Polska TV za granicą – jak oglądać online?

Polska TV za granicąWielu z Was mieszka na stałe za granicą, wielu z Was podróżuje po świecie. Często internet to jedyna możliwa droga do kontaktu z Polską kulturą, wiadomościami, telewizją.

Dziś opiszemy Wam jak, w łatwy sposób Polska TV za granicą zadziała na każdym Waszym urządzeniu.

Polska TV za granicą – problem lokalizacji

Podstawowym problem, z którym borykają się internauci, próbujący oglądać TV online za granicą – nie tylko Polscy – to kwestia blokad regionalnych. Wszystko bowiem rozbija się o koncesje, licencje i prawa na dany rynek. Jednak nawet w przypadku produkcji własnych, stacje TV wolą emitować programy „lokalnie” a w przypadku za granicy, sprzedać prawa do dystrybucji czy transmisji innym podmiotom.

W efekcie tego, gdy np. chcecie z za granicy oglądać materiały stacji w innym kraju niż jesteście, zwykle zamiast treści, na ekranie wita Was komunikat, że ze względu na Wasza lokalizacje treści pozostaną zablokowane. Co robić?

Zablokowana Polska TV za granicą? – zmień adres IP!

Na szczęście w internecie nie ma praktycznie problemów nie do rozwiązania. Skoro w przeważającej większości strony i serwisy oferujące treści wideo identyfikują odbiorców wg adresu IP, najprościej i najskuteczniej będzie zmienić nasz adres IP. Jak zatem surfować z Polskim adresem IP tak by za granicą oglądać Polską TV?

Jak zmienić adres IP na Polski?

Zmiana tak jest w sumie banalnie prosta i można tego dokonać na dwa sposoby. Pierwszy z nich to VPN. Wystarczy połączyć się z jednym z naszych serwerów VPN w Polsce i od tego momentu, to serwer VPN – jako pośrednik – będzie udawał Was w internecie. Tym samym wszelkie strony i usługi – w tym te, które oferują transmisje Polskiej TV online – zobaczą adres serwera VPN.

Polski VPN, który oferujemy to pakiet 3 serwerów VPN zlokalizowanych w Polsce, ale nie tylko.

Są bowiem przypadki, gdy na danym urządzeniu nie da się uruchomić usługi VPN. W takim przypadku oferujemy Wam dostęp do serwerów proxy w Polsce w ramach usługi Smart DNS.

polska tv za granica

Na jakich urządzeniach mogę włączyc Polski VPN i Smart DNS?

VPN jest wspierany przez praktycznie wszystkie zaawansowane systemy operacyjne na świecie. Tym samy, wszystkie urządzenia na których działa Android (w tym Android TV!), iOS, Windows, macOS czy Linux pozwalają na konfigurację i uruchomienie bezpiecznego połączenia VPN.

W przypadku Smart DNS sprawa jest jeszcze prostsza. Wystarczy zmienić ustawienia DNS w urządzeniu a jesli np. Wasz Smart TV na to nie pozwala możecie dokonać zmiany ustawień DNS bezpośrednio na swoim routerze domowy. Plusem takiego rozwiązanie jest to, że wszystkie urządzenia z sieci domowej mogą wtedy ze Smart DNS swobodnie korzystać.

W podsumowaniu – co jeszcze warto wiedzieć o VPN?

Wiecie już, że Polska TV za granicą zadziała zarówno przez Polski VPN jaki i Smart DNS. Ale czy są jeszcze jakieś inne rzeczy, które o VPN i naszej usłudze warto wiedzieć?

Oczywiście! Powyżej znajdziecie informację, dlaczego polecamy pakiet Ninja Power VPN, ale w skrócie. VPN to przede wszystkim poprawione bezpieczeństwo i anonimowość w sieci. Zaszyfrowanie danych i ukrycie miejsc które odwiedzacie – także przed dostawcą internetu – czy możliwość bezpiecznego korzystani z publicznych sieci Wi-Fi to bezsprzecznie bardzo ważna sprawa.

Dodatkowo, jeśli mieszkacie za granica byc może zainteresuje Was fakt, ze VPN to także opcja na bezpieczne korzystanie z sieci BitTorrent – własnie dzieki temu, ze VPN ukryje Wasz prawdziwy adres IP.

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania jak odblokować Polską TV za granicą dajcie znać w komentarzach!

 

TESTUJ VPN i Smart DNS