Australia VPN – nowy serwer VPN dodany!

Australia VPNJak być może część z Was pamięta, w przeszłości obiecywaliśmy, że w usłudze będą pojawiać się nowe serwery VPN i nowe lokalizacje. Potem w usłudze pojawił się serwer VPN na Litwie – pisaliśmy o tym informując Was także o innych zmianach – np. o uruchomieniu i odblokowaniu Netflix USA. Jakiś czas później w ofercie pojawił się nowy serwer VPN w Luksemburgu. A dziś kolejna lokalizacja, nowy kraj, nowy serwer. Australia VPN – czyli HideIPVPN na antypodach! 

Australia VPN już działa – co warto wiedzieć?

Nowy serwer, Australia VPN to dokładnie ta sama jakość, którą znacie i lubicie. Innymi słowy to oczywiście także prędkości do 1 Gbps na użytkownika. Należy pamiętać, że odległość mocno wpływa na prędkość połączenia VPN. Mamy jednak nadzieję, że jakość nowego serwera pozwoli z niego korzystać nawet internautom z Europy.

W tym celu, zrobiliśmy mały test. Na łączu ADSL2 – dość przeciętnym jak na warunki EU – 50/5 Mbps a sam laptop połączony z Internetem przez WiFi, w którym działa 10 innych urządzeń pokazał następujący rezultat testu prędkości.

Australia VPN

Wygląda kiepsko? Pamiętajcie, że wg. Map Google odległość w prostej linii od naszego testowego laptopa, do serwera VPN to prawie 17000 km!!! A przecież VPN to nie jeden, prosty drut. Do tego warto pamiętać, ze dane testowe podróżują od naszego laptopa gdzieś w EU, do serwera Australia VPN w Sydney, z niego do serwera docelowego mierzącego prędkość i znów do naszego laptopa po przez VPN. Razem to ok. 34000 km!!! Kto wie przez ile innych serwerów i sieci utworzy się nasz zaszyfrowany tunel VPN?

Tu warto wspomnieć jeszcze o samym szyfrowaniu. Serwer Australia VPN pozwala na skorzystanie z następujących protokołów szyfrowania danych – zależne też od używanego przez Was urządzenia i systemu – OpenVPN, SoftEther VPN, SSTP, L2TP i PPTP.

Pamiętajcie też, ze im wyższy stopień szyfrowania, tym większe zapotrzebowanie na moc obliczeniową CPU.

Australian VPN – czego nie wolno?

Prosimy pamiętać, że ruch P2P/BitTorrent nie jest dozwolony na tym serwerze. Jeśli chcecie bezpiecznie i anonimowo pobierać torrenty, prosimy o korzystanie z serwerów w Niemczech, Holandii oraz serwera na Litwie i w Luksemburgu.

Wszystkich jednak – także tych z Was, którzy jeszcze nie korzystają z naszej usługi VPN – serdecznie zapraszamy do przetestowania nowego serwera Australia VPN oraz wszystkich pozostałych serwerów.

TESTUJ VPN ZA DARMO