Nowy serwer VPN UK już działa

VPN UKWgląda na to, ze wiosna będzie jednak okresem zmian i nowości. Kilka dni temu informowaliśmy Was o zmiana dotyczących naszego serwera VPN w USA (a także dostępu do Netflix US) dziś kolejne zmiany. Tym razem dotyczą sieci VPN UK. Zaczynając od dziś, wszyscy klienci z dostępem do pakietów UK VPN i łączący się z serwerem UK5 korzystają z całkiem nowego serwera. Oto co dokładnie oznaczają te zmiany.

Wszyscy klienci łączący się z serwerem uk5.hideipvpn.com używają od teraz całkiem nowego serwera VPN. A zatem w skrócie to co powinniście wiedzieć o zmianie. Przeczytanie postu zalecamy szczególni tym z Was, którzy korzystają (albo chcą korzystać) z dostępu do brytyjskiej wersji Netflixa, BBC iPlayer, Sky Go I Channel 4 (o ile interesuje Was Formuła 1 online).

Czy nowy serwer VPN UK wymaga zmiany moich ustawień?

Nowy serwer VPN w UK jest zlokalizowany w Londynie i tak jak wspomnieliśmy działa pod nazwą „starego” serwera czyli uk5.hideipvpn.com. Wydajność serwera nie zmieniła się i nadal oferuje przepustowość do 1Gbps na użytkownika. Jeśli tworzyliście połączenia VPN ręcznie korzystając z adresów IP naszych serwerów prosimy o zalogowanie się do „Panelu Klienta” („Client Area”) na naszej stronie, gdzie znajdziecie nowy adres IP serwera – oczywiście należy go zmienić!

Jeśli korzystacie z naszych darmowych aplikacji VPN dla iOS, Android, Windows i OS X nie musicie podejmować żadnych kroków – aplikacja już korzysta z nowego serwera VPN.

Użytkownicy korzystający z OpenVPN są proszeni o sprawdzenie poprawnej konfiguracji swoich ustawień – szczegóły (po zalogowaniu) znajdziecie w „Panelu Klienta”.

Ważna informacja dla wszystkich naszych użytkowników pakietów VPN UK!

Nowy serwer pozwala na nie ograniczony dostęp do serwisów Netflix (oczywiście Netflix UK) i pozostałych serwerów VoD i TV w UK. Mamy nadzieję, ze sytuacja ta nie ulegnie zmianie (jeśli chodzi o Netflix) ale jak zapewne wiecie, nie wszystko w tej sprawie leży w naszych rękach. Póki co, jeśli macie ochotę korzystać z Netflixa w UK korzystajcie z nowego serwera (aktualnie, dostęp do biblioteki Netflix UK nie jest możliwy przez Smart DNS – wszystkie inne usługi oferowane przez Smart DNS oczywiście działają!).

W przypadku zauważenia jakichkolwiek problemów z działaniem serwera prosimy o przesłanie nam informacji w tej sprawie (jak uzyskać pomoc w sprawie VPN i Smart DNS?).

Jeśli jesteście naszej stornie po raz pierwszy i przed dokonaniem opłaty chcecie sprawdzić jak działa nasz VPN oraz Wasze ulubione usługi VoD i TV w UK zapraszamy do darmowego testu całej naszej sieci VPN i oczywiście samego VPN

Testuj – FREE VPN