Netflix vs VPN – sprawdź status usług

Netflix vs VPNCi z Was, którzy korzystają z Netflixa dokładnie wiedzą o konflikcie pt. Netflix vs VPN. Pisaliśmy najpierw o tym jak Netflix walczy z VPN i Smart DNS. W kolejnym poście informowaliśmy Was od odzyskaniu dostępu do różnych regionów Netflix dla naszych subskrybentów. Wygląda na to, że wojna trwa. Już w przeszłości Netflix od czasu do czasu blokował (choć sporadycznie) usługi VPN i Smart DNS proxy przed dostępem do innych swoich regionów. Sytuacja zaostrzyła się po otwarciu Netflixa na 130 nowych rynków na świecie. Najprawdopodobniej lokalni dystrybutorzy treści poczuli się bardzo zagrożeni i aktywnej zaczęli naciskać na właścicieli praw autorskich by Ci wreszcie coś z Netflixem zrobili. Efektem była dość powszechna blokada wielu usług VPN i proxy, które pozwalały na dostęp do różnych zasobów Netflix. Wtedy to „wojna” Netflix vs VPN wkroczyła w nowy etap.

Netflix vs VPN – never ending story…

Jak się okazuje, Netflix od czasu do czasu przypomina sobie na nowo o dostawcach VPN i DNS i na nowo stara się blokować dostęp do innych regionów. Co ciekawe sprawa nie jest tak prosta jak zablokowanie samego adresu IP „złego VPN”.

Dwa dni temu część z Was mogła odczuć ponowne zablokowanie dostępu do Netflix US przez Smart DNS. Okazuje się jednak, że Netflix zablokował nasz DNS proxy tylko częściowo. Np. z aplikacja Netflix na Androidzie informuje, ze korzystamy z „proxy unblocker” i nie pozwala na odtworzenie materiału. Tym czasem możemy korzystać z tego samego serwera proxy po przez Smart DNS i nadal oglądać wybrany materiał z poziomu przeglądarki internetowej w komputerze.

Warto też pamiętać, ze Netflix dokonuje zmian w samych aplikacjach. Np. Netflix dla Xbox One nie pozwala chwilowo na korzystanie ze Smart DNS. Powodem tego, jest „zaszycie na sztywno” w kodzie samej aplikacji. Odpowiedzią na ten problem może być zastosowanie w sieci domowej routera DD-WRT.

Netflix vs VPN – sprawdź status działania usługi

W związku z tym, że sytuacja jest zmienna postanowiliśmy ułatwić Wam życie i pod tym linkiem możecie zawsze sprawdzić jak działa Netflix w naszej usłudze Smart DNS i na jakich serwerach VPN.

VPN i Smart DNS za darmo – testuj przed zakupem!

Obie nasze usługi możecie swobodnie przetestowąc przed zakupem. Nie potrzba numeru karty kredytowej czy rezygnacji z usługi jeśli nie będziecie zadowoleni. Konto testowe VPN + Smart DNS działa przez 24h, konto Smart DNS przez 7 dni.

By dokonać rejestracji kliknijcie w link poniżej:

DARMOWY TEST VPN i SMART DNS

 

Ps. I pamiętajcie, dostęp do serwerów VPN i Smart DNS pozwoli Wam zobaczyć mecze Euro 2016 online nawet w czasie wakacyjnych wyjazdów!

Netflix vs VPN