„Kler” online za granicą – gdzie i jak oglądać?

"Kler" online za granicąKler to jeden z najgorętszych Polskich tytułów filmowych ostatnich lat. Nakręcony przez Wojciecha Smarzowskiego film, długo gościł w kinach wywołując różnorakie emocje. Z różnych powodów, nie wszyscy z Was mogli zobaczyć film w Polskim kinie. Dziś wiemy już gdzie, jak i kiedy będziecie mogli oglądać „Kler” online za granicą. Mówimy oczywiście o oglądaniu „Kleru” online bezpiecznie, z legalnego źródła. 

„Kler” online za granicą – gdzie oglądać?

Być może nie wiecie, ale Showmax był współproducentem filmu. W związku z tym dość oczywiste było, że z czasem, „Kler” online będzie można oglądać właśnie na Showmax. Jak się okazało jednak kilka tygodni temu, wraz z końcem stycznia Showmax zakończy działalność w Polsce. Na razie nie wiadomo czy, kto i kiedy przemie serwis, choć plotki donoszą, że poważnie jest tym zainteresowana Telewizja Polska. Co zatem w między czasie? Wirtualne Media donoszą, że prawa do pokazywania filmu nabył player.pl czyli platforma stacji TVN. A tak się składa, że o tej platformie pisaliśmy dosłownie kilka dni temu…

player.pl za granicą

„Kler” online za granicą – kiedy w player.pl?

Wydaje się, że nie będziecie musieli już długo czekać, by pierwszy raz lub ponownie zobaczyć „Kler”. Ten sam serwis donosi, że „Kler” online będzie dostępny w bibliotece player.pl już od 6 lutego.

Teraz gorsza wiadomośc. Film nie będzie – przynajmniej na razie – darmowy. Za dostęp i możliwość obejrzenia przyjdzie Wam zapłacić 10 zł. Wydaje się nie być to wygórowaną kwotą, szczególnie w sytuacji, gdy część z tych pieniędzy popłynie do ekipy filmowej. Tej, która raczej nie może w najbliższym czasie liczyć na wsparcie Państwa, przy okazji kolejnych produkcji.

„Kler” online za granicą – jak oglądać?

Większośc iformacji znajdziecie też w artykule o którym wspominam powyżej – jak oglądać player.pl za granicą?

Zasadniczo w ramach naszej usługi macie dwie możliwości. Wszystko zależeć będzie od tego na jakim urządzeniu będziecie chcieć oglądać film oraz od tego czy i jakie macie dodatkowe wymagania.

Opcja nr 1 to VPN. Subskrybujecie usługę – jak w celach testowych założyć darmowy VPN przeczytacie tutaj – instalujecie oprogramowanie VPN lub dokonujecie konfiguracji połączeń samodzielnie. Potem wystarczy uruchomić połączenie z jednym z Polskich serwerów VPN i gotowe. Player.pl zadziała na całym świecie tak jak i wszystkie inne Polskie usługi online. Polski VPN to pierwsza opcja na dostęp do Polskiej TV online za granicą.

Opcja nr 2 to Smart DNS. Jeśli wybierzecie sprzęt, urządzenie na którym konfiguracja połączenia VPN nie jest możliwa. Ewentualnie, jeśli opcje związane z bezpieczeństwem online i anonimowością w sieci nie są dla Was priorytetem – Smart DNS będzie jak znalazł. Usługa ta jest dołączona do każdego pakietu VPN, który oferujemy. Konfiguracja sprowadza się zaś jedynie do zmiany ustawień DNS w samym urządzeniu lub w domowym routerze, dla całej sieci domowej.

Jeśli macie inne pytania dotyczące VPN, Smart DNS czy tego jak oglądać „Kler” online za granicą – zapraszamy do komentarzy.

DARMOWY TEST VPN