Jak oglądać Ipla za granicą?

ipla za graniąNie da się ukryć, że coraz więcej nas mieszka za granicami Polski. W związku z tym, szczególnie jeśli wyjechaliśmy z kraju nie dawno często będzie nam brakować prostych rzeczy do których jednak zdążyliśmy się przyzwyczaić. Wszystkie polskie serwisy VOD mają z racji licencji ograniczenia regionalne. Dziś, która informacja – jak oglądać ipla za granicą?

Jak oglądać Ipla za granicą?

Serwisu Ipla chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Powstał jako rozszerzenie oferty programowej telewizji Polsat. Początkowo darmowy obecnie oferuje bardzo duży wybór programów w ramach usługi VOD a także dostęp do części kanałów telewizji Polsat „na żywo”.

Jeśli mieszkacie poza Polską to oglądanie takich serwisów jest wyjątkowo utrudnione. Szczególnie po ostatnich akcjach policji. Co więcej, zamknięte zostały serwisy oferujące dostęp do TV „live” nie zaś w wersji „na życzenie”. Dziś zatem krótka informacja, jak oglądać Ipla za granicą.

Do niedawna najwygodniejszym rozwiązaniem był szybki VPN. Ale nawet najszybszy VPN ma jednak pewne ograniczenia, których ze względu na naturę VPN na razie nie da się obejść. Podstawowym z nich jest fakt, że technologia VPN musi być wspierana przez urządzenie. Np. nowe telewizory, smart TV choć mogą być podłączone do Internetu i korzystać właśnie z serwisów typu Ipla nie wspierają VPN. A zatem.. jak oglądać IPLA za granicą?

Polskie serwisy VOD przez Smart DNS

Przez SmartDNS! Po wykupieniu pakietu należy dokonać aktualizacji (zmiany) serwerów DNS z których będziecie korzystać. Możliwości są następujące. Korzystacie z naszej aplikacji dla Windows lub OSX lub korzystacie z instrukcji (dostępne w dziale „Support” na angielskiej części strony) ustawienia SmartDNS dla konkretnego urządzenia. Telefony, tablety, telewizory, konsole, itd.

Z naszego doświadczenia wynika, ze najwygodniej korzysta się ze SmartDNS zmieniając adresy serwera w domowym routerze, przez który z Internetem łączą się wszystkie urządzenia.

Jeśli konfiguracja nastąpiła poprawnie pozostaje tylko zaktualizować Wasz adres IP w bazie danych serwera DNS. Dokonuje się tego w następujący sposób (dwie opcje do wyboru):

ipla za granicą

  1. Po zalogowaniu się na swoje konto w usłudze HideIPVPN i wybraniu pakietu klikamy „Update IP Address”.
  2. Kopiujemy link zaznaczony poniżej, wklejamy do w pasku adresu i dodajemy do ulubionych w przeglądarce. Teraz za każdym razem gdy Wasze zewnętrzne IP się zmieni (np. po resecie modemu) wystarczy wejść na podaną stronę a adres IP zostanie automatycznie zaktualizowany i SmartDNS zacznie działać.

W najbliższym czasie opiszemy jak odblokować TV Samsunga (kupione poza Polską) by można było zainstalować na nich polskie aplikacje VOD. Jeśli macie pytania, zapraszamy do komentarzy pod postem.

KUP VPN & Smart DNS

AKTUALIZACJA!

Jak oglądać KSW Colloseum za granica z Polskim VPN i Smart DNS – po szczegóły kliknij w banner.

ipla za granicą

1 thought on “Jak oglądać Ipla za granicą?

Comments are closed.