Po co zmieniać adres IP? – powody mniej i bardziej ważne

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Kilka dni temu opublikowaliśmy krótki artykuł o tym, jak zmienić adres IP? Dziś czas na ciąg dalszy, czyli po co zmieniać adres IP? Postaramy się przedstawić kilka powodów i sytuacji, dla których warto to robić. Jeśli znacie inne – napiszcie w komentarzach. 

Po co zmieniać adres IP? – żeby bezpiecznie ściągać filmy!

Nie oszukujmy się, filmy na torrentach były, są i będą. Podobnie jak ludzie, którzy z tego korzystają. Kwestię moralnej oceny pozostawiamy z boku. Naszym priorytetowym zadaniem jest zapewnienie Wam anonimowości w każdych warunkach. W sieciach torrent są w końcu także olbrzymi ilości legalnych materiałów. Z wielu różnych powodów, warto korzystać z sieci Bittorrent i P2P ze zmienionym IP. Najłatwiej dokonać tego korzystając z pakietu Torrent VPN.

Po co zmieniać adres IP – zmień IP zmień kraj!

Dzięki połączeniu VPN można zmienić adres IP urządzenia z jednego kraju na inny. To praktycznie tak jakby teleportować się z jednego kraju do drugiego. Jeśli jakieś treści czy usługi w internecie są ograniczone tylko do treści jakiegoś kraju, w którym nie mieszkasz są spore szanse, że VPN rozwiąże problem. W ciągu kilku sekund Twój prawdziwy adres IP zmieni się na adres IP serwera VPN dzięki temu twoje urządzenie zmieni geolokalizację bez ruszania się z fotela!

Po co zmieniać adres IP – treści, treści, treści!

Mieszkasz w Polsce i marzysz o dostępie do nowych seriali na Hulu czy Yahoo View? A może chcesz pooglądać jakiś program na BBC iPlayer czy po prostu jeden z kanałów Brytyjskiej TV? A może mieszkasz za granica i chcesz wygodnie oglądać Polską TV za granicą? Dzięki opcji zmiany adres IP to żaden problem. Wystarczy aktywować pakiet Polski VPN by z dowolnego kraju na świecie mieć dostęp do Polskiej TV i Polskich platform VOD – po przez Polski adres IP.

Po co zmieniać adres IP – cenzura i anonimowość!

Korzystamy z internetu w różnych krajach i w różnych warunkach. Czasem chcemy wyrazić krytyczną opinię na temat np. władzy. W sytuacjach cenzury, w krajach gdzie wolności obywatelskie i prawo swobody wypowiedzi jest deptane VPN i możliwość korzystania z internetu, komentowania i publikowania w anonimowy sposób są bardzo ważne. Cieszymy sie, że nasz VPN pozwala Wam poczuć się odrobinę swobodniej i bezpieczniej!

Po co zmieniać adres IP – bezpieczeństwo!

Ostatni powód czy odpowiedź na pytanie – po co zmieniać adres IP to kwestie bezpieczeństwa Waszych danych. Wszystko co przesyłacie – wysyłacie i odbieracie – przez tunel VPN podlega szyfrowaniu. Zatem nikt z zewnątrz nie tylko nie może ocenić rodzaju przesyłanych danych ale także oczywiście ich treści! To bardzo ważne gdy korzystacie z publicznie dostępnych sieci WI-Fi. Sieci takie to idealne miejsce dla hakerów by wykraść informacje z urządzeń użytkowników. Co więcej często takie „darmowe” sieci są własnie jako przynęta celowo tworzone tylko własnie w tym celu. A czasem sieci np. w hotelach są przez zorganizowane grupy hakerskie wykorzystywane.

A czy Ty znasz inne powody… po co zmieniać adres IP?

Jeśli tak, napisz w komentarzach poniżej dlaczego Ty zmieniasz adres IP? A jeśli nie, ale chcesz spróbować zapraszamy. Zarejestruj darmowe konto VPN i sprawdź jak to wszystko działa.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more