Vod.onet.pl za granicą – tak jak Netflix

Vod onet pl za granicąDziś krótki wpis dotyczący vod onet pl za granicą oraz co łączy vod.onet.pl I Netflixa? Zacznijmy od końca – żeby nie było zbyt prosto. Czy vod.onet.pl I Netflix Polska.

Vod.onet.pl prawie jak Netflix

Jak zapewne wiecie, Netflix, tak jak większość najpopularniejszych usług VOD nie bazuje na sprzedaży filmów czy wypożyczaniu ale na stałej opłacie. Miesięczny abonament dzięki któremu wiadomo dokładnie ile zapłacimy jest dla większości ludzi widać dużo bardziej praktyczny niż płacenie za poszczególne tytuły.

Dlatego też usługi takie jak Redbox (który zawiesił opcję Instant – a miał być w USA drugim Netflixem) czy Chili.TV w których płacimy za każdy tytuł osobno nie zdobędą takiej popularności. Ich przewaga na usługami typu Netflix czy vod.onet.pl jest tylko na dwóch polach.

Jeśli oglądacie bardzo, bardzo mało być może (kalkulując cały rok) opłaca się płacić za oglądanie konkretnych kilku filmów w roku niż co miesięczny abonament.

Druga sprawa, to kwestia nowości. Te usługi, w których za każdy tytuł zapłacicie osobno (jak w sklepie za płytę DVD czy Blue-Ray) są wstanie oferować znacznie nowszy repertuar niż usługi z opłata abonamentową.

Vod.onet.pl podobnie jak Netflix oferuje opcję abonamentu. Po rejestracji, tak samo jak w przypadku Netflixa otrzymacie dostęp do usługi za darmo na okres jednego miesiąca. Jeśli nie zawiesicie Waszej subskrypcji, serwis zacznie obciążać Was kwota 19.90 zł/miesięcznie.

Vod onet pl za granicą

Opcja ta nosi nazwę VOD+ i tak samo jak w przypadku Netflixa można z niej w każdej chwili zrezygnować. Oczywiście w zakresie repertuaru trudno jest porównać VOD.pl i Netflix – szczególnie, że w przypadku tego drugiego w ramach jednego abonamentu można mieć dostęp do wielu regionów usługi. To zaś wprost przekłada się na wręcz olbrzymią liczbę oferowanych tytułów. Jeśli jednak interesują Was Polskie produkcje, vod.onet.pl może być ciekawszą opcją.

Jest to jednak usługa ograniczona regionalnie i (oficjalnie) oglądanie Vod onet pl za granicą jest niemożliwe.

Odblokowujemy Vod onet pl za granicą

Podobnie jak inne Polskie serwisy VoD także serwis onetu jest ograniczony regionalnie. By działać, użytkownik musi się „legitymować” Polskim adresem IP. Co oczywiste, korzystając z Internetu poza Polską nie macie Polskiego adresu IP.

HideIPVPN ma na to odpowiedź. Po pierwsze możecie skorzystać z naszej usługi VPN.

Łącząc się z Polskim serwerem VPN w bardzo prosty sposób uzyskacie Polskie IP za granicą, dodatkowo jako, że VPN szyfruje przesyłane dane i ukrywa prawdziwy adres IP zadbacie o własne bezpieczeństwo i anonimowość.

Druga opcja by odblokować Vod onet pl za granicą, w przypadku gdy Wasze urządzenie nie wspiera protokołów VPN to Smart DNS. Po przez połączenie specjalnego serwera DNS oraz serwerów proxy w łatwy sposób możecie odblokować polskie (I NIE TYLKO!!!!) serwisy VoD.

Obie opcje – VPN i Smart DNS możecie przetestować przed zakupem.

Wypróbuj VPN i Smart DNS

4 thoughts on “Vod.onet.pl za granicą – tak jak Netflix

 1. Witam. To najnowszy wpis na blogu, więc tu zapytam. Pytanie tylko po części związane ze SmartDNS. Czy może on powodować problemy z zalogowaniem się do serwisu Allegro i do mBanku? Na Firefoxie resetuje mi połączenie z allegro a mBank działa bez problemu, natomiast na Chromie długo trwa nawiązywanie bezpiecznego połączenia, po czym następuje na chwilę błąd przekroczenia czasu i pokazuje się strona logowania. Ale w pasku adresu https: jest przekreślony na czerwono. Dzieje się też tak po wyłączeniu klienta smartDNS. Pozdrawiam.

  1. Witamy. Nie, Smart DNS nie powinien mieć żadnego wpływu na to jak działają ww. strony na różnych przeglądarkach.
   Tylko strony/usługi z tzw. „specjalnej listy” serwera Smart DNS są traktowane inaczej – czyli Netflix, HULU, BBC, itd.
   Wszystkie pozostałe są łączone bezpośrednio i Smart DNS działa wtedy jak każdy inny DNS.

   Tym nie mniej jednak, różne rzeczy (błędy) się zdarzają.
   Potestuj jak działają te strony przez zwykły (domyślny) DNS i Smart DNS – jeśli faktycznie zauważysz różnice, skontaktuje się z naszym supportem z inf. o problemie. Podaj adresy stron, które gorzej/źle się otwierają. Sprawdzimy, czy adresy te w jakiejś formie nie widnieją na liscie serwera DNS.

   1. Chyba wiem, co mi tak namieszało. NIestety, ale miałem kontakt ze złośliwą wyszukiwarką yoursearching, namęczyłem się z godzinę, żeby ją usunąć z systemu i z przeglądarek, ale to chyba dzięki niej całe to zamieszanie. I tak, wasz klient raczej nie miał na to wpływu. Tylko teraz boję się gdziekolwiek logować, bo nie wiem, czy to certyfikaty padły i czy moje hasła przez to nie są bardziej narażone na przechwycenie. Pozdrawiam.

Comments are closed.