471208b4857f17a0b3451074bebf98.png

   W przypadku TV (piszemy generalnie Samsung TV jak widzisz) czasem dwa modele TV maja aplikacje w dwóch różnych technologiach (językach) i na jednym serwis działa, na drugim już nie.

   Sugerujemy bezpośredni kontakt z naszym supportem (live chat lub wiadomość poprzez Client Area). Oni mają i różne urządzenia do testowania (mogą sprawdzić czy to co u ciebie nie działa działa u nich), mają dostęp do infrastruktury DNS i VPN.

  1. Ok, daj nam trochę czasu spróbujemy sprawdzić. Najszybciej jednak uzyskasz pomoc kontaktując się z supportem bezpośrednio – mamy ludzi, którzy tylko tym się zajmują….

 3. Szukałem w sieci i dzwoniłem do Orange i w routerach z fibra nie można zmienić DNS jest przydzielone automatycznie. Pozostaje chyba jakiś sposób by zrobić to w Tv by działało.

  1. Pozostaje Ci bezpośredni kontakt z naszym supportem. Mają dostęp do serwerów, TV i mogą sprawdzić dokładnie także jak to wygląda od strony Twojego konta. My fizycznie nie mamy do tego dostępu.

  1. Działa z każdego miejsca na świecie, ze Szwajcarii też (o ile pytasz o VPN i Smart DNS). Przepraszamy za milczenie, umknęło nam Twoje pytanie.

 4. Wszyscy to oszusci,dup,o ile wiem,za darmo to umarło,za wszystko trzeba płacić,a oni bazują na naiwnosci,oszusci,wysłałem ostatnio opłatę i ani pieniedzy ani dostępu do kanałów płatnych a nie jak pisza za darmo.

  1. Bardzo uboga ta telewizja, lepiej wykupić iptv i oglądać na smart tv, androidzie lub pc – prawie 200 polskich kanałów np. tu:

 5. prosze o pomoc.nie wiem gdzie rozpoczac dysusje.nie moge polaczyc sie do internetu na polsat cyfrowy.czy mogl by mi ktos podac dokladny turtorial jak zmienic dns w polsat cyfrowy evo box

  1. A czy urządzenie o którym piszesz pozwala na zmianę DNS?
   Jeśli nie, najlepiej zmienić adres DNS w domowym routerze i nie zapomnieć o aktualizacji IP!

   1. tak pozwala.dzialalo przez rok..jak chce sie polaczyc do internetu uzywajac waszego dns to dostaje komunikat ze polaczenie nie mozliwe.jak uzywam automatycznego dns nie ma problemu.

    1. W tej sytuacji pozostaje bezpośredni kontakt ze wsparciem (live chat albo support ticket).
     Widzimy, że jesteś już z nami w kontakcie po przez profil na Facebooku – by najszybciej rozwiązać problem prosimy o zastosowanie sie do ich prośby, czyli kontakt bezpośredni z działem wsparcia.

     My (i ekipa obsługująca Fejsa) nie mamy dostępu do niezbędnych narzędzi by sprawdzić co i dlaczego nie działa.

     Ale jakbyś potrzebował pomocy – oczywiście daj znać.

Comments are closed.