Czy warto ukryć adres IP?

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Co jakiś czas wskazujemy Wam na fakt, ze warto chronić swój adres IP w Internecie. Powody są różne. Dziś Gazeta Wyborcza opublikowała dość ciekawy artykuł, który zahacza o tę problematykę. Postanowiliśmy zatem pokazać Wam kolejny dowód na to, ze korzystanie z VPN na co dzień wcale nie jest przesadą i że warto ukryć adres IP.

O co tyle hałasu?

Chodzi nam o artykuł opublikowany przez Duży Format. Artykuł dotyczy polityka i pewnej dość głośnej sprawy. Wg niektórych, nie została ona wyjaśniona w wystarczający sposób. Jeśli chcecie poznać szczegóły zapraszamy do linku powyżej.

Z naszego punkt widzenia, czyli tego co wiąże się bezpośrednio z VPN i ukrywaniem adresu IP istotne są końcowe fragmenty artykułu.

Każdy z nas może mieć dowolna opinię na dowolny temat. Demokratyczne i wolne Państwo to także swoboda wyrażania opinii i poglądów. Oczywiście powinno się to odbywać w kulturalnej formie bez obrażania kogokolwiek. Czym innym jest bowiem nazwanie kogoś wprost złodziejem bez posiadania dowodów a czym innym np. wyrażenie opinii czy sprawa została wyjaśniona tak jak powinna.

Tu dochodzimy do fragmentu, który sprowokował nas do tego artykułu.

30 internautów oskarżonych […]  Ściga dziennikarzy i blogerów, którzy wytykają mu, że przyczynił się do śmierci Zbigniewa Marchela. Szczególnie narażeni na pozwy są ci, którzy mają wątpliwości związane z granicami obrony koniecznej, braku odpowiedzialności karnej posła i rzetelności prowadzonego postępowania w prokuraturze. […] Prawnicy żądają od portali internetowych usunięcia takich komentarzy, a wobec osób, które nazywają ministra „zabójcą” lub „mordercą”, wszczynają postępowania karne. W ten sposób na ławę oskarżonych trafiło ponad 30 internautów oskarżonych o poniżenie posła i narażenie go na utratę zaufania wśród wyborców. Większość procesów zakończyła się umorzeniem, bo sąd nie poradził sobie z odnalezieniem komentatorów ukrywających się często pod pseudonimami.

Większość… nie wszystkie…

Właśnie dlatego warto ukryć adres IP!

Nawet jeśli dokonujecie anonimowego (teoretycznie) komentarza czyli takiego, który nie wymaga logowania. Albo wymaga, ale Wasze dane nie zawierają imienia, nazwiska, adresu, itp. W sieci, na portalu, stronie i tak pozostaje ślad adres IP z pod którego dokonano wpisu.

Tak jak pisaliśmy wyżej, mamy nadzieję, że możliwości które daje Wam VPN nie zostaną przez Was nadużyte w sposób oczywisty. Z drugiej strony jednak jeśli jakaś sprawa leży Wam na sercu i chcecie z innymi podzielić się dowolna opinia dotyczącą publicznej osoby może warto zadbać o własny święty spokój? Dlatego sądzimy, że warto ukryć adres IP.

Użyj VPN – ukryj IP

Zanim zaczniesz czytać, komentować, przeglądać strony internetowe, pobierać materiały z Internetu włącz VPN. Ukryj swój adres IP, zaszyfruj dane tak, by nawet dostawca usługi (dostępu do Internetu) nie mógł podglądać co robisz. Ale dla pełnej jasności z naszej strony – jeśli nie jesteś pewien co jest dozwolone, zapoznaj się z warunkami naszej usługi.

Jeśli chcesz ukryć adres IP i sprawdzić jak działa nasz VPN (za darmo i bez zobowiązań), kliknij poniżej.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more