Dobry VPN dla iPhone – czy iOS potrzebuje VPN?

dobry VPN dla iPhoneDość często, użytkownicy urządzeń z systemem iOS są przeświadczeni absolutnym bezpieczeństwie, jakie im, i ich danym zapewnia iPhone albo iPad. Do pewnego stopnia to prawda. Oba urządzenia, iPhone i iPad to naprawdę kawał świetnej elektroniki. Ale mimo to, nie są one wstanie załatwić wszystkiego, podobnie jak system iOS, który nimi zarządza. Właśnie dlatego dobry VPN dla iPhone to ważna sprawa.

Nim powiemy o VPN dla iPhone kilka słów o vpn…

Zanim przejdziemy do zasadniczej części artykułu o tym dlaczego warto mieć dobry VPN dla iPhone najpierw małe przybliżenie samego VPN jako takiego.  Co to jest VPN – z tego linku dowiecie się wszystkich szczegółów. Jeśli chcecie jednak mieć ogólne pojęcie i nie wczytywać się w sprawę zbyt drobiazgowo, oto podstawy.

VPN to rodzaj specjalnego, szyfrowanego połączenia miedzy dwoma urządzeniami – ale nie bezpośredniego. W przypadku połączenie bezpośredniego nie mamy problemu „podsłuchiwania, szpiegowania, itd.

Z VPN korzystały i korzystają firmy i korporacje. W sytuacji, gdy pracownik musi się połączyć z serwerami w firmie, uzyskać bezpieczny dostęp do danych. Internet jest uważany jako środowisko niebezpieczne dla tego typu transmisji. Dzięki szyfrowaniu danych w tunelu VPN łączność z firmą – pomimo iż połączenie przechodziło przez wiele rożnych serwerów i sieci było bezpieczne.

Okazuje się, ze technologia VPN ma także inne zalety, które są bardzo przydatne dla prywatnych użytkowników – w tym oczywiście i dla posiadaczy telefonów iPhone.

Jeśli połączycie się po przez VPN ze specjalnym serwerem – dalej zwanym serwerem VPN – będzie on pełnić rolę bramy czy tez pośrednika miedzy Wami, między iPhonem a Internetem. W ten sposób możecie ukryć swój adres IP i swoja tożsamość online, swoją prawdziwą lokalizację. Dzięki temu, możecie swobodnie odblokować strony i usługi objęte blokadami geograficznymi – i np. oglądać amerykańskiego Netflixa w Polsce.

Dobry VPN dla iPhone – dlaczego warto mieć vpn?

Jeśli dokładnie przeczytaliście pierwszy akapit to już wiecie co daje VPN i dlaczego może się przydać w Waszym iPhone. Ale to oczywiście nie wszystkie powody. iPhone, to tak jak wiele innych dziś urządzeń także terminal sieciowy. A wszystko co podłączamy do Internetu i co wymienia dane jest potencjalnie narażone na atak lub wyciek danych. Nawet jeśli nie samo urządzenie, to kanał komunikacji, którego używa.

iPhone korzysta z całkiem standardowych i popularnych rodzajów połączenia. Inaczej nie byłby wstanie „rozmawiać” z urządzeniami które iPhonem nie są. A skoro korzysta z tego co wszyscy, to tak samo jak wszyscy jest narażony na „atak”.

Dobry VPN dla iPhone to skuteczne szyfrowanie Waszych danych i ochrona Waszej prywatności w internecie – szczególnie go korzystacie z publicznych sieci Wi-Fi. A poza bezpieczeństwem i anonimowością to także dodatkowe możliwości dostęp do usług rożnego typu.

Masz iPhone za granicą? Chcesz oglądać Polską TV na swoim telefonie z jabłuszkiem – nic prostszego. Włączasz Polski VPN i już aplikacje ipla, Player.pl czy WP Pilot będą działać bez żadnego problemu.

Dobry VPN dla iPhone to także wygoda korzystania  z takiej opcji.

dobry VPN dla iPhone

W tym celu najlepiej korzystać z usługi takiej jak nasza, która oferuje dedykowaną, darmowa aplikacje VPN dla iPhone. Ściągnij się, zaloguj, korzystaj!

Dobry vpn dla iphone – testuj za darmo!

Chcesz sprawdzić co dokładnie oferujemy i jak to działa przed subskrybowaniem usługi? Nie ma sprawy! Kliknij poniżej, załóż darmowe konto – tu dowiesz się jak założyć darmowy VPN – i korzystaj. Karta płatnicza czy SMS nie będą wymagane do rejestracji. Test do niczego nie zobowiązuje!

Testuj VPN dla iPhone

2 thoughts on “Dobry VPN dla iPhone – czy iOS potrzebuje VPN?

Comments are closed.