Jak oglądać BBC iPlayer poza UK

BBC iPlayer abroadChoc Europejskie serwisy streamingowe (np. rodzima iPla czy TVN Player) nie mogą się równać ofercie VOD z USA to jednak są pewne wyjątki. Jednym z nich jest Brytyjski serwis należący do telewizji BBC – BBC iPlayer. Dziś napiszemy o tym jak oglądać BBC iPlayer poza UK.

Kto może być zainteresowany oglądaniem BBC iPlayer poza UK?

Nie licząc oczywiście wszystkich Brytyjczyków (czy tez generalnie tzw. „native speakers”) mieszkających w Polsce dostępem do BBC iPlayer mogą być zainteresowani wszyscy Ci z Was, którzy na co dzień mieszkają w UK a Polsce (czy tez w innym równie egzotycznym miejscu) znajdują się w czasie wakacji. Także Ci z Was którzy chcą podszkolić swój angielski powinni rozważy općję oglądanie programów czy filmów w oryginale. Do jakości programów, filmów i seriali produkowanych i prezentowanych przez BBC nikogo chyba przekonywać nie trzeba. Gdy dodamy do tego fakt, że możemy oglądać je wtedy gdy chcecie a nie gdy są prezentowane w TV mamy jasność, że dostęp do BBC iPlayer poza UK może być bardzo przydatny.

Jak oglądać BBC iPlayer poza UK na TV?

By uruchomić BBC iPlayer poza UK na TV polecimy Wam nasza usługę Smart DNS. Aby w Waszym TV pojawiła się aplikacja BBC iPlayer należy zmienić w ustawieniach region przypisany do telewizora. Jeśli dacie nam znać w komentarzach opublikujemy taką instrukcję dla smart TV produkowanych przez Samsunga. Jeśli Wasz telewizor nie pozwala na zmianę regionu, najprostszym wyjściem będzie zakup tzw. android TV dongle. Posiadacze konsoli Xbox One, także w łatwy sposób mogą korzystać z aplikacji BBC iPlayer na konsoli. Smart DNS po przez zmianę adresów używanego serwera DNS w samym urządzeniu lub routerze domowym (polecamy Wam tę druga opcje, by wszystkie urządzenia w Waszej sieci domowej mogły niezależnie korzystać ze Smart DNS i jednoczesnego dostępu do różnych innych usług) w prosty sposób odblokujecie dostęp do serwisu. Wszystkie niezbędne do konfiguracji informacje znajdziecie w listach rejestracyjnych lub innych postach o tej opcji na naszym blogu.

Wypróbuj Smart DNS

Jak odblokować BBC iPlayer poza UK na PC?

Ponieważ Wasz komputer (czy to z Windows, Linuxem czy OSX) to jednak bardziej wrażliwe stworzenie w zakresie przechowywania prywatnych danych niż telewizor, stąd w tym przypadku polecimy am inną metodę uzyskania dostępu do serwisu  BBC iPlayer i nie tylko do niego. BBC iPlayer poza UK do działania wymaga jednej rzeczy, brytyjskiego adresu IP. Ten uzyskacie łącząc się z naszym serwerem VPN w UK. Dlaczego ma to znaczenie z punktu widzenia danych wrażliwych? Bo dzięki zmieni Polskiego IP na Angielskie (czy też dowolnego innego) i połączeniu VPN zaszyfrujecie i ukryjecie wszystkie swoje dane (np. przed Waszym ISP) wymieniane z Internetem. Wasz prawdziwy adres IP będzie na zewnątrz niewidoczny. Tym samym szanse na włamanie do Waszego urządzenia a przede wszystkim podglądanie i zapisywanie Waszej działalności w Internecie staną się praktycznie nie możliwe.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania dotyczące VPN, Smart DNS czy działania BBC iPlayer poza UK zapraszamy do komentarzy.

Wypróbuj UK VPN

1 thought on “Jak oglądać BBC iPlayer poza UK

Comments are closed.