Jak oglądać: Plus Liga online za granicą.

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Domyślamy się, że jest wśród Was wielu fanów siatkówki i polskiej siatkarskiej ekstraklasy. Od 2008 r. sponsorowane przez Plus GSM zmieniła nazwę z Polskiej Ligi Siatkówki, na Plus Ligę. Dziś krótki artykuł o tym jak wygodnie możecie oglądać mecze Polskiej Ligi w sieci, czyli: Plus Liga online za granicą! 

Plus Liga online

Jak być może część z Was wie, fakt, że głównym sponsorem ligi jest Plus GSM determinuje w jakich stacjach TV możemy oglądać mecze. Otóż – być może nie wszyscy wiecie – jakiś czas temu, właścicielem większościowym spółki Polkomtel, czyli właściciela Plus GSM stał się Pan Zygmunt Solorz. Tym samym sieć Plus trafiła do jednego „koncernu medialnego” wraz z Polsatem. I tak oto Plus Liga lądując w kanałach Polsatu wylądowała i w Polsacie Sport i automatycznie w serwisie IPLA. Choć o obu już na naszym blogu pisaliśmy – jak oglądać Ipla za granicą? – uznaliśmy, że małe przypomnienie o sposobach i pakiecie Polski VPN, profilowane na siatkówkę, nie zaszkodzi. A zatem, Plus Liga online jest dostępna za pośrednictwem serwisu IPLA. Kanały Polsat Sport nie są niestety oferowane przez telewizje WP Pilot – tu przeczytasz, jak oglądać WP Pilot za granicą?

Jak oglądać Plus Liga online za granicą – Polski VPN?

No dobrze, skoro wiemy już, że Plus Liga jest dostępna w Ipli, czas na króciutkie przypomnienie. Jak Plus Liga online za granicą?

Ipla, podobnie jak znacząca większość legalnych serwisów TV i VOD limituje dostępność swoich treści do konkretnych terytoriów. W przypadku Ipli chodzi o Polskę. Innymi słowy, tylko użytkownicy łączący się z terenu Polski dysponują Polskim adresem IP a tym samym mogą oglądać treści dostarczane przez serwis.

Ci, kórzy łączą się z internetem za granica maja adres IP przynalezny do puli innego kraju i zobaczą taki komunikat iż materiał jest niedostępny w przeglądarce lub w danym kraju. Na szczęście łatwo temu zaradzić.

Możecie skorzystać z dwóch opcji – pierwsza to wspomniany wyżej Polski VPN, druga to Polski Smart DNS. Oto, czym się różnią.

W przypadku VPN, musicie korzystać z urządzenia i systemu, które rozwiązania VPN wspiera – np. Windows, MacOS, Android czy iOS. Na każdym z urządzeń z takim systemem operacyjnym możecie skonfigurować połączenie VPN ręcznie lub skorzystać z naszych darmowych aplikacji. Połączenie VPN, tworzy wirtualny, zaszyfrowany tunel miedzy Wami a serwerem VPN na terytorium Polski. Wszystkie strony i usługi, z którymi przez pośrednictwo VPN się połączycie jako użytkownika rozpoznają nie Was lecz właśnie serwer VPN i jego polski adres IP. VPN to nie tylko odblokowanie usług czy treści z danego kraju ale także poprawa bezpieczeństwa danych i anonimowości w sieci. np. ukrycie naszej aktywności przed dostawcą internetu.

Jak oglądać Plus Liga online za granicą – Polski Smart DNS?

To druga opcja, z której możecie skorzystać – praktycznie na dowolnym urządzeniu. Smart DNS to inaczej korzystanie z innego niż domyślny serwera DNS, a więc takiego, który posiada niejako „mapę internetu” i nasze wywołania stron www czy usług, kieruje we właściwe miejsca, pod właściwe adresy. Smart DNS – w odróżnieniu od normalnego serwera DNS – posiada listę adresów, do których kieruje użytkownika nie bezpośrednio a przed odpowiedni serwer proxy. W przypadku polskiego Smart DNS, przez Polskie proxy. Tym samym znów, strona, czy usługa jak Ipla otrzymuje „sygnał” z Polskiego adres IP i bez problemu odtwarza żądane treści.

Plus Liga online za granicą – zanim kupisz VPN i Smart DNS

Chcemy byście byli zadowoleni z naszych usług, świadomi jak działają i pewni, ze potraficie z nich skorzystać. Dlatego serdecznie zapraszamy do wypróbowania naszego VPN i Smart DNS całkiem za darmo. Wystarczy zarejestrować darmowe konto – karta płatnicza czy SMS Premium nie wchodzą tu w grę!!! – i sprawdzić jak to wszystko działa. Jeśli Wam sie nie spodoba, samo się wyłączy.

Jak założyć darmowy VPN?

A jeśli macie jakieś pytania czy problemy, zapraszamy do komentarzy poniżej lub kontaktu z działem wsparcia – jak uzyskać pomoc?

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more