Polska TV i VOD online – co nowego w temacie?

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Polska TV i VOD online to temat, który dość pojawia się na naszym blogu. Wielu z Was, naszych użytkowników mieszka za granicą i Polski VPN wykorzystuje właśnie do tego by oglądać polskie VOD i Polska TV za granicą. W związku z tym, że pojawiły się nowe informacje z tego zakresu oto w skrócie… co słychać w Polskim VOD i TV? 

Polska TV i VOD online – TVP zmiany, zmiany, zmiany…

Po pierwsze postaramy się przemilczeć zmiany w TVP, które nastąpiły od czasu ostatnich wyborów parlamentarnych. Część z Was zapewne jej popiera, część jest przeciw a my – póki się da – chcemy uniknąć polityki.

Jak zapewne wiecie Telewizja Polska dysponuje własnym – kiepskim – serwisem VOD. Dodatkowo od dłuższego czasu zmaga się z potężnymi brakami finansowymi. Tak… oferta programowa TV od wielu lat podupada i coraz trudniej znaleźć w niej ciekawe programy, seriale czy filmy. Obecna sytuacja to jakby tylko kulminacja tego co w TVP jest złe od dawna.

Nowy – nadchodzący  – serwis TVP zakłada dwojaki dostęp do tworzonego własnie serwisu. Zapewne dla osób które płacą atonement RTV dostęp taki będzie darmowy. Czy do wszystkich materiałów i czy poza obecnym abonamentem władze nie wymyślą jakichś dodatkowych opłat (na TV i radio) – nie wiadomo.

Druga opcja to opłacenie wyłącznie dostępu do serwisu VOD TVP – najprawdopodobniej w kwocie wyższej niż sam abonament. Ma to być niejako zachęta do płacenia „podatku od radio-TV odbiornika”. Podobno, oferta dostępna przez serwis (w założeniu) ma się także wspierać produkcjami np. BBC – teraz możecie je oglądać przez BBC iPlayer – oto jak oglądać BBC iPlayer w Polsce. Oby nie wyszło jak zwykle. Jeśli wygodnie i komfortowo będzie można oglądać najlepsze produkcje TVP – obecne i historyczne, to tylko się cieszyć!

Polska TV i VOD online – Videostar to już Oficjalnie WP Pilot!

Jakiś czas temu pisaliśmy o zmianach w usłudze Videostar –  Polskiej TV kablowej online. Usługa jakiś czas temu została przejęta przez portal Wirtualna Polska i oficjalnie zmieniła nazwę na WP Pilot. W tej chwili pojawił się także dedykowany adres serwisu – pilot.wp.pl

W serwisie można na żywo oglądać naprawdę sporą ilość programów a pakiety i ich ceny wydaja się bardzo atrakcyjne. Za granica możecie spróbować wykorzystać Chromecast – WP Pilot od niedawna wspiera Google Chromecast – by oglądać WP Pilot na TV lub przystawki Android TV i dedykowaną aplikację.

Polska TV i VOD online – VPN i Smart DNS

Pamiętaj, nie musisz kupować by wypróbować! Nasze usługi VPN i Smart DNS, niezbędne by odblokować Polską TV  online za granicą każdy z Was może przetestować całkowicie za darmo. Do rejestracji i korzystanie nie trzeba karty kredytowej czy aktywacji SMS, wystarcza adres e-mail, na który wyślemy Wam dane do logowania. I oczywiście nasz zespół wsparcia technicznego zawsze służy Wam pomocą i chętnie odpowie na Wasze pytania! Oto jak założyć do testu darmowe konto VPN.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more