VPN w iOS10 i macOS Sierra

vpn w iosJeśli korzystacie z urządzenia Apple, które ma w najbliższych dniach otrzymać aktualizację systemu (do iOS10 I masOS Sierra) mamy dla Was ważne informacje dotyczące zmian we wspieranych protokołach VPN. Wsparcie dla VPN w iOS10 i macOS Sierra ulega zmianie.

VPN w iOS10 i macOS Sierra ulega zmianom

Widomość publikujemy za informacją opublikowaną na stronie Apple support.

Zgodnie z przekazanymi informacjami nowych wersjach systemów Apple nie pojawi się już protokół PPTP. Klinet VPN w iOS 10 i macOS Sierra nie pozwoli na połączenie z serwerem VPN w standardzie PPTP.W przypadku starszych wersji obu systemów nic oczywiście nie ulega zmianie.

Powodem takiej decyzji Apple jest bezpieczeństwo i prywatność użytkowników. Protokół PPTP został uznany za nie dostatecznie bezpieczny. Należy przy tym zauważyć, że z uwagi na sposób i stopień szyfrowania danych protokół ten jest mniej wymagający (w zakresie mocy obliczeniowej) i starsze urządzenia mogą lepiej radzić sobie z obsługą połączeń VPN w  tym protokole.

Co robić wobec zmian VPN w iOS10 i macOS Sierra?

Ci z Was, którzy korzystają z naszej darmowej aplikacji VPN mają ułatwione zadanie. Wystarczy wybrać inny protokół niż PPTP by uzyskać połączenie. Korzystanie z protokołu PPTP nie będzie możliwe. W najbliższym czasie protokół ten jednak nie zostanie usunięty z aplikacji by umożliwić korzystanie z niego użytkownikom starszych systemów Apple.

Jeśli jednak preferujecie ręczna konfigurację swoich połączeń VPN będziecie musieli je usunąć i skonfigurować nowe, zgodnie z instrukcjami opublikowanymi w naszej sekcji support. W przypadku pytań lub problemów prosimy o bezpośredni kontakt z naszym działem wsparcia. Zapraszamy do tego wpisu, jeśli nie jesteście pewni jak uzyskać pomoc dotyczącą VPN w iOS i wszelkich innych sprawach.

Jak zawsze, zapraszamy też do w pełni darmowych (i bez zobowiązań) testów naszej usługi.

TESTUJ VPN