Polskie serwisy VOD – co, gdzie i za ile?

Polskie serwisy VODDziś króciutki wpis przede wszystkim do tych z Was, których bardziej interesują Polskie serwisy VOD, a mniej Polska TV na żywo. Zakładamy, że mieszkacie za granica i dostęp do Polskich (I nie tylko) filmów i seriali macie przez nasz VPN lub Smart DNS (pare słów o tym później). Pytanie tylko, jak szybko znaleźć cos fajnego do oglądania?

„Wszystkie” Polskie serwisy VOD w jednym miejscu – pomysł fajny!

Otóż (jest to tez poniekąd problemem Netflixa) czasem sporo czasu zajmuje znalezienie czegoś fajnego do oglądania. I to z dwóch powodów. Albo znamy tytuł, tzn. wiemy co byśmy obejrzeli ale nie wiemy gdzie. Albo jest i druga opcja… nie bardzo wiemy co wybrać.

Zwykle w obu wypadkach zamiast faktycznie oglądać film i się relaksować spędzamy czas na odwiedzaniu kolejnych serwisów VOD i przeglądaniu oferty. W przypadku naszym sprawę komplikuje fakt, że Polskie serwisy VOD to różne modele biznesowe. Część serwisów udostępnia filmy za darmo (w zamian za oglądanie reklam), inne żądają stałej opłaty (abonament) jeszcze inne każą sobie płacić za każdy tytuł osobno.

Czy nie byłoby fajnie gdyby można było całą ofertę jaką dziś proponują w zakresie filmów i seriali Polskie serwisy VOD sprawdzić w jednym miejscu?

Być może takim serwisem stanie się VODCOM.pl ?

Co to jest Vodcom?

VODCOM to katalog materiałów wideo na żądanie (VoD = Video-on-Demand) dostępnych w polskiej sieci internetowej. Serwis zawiera opisy i odnośniki do pozycji programowych, w tym filmów, seriali, bajek, programów sportowych, dokumentalnych itp., zgromadzonych w wiodących polskich serwisach VoD (internetowych, kablowych, satelitarnych).” – tak na swojej stronie serwis opisuje własną działalność.

Pomysł na pewno ciekawy. Zadaliśmy pytanie dotyczące tego z jakich serwisów VOD w Polsce treści są agregowane oraz kiedy (i czy) dołączy do tego Netflix Polska. Na razie nie mamy odpowiedzi.

Polskie serwisy VOD – jak oglądać za granicą?

Opisywaliśmy to już wielokrotnie, np. TU. W skrócie. Do oglądanie Polskich serwisów VOD za granica potrzebujecie jednej z dwóch rzeczy. Polskiego adresu IP – ten uzyskacie korzystając z Polskiego VPN’a. Druga opcja to Polski Smart DNS. Smart DNS pozwoli Wam także na dostęp do serwisów VOD z USA i UK.

Obie usługi przed zakupem (i bez zobowiązań!) możecie przetestować zupełnie za darmo – wystarczy się zarejestrować.

Czy Netflix Polska powinien dołączyć do naszych usługa Smart DNS? Dajcie nam znać w naszych kanałach społecznościowych  – G+, Twitter i Facebook.

TESTUJ VPN                  TESTUJ SMART DNS