DNS geo unlocker – nie wiesz co to?

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Tak wiele stron i usług nie jest nadal dostępnych w Polsce. Hulu, BBC iPlayer, Amazon Prime Video, Crackle, itd. Wymieniać można naprawdę długo. Szukając informacji o tym jak je odblokować i zmusić do działania nad Wisłą często można znaleźć frazę „DNS geo unlocker”. Jeśli nic (lub nie wiele) Wam to nie mówi, już śpieszymy z pomocą.

DNS geo unlocker to Smart DNS?

Jeśli mieliście takie podejrzenia, to były one całkiem słuszne. DNS geo unlocker to nic innego jak właśnie Smart DNS, który już od dawna Wam oferujemy. W przypadku HideIPVPN dostęp do Smart DNS możecie uzyskać na dwa sposoby. Wykupując go jako „solową” usługę w cenie ($3.24 – $4.95 miesięcznie – w zależności od okresu na który się zdecydujecie) lub w cenie wybranego pakietu VPN.

W sieci, usługa ta często tez pojawia się jako darmowy Smart VPN – ale przed używaniem darmowych usług tego typu zawsze warto się zastanowić czy niczym nie ryzykujecie (patrz np. Hola) – w życiu zwykle nie ma nic za darmo.

Wracamy jednak do tematu.

Jak działa DNS geo unlocker?

Jeśli nie chce Wam się czytać dużego „wypracowania” powyżej, pt. „Co to jest Smart DNS?” już spieszymy z wyjaśnieniem w mocno skróconej formie.

Serwer DNS to taki serwer, który kieruje dane do odpowiednich stron czy usług w Internecie. Mniejsza o to jak to działa, jak zmienia literki na adresy IP, itd. Dziś nas to nie interesuje. Ważne, że każdy z Was, każde Wasze urządzenie z takiego serwera korzysta by niejako wiedzieć „gdzie” jest ta strona czy film, którą chcemy oglądać.

W praktycznie każdym urządzaniu taki domyślny serwer DNS możemy zastąpić konkretnym (adresy naszych serwerów Smart DNS znajdziecie w Panelu Klienta/Client Area na HideIPVPN.com) adresem serwera, którego chcemy używać. Na czym polega różnica?

Otóż Smart DNS serwer poza wspominanymi adresami stron i usługa, taka mapą Internetu, ma tez cześć adresów oznaczonych w specjalny sposób. To właśnie te, które chcecie odblokować czy też pozbawić blokady regionalnej.

Kiedy Wy lub aplikacja której używacie wywołuje taki adres serwer Smart DNS zamiast kierować ruch bezpośrednio do usługi (jak serwer DNS), kieruje do odpowiedniego (naszego) serwera proxy. W ten sposób blokada regionalna jest ominięta. Dokładnie tak działa DNS geo unlocker.

Przypominamy, że nasza usługę Smart DNS czyli DNS geo unblocking możecie testować za darmo przed podjęciem decyzji. Bez żadnych konsekwencji i zobowiązań!

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more