Gdzie i jak oglądać Olimpiadę Zimową online?

Zbliża się początek Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pyeongchang. Pamiętamy z poprzednich lat, że temat sportu i tak dużych imprez jest dla wielu z Was bardzo ciekawy i wiele osób będzie szukać informacji na ich temat. Czas zatem na mały przewodnik – gdzie oglądać Olimpiadę Zimową online na żywo i jak oglądać Olimpiadę Zimową online? A do tego kilka informacji na temat samych Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang 2018 – zapraszamy.

 

Zanim przejdziemy do sedna naszego informatora, pozwólcie, że przeprosimy „purystów” językowych a przy okazji być może części z Was także wyjaśniamy różnicę – olimpiada vs. igrzyska olimpijskie. To nie to samo.

Choc w potocznym języku przyjęło się używać wyrażenia „olimpiada” – np. „oglądać Olimpiadę Zimową online” to jest to błąd.Olimpiada to bowiem 4-letni okres pomiędzy igrzyskami. Czas treningów, przygotowań, kwalifikacji, eliminacji. Zwieńczeniem i finałem tych 4 lat są właśnie Igrzyska Olimpijskie.

Jednak z uwagi na to, że większośc z Was będzie szukać informacji pt „Jak oglądać Olimpiadę Zimową online?” a nie „Jak oglądać Igrzyska Olimpijskie online” mamy nadzieję, że wybaczycie nam wpisanie się w ten trend.

Zimowe igrzyska olimpijskie Pyeongchang 2018

To już druga impreza tego typu, która odbywa się w Korei Południowej. poprzednio Letnie Igrzyska Olimpijskie, w 1988 roku gościł Seul.

Wedle zapowiedzi mają to być największe, najnowocześniejsze Igrzyska w historii. Sportowa impreza na miarę XXI wieku. Ponad 80 teamów narodowych. Ponad 100 dyscyplin sportowych i setki godzin transmisji video – w tv, przez satelitę, w radio, w internecie, na portalach społecznościowych.

My skupimy się na znanych nam platformach w sieci, które pozwolą oglądać Olimpiadę Zimową online na żywo. Zanim jednak przejdziemy dalej, kilka ciekawostek…

Najpierw coś po Polsku – „Koleżanka Pyra w Korei” chyba się nie obrazi 😉

No i co nieco po angielsku.

A teraz do rzeczy…

Gdzie oglądać Olimpiadę Zimową online?

oglądać Olimpiadę Zimową online oglądać Olimpiadę Zimową online oglądać Olimpiadę Zimową online oglądać Olimpiadę Zimową online oglądać Igrzyska Zimowe Online oglądać Igrzyska Zimowe live online oglądać Olimpiadę Zimową live oglądać Olimpiadę Zimową na żywo oglądać Olimpiadę Zimową na żywo oglądać Olimpiadę Zimową online

 

Jeśli znacie inne legalne platformy – z Niemiec, Francji, itd. do których dostęp można uzyskać po przez naszą sieć serwerów VPN – dajcie znać. Na pewno uzupełnimy wpis.

Skoro już wiecie gdzie możecie oglądać Olimpiadę Zimową online czas przejść do informacji jak.

jak oglądać Olimpiadę Zimową online?

Skoro już wiecie gdzie możecie oglądać transmisje z Igrzysk Zimowych online, czas na przypomnienie jak odblokować dostęp do różnych zagranicznych serwisów.

Wybór jest dość prosty – pierwsza opcja, by oglądać Igrzyska Zimowe Pyeongchang 2018 to VPN. Połączenie VPN z serwerem VPN w innym kraju, sprawi, że dla wszystkich stron i serwisów z którymi się połączycie Wasz prawdziwy adres IP zostanie zmieniony, ukryty.

Opiszmy to na przykładzie. Powiedzmy, że chcecie skorzystać brytyjskiego serwisu BBC iPlayer ale mieszkacie poza Wielką Brytanią. Tym samym Wasz adres IP nie jest angielski. Przy próbie skorzystania z serwisu pokaże się taki wynik:

oglądać Olimpiadę Zimową online

Zatem łączycie się z jednym z naszych serwerów UK VPN i od tego momentu BBC iPlayer zaczyna bezproblemowo działać. Zamiast Waszego prawdziwego adresu IP rozpoznaje bowiem adres IP serwera VPN w Anglii. Połączenie VPN ma też wiele innych zalet – informacje na ten temat znajdziecie w innych postach na naszej stronie.

Druga opcja to Smart DNS, ta usługa to połączenie serwera DNS oraz serwerów proxy w różnych krajach. W tym wypadku, serwer DNS kieruje odpowiednie części danych po przez serwer proxy w danym kraju i w tej sposób odblokowuje daną usługę.

Tu możecie sprawdzić jakie usługi, na jakich platformach będą działać przez Smart DNS.

Warto zapamiętać!

Ceremonia rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich – 09.02. – godz. 20:00 – 22:00 (Korean Standard Time)

Ceremonia zakończenia Igrzysk Olimpijskich – 25.02. – godz. 20:00 – 22:00 (KST)

Sugerujemy przetestowanie naszych usług VPN i Smart DNS przed rozpoczęciem igrzysk. Tu znajdziecie pełna informację – jak załozyc testowy, darmowy VPN?

Warto upewnić się, że jesteście gotowi by oglądać Olimpiadę Zimową online.

TESTUJ VPN ZA DARMO

3 thoughts on “Gdzie i jak oglądać Olimpiadę Zimową online?

 1. Ostatnio „znikły” dwa serwery DE3 oraz NL5. Gdy dodajecie nowy, informujecie o tym oficjalnie. Gdy serwer znika – to po cichu…
  Na stronie nadal jest informacja, że dla pakietu p2p jest 8 serwerów, a realnie jest 6…
  Powinno być 8 dostępnych, bo taka była zawarta umowa, która wiąże strony.

  1. To sytuacja przejściowa. Serwery, które zniknęły były prawie nie używane. Zostaną zastąpione nowymi, w innych lokalizacjach, ale także wspierających P2P.

   1. to przejściowo powinna być zmieniona informacja na stronie 😉
    oraz określony termin przywrócenia liczby serwerów, bo umowa to umowa

Comments are closed.