Free Smart VPN – czy to bezpieczne?

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Oczywiście pytając o darmowy Smart DNS czy jak w tytule free Smart VPN nie mamy na myśli naszej oferty. Z tej prostej przyczyny, że nasz Smart VPN czy jak my go nazywamy Smart DNS nawet za darmo nie jest darmowy. Ale po kolei…

Smart VPN = Smart DNS

Zacznijmy od najważniejszego. Smart VPN to lekkie oszustwo a tak reklamowanych jest w sieci sporo ofert oferujących „coś” za darmo.  Możecie trafić zarówno na darmowy VPN (oferowany przez dobrego Wujka albo Ciocie) jaki i DNS. Usługa Smart DNS ma tylko tyle wspólnego z VPN, że pozwala na odblokowanie stron i usług objętych blokadami geo-regionalnymi. Zatem jeśli chcecie oglądać IPLA za granicą  musicie skorzystać albo z Polskiego VPN – by zmienić adres IP na polski  albo z Polskiego Smart DNS. By wprowadzić więcej zamieszania lub by wmówić Wam, że usługa DNS jest jeszcze lepsza część stron zaczęła miesza te pojęcia i tak dochodzimy do free Smart VPN. Smart DNS nie szyfruje danych, nie tworzy tunelu, nie zmienia adresu IP. Zatem nie liczcie, że Smart VPN będzie lepszy niż Smart DNS.

Free Smart VPN – dlaczego niemożliwe?

Zacznijmy od tego, że tylko naiwni wierzą iż w życiu można mieć cos fajnego za darmo. Nam jak dotąd nie udało się dostać serwerów, sprzętu, ludzi (ich pracy), łącz transferu, itd. za darmo. Za wszystko to musimy zapłacić Waszymi pieniędzmi. Oczywiście im Was, wiernych użytkowników więcej tym nie ukrywamy lepiej – dla wszystkich spadają koszty i my (co staramy się od dawna czynić) nie musimy podnosić cen.

Dlaczego zatem ktoś chciałby za to wszystko płacić….? Z dobroci serca? Warto tu przypomnieć nasz poprzedni artykuł w podobnie tematyce dotyczący darmowych serwerów VPN – darmowy VPN nie oznacza za darmo –  czy o głośnej ostatnio sprawie – botnet Hola (korzystałeś?). Skoro już wiemy, że szanse na bezinteresowny, darmowy VPN czy Smart DNS są mizerne zastanówmy się o co tu chodzi.

Free Smart VPN – jak mogą nas wykantować?

By zrozumieć jak łatwo można dać się oszukać wystarczy pomyśleć jak działa system Smart DNS.

Wpisujecie adres, np. www.hulu.com. Zwykły serwer DNS przerabia to na cyferki (adres IP) i kieruje Was na stronę hulu, czy dowolna inną którą chcieliście wyświetlić. Smart DNS działa troszkę inaczej. Część stron, adresów jest na specjalnej liście. Gdy użytkownik wpisuje adres www.hulu.com serwer Smart DNS wie, że takie zapytanie należy skierować nie do strony hulu (bo z Polskim adres IP nie działa) tylko do odpowiedniego serwera proxy (w USA) i dopiero dalej do strony hulu.

W ten sposób serwer proxy pośrednicząc miedzy Wami odblokowuje usługę by działała. Ale skoro serwer DNS może Was skierować w inne miejsce lub przez inne miejsce to może Was skierować gdziekolwiek.

Na pewno znacie te maile, które mówią o awarii w banku, zagubionym haśle, koniecznym potwierdzeniu tożsamości, itp. Klikamy i dostajemy się na fałszywa stronę banku czy innej instytucji… Jesteśmy sprytni i na takie coś już się nie damy nabrać!

I tu wkracza free Smart VPN… Korzystacie z usługi, działa hulu, Netflix i inne strony. W miedzy czasie hacker dokładnie i na spokojnie uczy się/sprawdza jakie inne strony odwiedzacie, z jakiego banku korzystacie, poczty, itd… Wszystko przechodzi przecież przez jego serwer DNS!

Jaką macie gwarancje, że dostając się potem na stronę banku faktycznie dostaliście się na stronę banku a nie cos podstawionego i spreparowanego?

Klikając w fałszywy link w mailu można się zorientować , ze adres strony się nie zgadza, że coś jest nie tak. Gdy korzystacie z serwera DNS podstawionego przez złodziei nie macie takich szans. Choć Smart DNS przekieruje was na fikcyjna stone o zupełnie innym adresie IP na pasku w przeglądarce wszystko będzie jak należy.Mając Wasze dane do logowania do banku czy poczty hacker już jest w połowie wygrany!

Free Smart VPN – pozorne oszczędności

A sposobów na które dzięki temu można Was okraść z pieniędzy czy danych jest dużo więcej. Zatem zaoszczędzone na takiej usłudze pieniądze mogą się okazać bardzo pozorne!

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more