Jak oglądać F1 na żywo w Internecie z VPN?

F1 na żywo w InternecieNowy sezon Formuły 1 2016 już prawie rozpoczęty. Czas zatem, jak co rok na informację o tym jak i gdzie oglądać F1 na żywo w Internecie z VPN i Smart DNS. Artykuł podzieliliśmy na 3 części. W ten sposób Ci z Was, którzy z VPN i Smart DNS już korzystają mogą od razu przeskoczyć do interesujących ich fragmentów. Zaczynamy!

Aktualizacja 2017: link do inf. o aktualnym sezonie na dole artykułu. 

Jak oglądać F1 na żywo w Internecie z VPN i Smart DNS?

Aby móc oglądać program TV z Wielkiej Brytanii nadawany w Internecie (i wyścigi F1 na żywo online) należy łączyć się z Internetem z terytorium UK albo „obejść” ten problem za pomocą VPN lub Smart DNS.

VPN pozwoli Wam na ukrycie własnego, Polskiego adresu IP i zastąpienie go adresem IP z UK. Dodatkowo VPN to także większe bezpieczeństwo i anonimowość w Internecie. O pozostałych pozytywach korzystania z VPN możecie przeczytać w innych wpisach na naszym blogu.

Smart DNS nie zmienia adresu IP ale przekierowuje cześć ruchu sieciowego do odpowiednich serwerów proxy w UK (lub w USA czy Polsce – w zależności od potrzeb). To przekierowanie pozwoli Wam na swobodne odtwarzanie dowolnych treści objętych ograniczeniami regionalnymi. Całość przekierowania odbywa się całkowicie automatycznie i to Smart DNS rozpoznaje czy chcecie oglądać treści z UK czy może np. z USA (Hulu, Crackle, itp.). W identyczny sposób działa to także wtedy gdy mieszkacie poza Polską a chcecie np. oglądać Polskie kanały TV za granicą.

Zatem wszystko czego potrzebujecie by oglądać F1 na żywo w Internecie to aktywne połączenie VPN (z serwerem z UK) lub Smart DNS. Do konfiguracji polecamy nasze darmowe aplikacje VPN i Smart DNS dla Windows, OS X, iOS i Androida – dzięki nim obędzie się bez konieczności ręcznej konfiguracji.

Gdzie oglądać F1 na żywo w Internecie z VPN i Smart DNS?

W 2015 roku prawa do transmisji Formuły 1 w UK wykupione miały telewizje BBC i Sky. Sky pokazywało cały sezon, BBC One 10 wybranych wyścigów GP. Obecnie prawa do F1 zostały przez BBC sprzedane do Channel 4. Sky, tak jak rok temu pokaże całość sezonu czyli wszystkie Grand Prix 2016.

Zatem, jak i gdzie oglądać F1 na żywo w Internecie? Oczywiście na stronie domowej Channel 4. Kanał Channel 4 jest dostępny także na stronach internetowych TV kablowych czyli TVPlayer.com oraz TVCatchup.com (wszystkie dostępne zarówno poprzez nasz VPN jak i Smart DNS).  Jeśli jednak chcecie oglądać cały sezon F1 to najlepiej (Google/Bing rodzina i znajomi w UK) poszukać kogoś kto podzieli się swoim dostępem do platformy Sky Go.

W przypadku CH4 prowadzącym będzie David Coulthard w Sky zapewne usłyszymy Martina Brundle. Już to wystarczy by wiedzieć na jakim poziomie będą transmisje obu stacji.

Kiedy możemy oglądać F1 na żywo w Internecie?

F1 na żywo w Internecie

F1 na żywo w Internecie w Polsce z Player.pl

Jeśli mieszkacie za granicą to wykorzystując Polski VPN możecie oglądać też F1 na Player.pl. Player.pl retransmituje relacje prezentowane w kanale Eleven Sports.

 KUP VPN                  KUP SMART DNS

Informacje o sezonie 2017:

F1 na żywo w Internecie