Jak oglądać serial Korona Królów za granicą?

oglądać serial Korona Królów za granicąWitamy Was serdecznie w Nowym Roku, pierwszym wpisem. Mamy nadzieję, że Święta były udane, prezenty wspaniałe a zabawa w Sylwestra trwała do białego rana. A teraz skoro już uprzejmości mamy za sobą do rzeczy, czyli jak oglądać serial Korona Królów za granicą? 

Co to jest „Korona Królów”?

„Barwna kostiumowa opowieść o panowaniu najwybitniejszego władcy w dziejach Polski – Kazimierza Wielkiego, a w tle miłość, intrygi, zdrady i walka o wpływy.”

Korona Królów, to odpowiedź Polskiej Telewizji na bardzo popularną w Polsce telewizyjną „soap – opera” produkcji Tureckiej, pt. „Wspaniałe Stulecie”. Telewizja Polska doszła do wniosku, że dzięki serialowi :Korona Królów” uda się upiec kilka pieczeni na jednym ogniu. Tzn. połączyć misję telewizji publicznej, z budowaniem postaw patriotycznych i edukowaniem Polaków na temat naszej historii. Serial ma trwać w czasach Panowania Kazimierza Wielkiego.

„Korona królów będzie pierwszą wielką produkcją Telewizji Polskiej od ponad trzydziestu lat, która pokaże piękno naszej historii. Czasy odbudowywania państwowości – mówił w Teleexpressie prezes TVP, Jacek Kurski.”

Spiski, bitwy, intrygi, romanse – tego ma nie zabraknąć a wszystko w formie, którą spora część widzów lubi – czyli trochę „Dynastia”, trochę „Klan” przyprawione „Modą na sukces” z odrobiną „Gry o Tron”.

Czy się udało nie nam oceniać. Jeśli jednak chcecie śledzić rodzinę Piastów w akcji a mieszkacie za granicą oto jak możecie oglądać serial Korona Królów za granicą.

Jak oglądać serial Korona Królów za granicą?

Zasadniczym problemem z jakim stykają się internauci chcący korzystac z legalnych serwisów VOD lub streamingowych w innym kraju niż mieszkają są blokady regionalne. W Waszym przypadku, problem polega na braku Polskiego adresu IP, który jest wymagany – i posiadany przez internautów w Polsce – do odblokowania treści video. Na szczęście jest na to sposób.

Opcje macie dwie – wybór będzie zależeć od tego na jakim urządzeniu będziecie chcieć treści takie jak serial Korona Królów „konsumować”.

Po pierwsze Polski VPN. Łącząc się z jednym z Polskich serwerów VPN oferowanych w naszej sieci, zmienicie Wasz adres IP na Polski. Od momentu uzyskania połączenia – wymagany urządzenie z systemem wspierającym VPN, czyli Windows, Android, iOS, itp – wszystkie odwiedzane strony i serwisy będą rozpoznawać Was jako łączących się z internetem z terenu Polski. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, iż VPN znacząco poprawi Waszą anonimowość i bezpieczeństwo w sieci. Także bezpieczeństwo Waszych danych. Całość transmisji VPN jest dokładnie zaszyfrowana, co wraz z ukrytym adresem IP sprawia iż np. można bezpiecznie korzystać z torrentów.

Ale co jeśli Wasze urządzenia nie wspiera VPN? Wtedy korzystacie z opcji numer 2 czyli Smart DNS. Po przez prosta zmianę adresu serwera DNS, drogowskazu z którego korzystacie – zmiany można dokonać w urządzeniu lub w routerze/modemie z przez który łączycie się z internetem – sprawicie iż ruch do wybranych stron czy serwisów zostanie automatycznie przekierowany do specjalnych serwerów proxy. W przypadku Polskiego Smart DNS będa to oczywiście Polskie serwery proxy. Plusem tego rozwiązania jest to, ze wszystkie pozostałe strony i usługi, np. zagraniczne seriwsy VOD z których tez korzystacie będą nadal działać bez problemu. Oczywiście gdy jesteście połączeni z Polskim VPN nie będą, gdyż rozpoznaja Polski – dla nich zagraniczny – adres IP.

Gdzie oglądać serial Korona Królów za granicą online?

Tu sugerujemy dwa legalne źródła. Jeśli chcecie, możecie oglądać kolejne odcinki na żywo, w momencie ich emisji najprościej będzie skorzystać z pakietów Polskiej internetowej TV kablowej – WP Pilot (kiedyś Videostar).

oglądać serial Korona Królów za granicą

Jeśli zaś oglądanie Polskiej TV na żywo nie wchodzi w grę z powodu np. różnic w strefie czasowej, najprościej będzie skorzystać z oferty VOD. W tym przypadku VOD.TVP.PL

oglądać serial Korona Królów za granicą

Polski VPN i Polski adres IP – na zakończenie…

Pamiętajcie, że jeśli z VPN lub Smart DNS jeszcze nie korzystaliście nie musicie od razu decydować się na subskrypcję usługi. Sugerujemy rozpocząć przygodę od rejestracji darmowego konta, ściągnięciu naszych darmowych aplikacji VPN – dla Windows, MacOS, iOS i Androida – i sprawdzeniu czy wszystko działa tak, jak chcecie.

W razie pytań jestesmy do Waszej dyspozycji i jeszcze raz wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

TESTUJ VPN ZA DARMO

2 thoughts on “Jak oglądać serial Korona Królów za granicą?

 1. ale na stronce wp.pilot w regulaminie jest zapis, ze korzystac mozna z uslugi tylko na terenie Polski. Inaczej lamie sie regulamin. Nie wiem czy cos za to grozi, ale tak jakby to było nielegalne wtedy? Wtedy wyszloby na to, ze za granica prawie nic nie mozna,,,,tragedia…

  1. Tak to złamanie regulaminu usługi. Zapisy takie w regulaminach musza mieć (na całym świecie) wszystkie usługi tego typu – inaczej nie mogłyby kupić i dystrybuować treści.

   Nic za to jednak nie grozi z wielu powodów – a podstawowy to pieniądze. Każdy użytkownik jest lepszy niż żaden.

   W ekstremalnych przypadkach (patrz sytuacje z Netflixem) usługa blokuje sam serwer VPN/DNS by „na pokaz” utrudnić życie użytkownikom i tyle.

   Jedyne co realnie może grozić to zamknięcie konta użytkownika w takiej usłudze ale jeszcze nie słyszeliśmy przez ostatnie lata by choc jedna firma na świecie (Netflix, Hulu, HBO, itp) zrobiła cos takiego…
   Raz, że efekt to żaden – bo za 3 min otworzysz kolejne konto. A dwa, że możesz nie otworzyć (jeśli sie zdenerwujesz) i stracą klienta.

   Zatem korzystaj śmiało!

Comments are closed.