VPN w iOS10 i macOS Sierra

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Jeśli korzystacie z urządzenia Apple, które ma w najbliższych dniach otrzymać aktualizację systemu (do iOS10 I masOS Sierra) mamy dla Was ważne informacje dotyczące zmian we wspieranych protokołach VPN. Wsparcie dla VPN w iOS10 i macOS Sierra ulega zmianie.

VPN w iOS10 i macOS Sierra ulega zmianom

Widomość publikujemy za informacją opublikowaną na stronie Apple support.

Zgodnie z przekazanymi informacjami nowych wersjach systemów Apple nie pojawi się już protokół PPTP. Klinet VPN w iOS 10 i macOS Sierra nie pozwoli na połączenie z serwerem VPN w standardzie PPTP.W przypadku starszych wersji obu systemów nic oczywiście nie ulega zmianie.

Powodem takiej decyzji Apple jest bezpieczeństwo i prywatność użytkowników. Protokół PPTP został uznany za nie dostatecznie bezpieczny. Należy przy tym zauważyć, że z uwagi na sposób i stopień szyfrowania danych protokół ten jest mniej wymagający (w zakresie mocy obliczeniowej) i starsze urządzenia mogą lepiej radzić sobie z obsługą połączeń VPN w  tym protokole.

Co robić wobec zmian VPN w iOS10 i macOS Sierra?

Ci z Was, którzy korzystają z naszej darmowej aplikacji VPN mają ułatwione zadanie. Wystarczy wybrać inny protokół niż PPTP by uzyskać połączenie. Korzystanie z protokołu PPTP nie będzie możliwe. W najbliższym czasie protokół ten jednak nie zostanie usunięty z aplikacji by umożliwić korzystanie z niego użytkownikom starszych systemów Apple.

Jeśli jednak preferujecie ręczna konfigurację swoich połączeń VPN będziecie musieli je usunąć i skonfigurować nowe, zgodnie z instrukcjami opublikowanymi w naszej sekcji support. W przypadku pytań lub problemów prosimy o bezpośredni kontakt z naszym działem wsparcia. Zapraszamy do tego wpisu, jeśli nie jesteście pewni jak uzyskać pomoc dotyczącą VPN w iOS i wszelkich innych sprawach.

Jak zawsze, zapraszamy też do w pełni darmowych (i bez zobowiązań) testów naszej usługi.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more