Po co zmieniać adres IP? – powody mniej i bardziej ważne

Po co zmieniać adres IPKilka dni temu opublikowaliśmy krótki artykuł o tym, jak zmienić adres IP? Dziś czas na ciąg dalszy, czyli po co zmieniać adres IP? Postaramy się przedstawić kilka powodów i sytuacji, dla których warto to robić. Jeśli znacie inne – napiszcie w komentarzach. 

Po co zmieniać adres IP? – żeby bezpiecznie ściągać filmy!

Nie oszukujmy się, filmy na torrentach były, są i będą. Podobnie jak ludzie, którzy z tego korzystają. Kwestię moralnej oceny pozostawiamy z boku. Naszym priorytetowym zadaniem jest zapewnienie Wam anonimowości w każdych warunkach. W sieciach torrent są w końcu także olbrzymi ilości legalnych materiałów. Z wielu różnych powodów, warto korzystać z sieci Bittorrent i P2P ze zmienionym IP. Najłatwiej dokonać tego korzystając z pakietu Torrent VPN.

Po co zmieniać adres IP – zmień IP zmień kraj!

Dzięki połączeniu VPN można zmienić adres IP urządzenia z jednego kraju na inny. To praktycznie tak jakby teleportować się z jednego kraju do drugiego. Jeśli jakieś treści czy usługi w internecie są ograniczone tylko do treści jakiegoś kraju, w którym nie mieszkasz są spore szanse, że VPN rozwiąże problem. W ciągu kilku sekund Twój prawdziwy adres IP zmieni się na adres IP serwera VPN dzięki temu twoje urządzenie zmieni geolokalizację bez ruszania się z fotela!

Po co zmieniać adres IP – treści, treści, treści!

Mieszkasz w Polsce i marzysz o dostępie do nowych seriali na Hulu czy Yahoo View? A może chcesz pooglądać jakiś program na BBC iPlayer czy po prostu jeden z kanałów Brytyjskiej TV? A może mieszkasz za granica i chcesz wygodnie oglądać Polską TV za granicą? Dzięki opcji zmiany adres IP to żaden problem. Wystarczy aktywować pakiet Polski VPN by z dowolnego kraju na świecie mieć dostęp do Polskiej TV i Polskich platform VOD – po przez Polski adres IP.

Po co zmieniać adres IP – cenzura i anonimowość!

Korzystamy z internetu w różnych krajach i w różnych warunkach. Czasem chcemy wyrazić krytyczną opinię na temat np. władzy. W sytuacjach cenzury, w krajach gdzie wolności obywatelskie i prawo swobody wypowiedzi jest deptane VPN i możliwość korzystania z internetu, komentowania i publikowania w anonimowy sposób są bardzo ważne. Cieszymy sie, że nasz VPN pozwala Wam poczuć się odrobinę swobodniej i bezpieczniej!

Po co zmieniać adres IP – bezpieczeństwo!

Ostatni powód czy odpowiedź na pytanie – po co zmieniać adres IP to kwestie bezpieczeństwa Waszych danych. Wszystko co przesyłacie – wysyłacie i odbieracie – przez tunel VPN podlega szyfrowaniu. Zatem nikt z zewnątrz nie tylko nie może ocenić rodzaju przesyłanych danych ale także oczywiście ich treści! To bardzo ważne gdy korzystacie z publicznie dostępnych sieci WI-Fi. Sieci takie to idealne miejsce dla hakerów by wykraść informacje z urządzeń użytkowników. Co więcej często takie „darmowe” sieci są własnie jako przynęta celowo tworzone tylko własnie w tym celu. A czasem sieci np. w hotelach są przez zorganizowane grupy hakerskie wykorzystywane.

A czy Ty znasz inne powody… po co zmieniać adres IP?

Jeśli tak, napisz w komentarzach poniżej dlaczego Ty zmieniasz adres IP? A jeśli nie, ale chcesz spróbować zapraszamy. Zarejestruj darmowe konto VPN i sprawdź jak to wszystko działa.

ZAREJESTRUJ DARMOWY VPN

5 thoughts on “Po co zmieniać adres IP? – powody mniej i bardziej ważne

 1. Dwa powody więcej dla korzystania z VPN

  1. modelowanie profilu przez przeróżne przeglądarki „podobno dla naszego bezpieczeństwa”. Dane są zbierane i potem znając zachowania sieciowe delikwenta można sobie go zamodelować. To ciekawy argument dla tych, „co nie mają nic do ukrycia”.

  2. VPN chroni też przed wrzuceniem czegoś interesującego do naszego komputera. Ewentualny agresor, który ze znanych powodów „nas nie lubi” wali wtedy „w nie ten mur” 😉

 2. Dwa powody więcej dla korzystania z VPN

  1.
  Modelowanie profilu przez przeróżne przeglądarki „podobno dla naszego
  bezpieczeństwa”. Dane są zbierane i potem znając zachowania sieciowe
  delikwenta można utworzyć model i sobie go sklonować. To ciekawy argument dla tych, „co
  nie mają nic do ukrycia”.

  2. VPN chroni też przed wrzuceniem „czegoś interesującego” do naszego komputera. Ewentualny agresor, który ze
  znanych powodów „nas nie lubi” wali wtedy „w nie ten mur” 😉

   1. Czyli mając pakiet VPN mogę np wrzucić coś do Internetu i nie zostanie np odczytane że jestem to ja ?

    1. Tak. Przynajmniej w zakresie adresu IP. To jakby podstawowa metoda identyfikacji użytkownika w sieci. Pozostaje jeszcze kwestia tzw. „odcisku cyfrowego”. Ale to trochę inna para kaloszy.

Comments are closed.