BitTorrent VPN – nie tylko dla piratów!

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

BitTorrent VPNWszyscy z Was słyszeli o piractwie, torrentach, ściganiu filmów, nalotach policji na piratów. Generalnie sieci P2P i protokół BitTorrent kojarzą się wszystkim źle. Ale to tylko część prawdy. Torrenty, VPN, nóż – to tylko narzędzi i to od nas, użytkowników zależy jak zostaną wykorzystane. Jak wiecie HideIPVPN nie popiera „piractwa”, dziś zatem troszkę z innej strony – BitTorrent VPN – czyli użytkownicy BitTorrent, którzy nie ściągają filmów. Zacznijmy od tego, że bez względu na to jakimi plikami i danymi wymieniacie się w sieciach P2P, podobnie jak wszyscy użytkownicy sieci BitTorrent jesteście narażeni na podobne niebezpieczeństwa (utratę prywatności). Z tego powodu radzimy, by pomimo to korzystając z Internetu ukryć własny adres IP. A najprościej tego dokonać korzystające ze sprawdzonego VPN – jak nasz.

Użytkownicy BitTorrent, którzy nie są piratami…

Zapewne w duchy nie wierzycie, ze ktoś faktycznie korzysta z torrentów w innym celu niż ściąganie filmów za darmo. Cóż, niewątpliwie chętnych na darmowe filmy czy muzykę jest wielu ale nie jest to cała prawda. Jeśli zaliczacie się do tych „dobrych” użytkowników P2P, tak jak pisaliśmy wyżej i tak zalecamy rozważenie skorzystania z połączenia VPN. Nasze serwery w Niemczech i Holandii zezwalają na taki ruch sieciowy i w naszej ofercie znajdziecie dedykowany pakiet – BitTorrent VPN.

Gdyby świat zakazałby dziś i zlikwidował użycie protokołu BitTorrent wiele firm i instytucji maiłoby spore problemy. Nam tez na początku trudno było w to uwierzyć. Zatem by przekonać Was, że nie użytkownicy BitTorrent to nie w 100% sam zło oto kilka przykładów.

Blizzard Entertainment – to jeden z pierwszych przykładów. Do dystrybucji swoich plików, dużych plików gier takich jak Starcraft, Diablo czy World of Warcraft używa właśnie protokołu BitTorrent. W identyczny sposób aktualizacjie plików przesyła Wargaming (World of Tanks i World of Warplanes) czy CCP Games.

Jeśli zatem macie ochotę pograć w taka grę (zainstalować czy pobrać aktualizację) a ruch P2P jest w Waszej sieci blokowany to pakiet torrent VPN przyda się jak znalazł.

Kolejny przykład to Twitter i Facebook. Tak, tak… Binarny plik aktualizacyjny dla serwerów Facebooka to ponad 1,5GB danych i rozsyłany jest do serwerów właśnie za pośrednictwem protokołu BitTorrent (więcej przeczytacie o tym w artykule na stronie Ars Technica). Następny przykład to The Internet Archive – organizacja non profit, która nie jako archiwizuje internet, strony, zdjęcia, filmy, oprogramowanie. Do dystrybucji tych plików w Internecie do użytkowników wykorzystuje właśnie protokół BitTorrent i sieć P2P.

Z sieci P2P i BitTorrent korzystają też organizacje rządowe (i to nie wasze po to by śledzić internautów). Po przez protokół BT rozsyłane są np. duże, publiczne raporty do obywateli. Kolejna dużą organizacja, która korzysta z BitTorrenta jest NASA. Np. duże paczki zdjęć Ziemi, które są dostępne do ściągnięcia dla każdego dystrybuowane są właśnie za pomocą P2P.

Sieci P2P są publiczne – więc BitTorrent VPN….

Zatem dla przeciętnego Kowalskiego nie ma większego znaczenia czy ściąga nowy film czy wspomniane zdjęcia Ziemi. Potencjalne ryzyko, możliwość utraty anonimowości i prywatności jest takie samo. Zatem bez względu na to jak korzystacie z torrentów zalecamy, by robić to pod parasolem VPN (i oczywiście by korzystać z plików nie objętych ochraną prawną) – jest przecież tyle legalnych źródeł (Netflix, Hulu, iPlayer, itd.).

Jeśli chcesz przetestować nasz VPN za darmo, kliknij poniżej.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more