Netflix zmiana regionu, czyli jak zmienić region Netflix?

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Netflix zmiana regionu, to jedno z częściej wyszukiwanych haseł w internecie. Dziś przedstawimy Wam pokrótce dwie proste metody zmiany regionu Netflix. Zadziałają na każdym urządzeniu zdolnym do wyświetlania treści Netflixa.

Netflix zmiana regionu – tylko na USA

Musimy zacząć od dość istotnej informacji. Być może pamiętacie, jak niedługo po uruchomieniu usługi Netflix na prawie cały świat rozpoczęła się „wojna” z VPN. Przez długi czas wcześniej, Netflix przymykał oko na zmianę regionu Netflix przez użytkowników. Podobnie jak i na dostę do samej usługi z regionów, gdzie netflix oficjalnie nie działał. Po rozszerzeniu zasięgu, pod wpływem dystrybutorów treści firma musiała zastosować bardziej aktywna politykę, niż tylko wpis w regulaminie. Od tego momentu, praktycznie wszystkie usługi VPN i Smart DNS przestały pozwalać na dostęp do różnych regionów Netflix. Z głównym naciskiem – to najpopularniejszy region – na Netflix USA. Minęło trochę miesięcy, sprawa przycichła i teraz – w naszej usłudze juz od wielu miesięcy – można ponownie oglądać Netflix USA poza terytorium USA. Skala tego procederu jest na tyle mała, że najwyraźniej nikt się już nie czepia. Należy też do tego dodać, że w naszym wypadku zmieniliśmy podejście co do używanych w USA serwerów VPN.

Netflix zmiana regionu – przez VPN

To pierwsza z możliwych metod zmiany Waszego lokalnego regionu Netflix, na dostęp do biblioteki Netflix w USA. Jak to po kolei wykonać. Zakładamy, że macie już konto w naszej usłudze – darmowe lub płatne. Jeśli jeszcze nie, tu macie instrukcje, jak założyć darmowy VPN – konto takie pozwoli Wam bez zobowiązań przetestowac nasza usługę.

Skoro macie już aktywne konto – wraz hasłem i loginem należy pobrać darmową aplikację VPN na wybrany przez Was system i urządzenie. Dzięki temu unikniecie konieczności ręcznej konfiguracji połączeń – choć oczywiście taka możliwość też jest. Wybór zależy od Was.

Po instalacji i zalogowaniu się do aplikacji wybieracie region USA i jeden z serwerów: Los Angeles – Hollywood lub Waltham – Castle. Od tego momentu usługa Netflix pokaże Wam treści dostępne w USA.

NETFLIX ZMIANA REGIONU – przez smart dns

Druga opcja dostępu do Netflix USA przyda się na urządzeniach na których aplikacji wspomnianych powyżej zainstalować się nie da. Generalnie to konsole do gier czy urządzenia typu Smart TV, które połączeń VPN nie wspierają. Oczywiście wszystkie inne urządzenia – także te, które pozwalają na konfigurację VPN ze Smart DNS będą działać.

Mając aktywny pakiet VPN możecie też skonfigurować nasz Smart DNS. Od Was zalezy, czy zmiany używanego serwera DNS dokonacie w poszczególnych urządzeniach czy na routerze. Ta druga opcja jest o tyle wygodniejsza, że zmiana DNS oddziałuje na wszystkie działające w sieci domowej odbiorniki: telefony, komputery, konsole, itd.

Widzicie zatem, że hasło Netflix zmiana regionu ma konkretną odpowiedź i zmiana nadal jest możliwa.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more