Jak oglądać Polską Fokus TV za granicą?

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że do towarzysza pakietu Polski VPN, czyli Smart DNS dołączył nowy kanał TV. Ten kanał to Fokus TV. Dziś więc krótki wpis, pt. ” Jak oglądać Polską Fokus TV za granicą?”.

Czy warto oglądać Polską Fokus TV?

Polki kanał Fokus TV prezentuje treści popularno-naukowe. Troszkę podobnie do Discovery Channel. Z tą różnica, ze dostępny jest dla wszystkich (w Polsce) za darmo. Na terytorium Polski, jest częścią oferty naziemnej telewizji cyfrowej. Na szczęście dla Was – Polaków mieszkających za granicami, dla tych z Was, którzy po przez TV chcą poprawić swój Polski jest także nadawany w sieci. Co więcej, jest do oglądania online na żywo, ale część materiałów prezentowanych na antenie jest dostępna w formacie VOD.

Jeśli zatem mieszkając za granica chcecie mieć Wy lub chcecie tego dla swoich dzieci, kontakt z językiem Polskim dostęp do Fokus TV może być fajną opcją.

Jak odblokować i oglądać Polską Fokus TV za granicą?

Podobnie jak w przypadku pozostałych Polskich kanałów TV online i usług VOD dajemy Wam do wyboru dwa sposoby.

Pierwszy z nich to połączenie VPN, drugi to Smart DNS. Oto w skrócie czym się różnią.

VPN to stworzenie wirtualnego tunelu między Waszym urządzeniem a naszym serwerem VPN. Przesyłane dane są całkowicie zaszyfrowane. Dodatkowo, po aktywacji połączenia VPN można zmienić swój adres IP. Np. by zmienić adres IP z Polskiego na USA wystarczy połączyć się z serwerem VPN w USA. Analogicznie, jeśli mieszkacie poza Polską, łącząc się z serwerem VPN w Polsce zmienicie zagraniczne IP na Polski adres IP.

Warto też pamiętać, że dzięki szyfrowaniu danych przesyłanych przez VPN oraz ukryciu swojego adres IP za serwerem VPN bardzo znacząco wpływacie na Wasze bezpieczeństwo i prywatność w sieci. Sprawiacie także, że Wasz ISP (dostawca Internetu) nie może śledzić stron, które odwiedzacie.

Druga metoda – Smart DNS – ta metoda jest praktycznie bezobsługowa (wymaga jednorazowej zmiany używanego serwera DNS w routerze lub samym urządzeniu) i sprawdzi się w urządzeniach bez wsparcia dla VPN. Dodatkowo, w związku z faktem, że nie szyfruje Waszych danych (i nie zmienia IP) Smart DNS lepiej działa na urządzeniach ze słabszymi procesorami. Po zmienia serwera DNS na Smart DNS wystarczy wpisać adres usługi/strony, która Was interesuje czy włączyć aplikację. Serwer DNS rozpozna z proxy w jakim kraju Was połączyć by wszystko zadziałało.

Więcej na temat VPN i Smart DNS w zakładkach na górze strony i wielu innych postach na naszym blogu.

Zalecamy, byście zaczęli od rejestracji darmowego konta testowego. Nie wymaga karty kredytowej i do niczego nie zobowiązuje. Sprawdzić jak działa VPN i Smart DNS, czy Wasze ulubione trony w Polsce (lub za granicą) będą działać tak jak powinny. Na ewentualne pytania odpowiemy w komentarzach.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more