Netflix Android DNS problem? – omijamy Google DNS

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Netflix Android DNS problem pojawił się już jakiś czas temu. Jeśli i Twój tablet czy telefon ma problem z działaniem poniżej dowiesz się co się dzieje i jak temu zaradzić. Jeśli żadnych problemów nie zauważyłeś, także przeczytaj ten post by uniknąć ich w przyszłości.

Netflix Android DNS problem – Netflix nie działa na Androidzie

Większość użytkowników tabletów i telefonów ustawia sklep Google Play na auto-aktualizowanie aplikacji. Dzięki temu nie musimy co chwilę sprawdzać czy przypadkiem nie pojawiła się nowa wersja oprogramowania z którego korzystamy. Jednak ustawienie takie ma tez wady.

Jak wiecie, Netflix stara się by jakość jego usług stała zawsze i wszędzie na najwyższym poziomie. Wszystko ma działać sprawnie, błyskawiczne, bez buforowania a informacje (film/serial) który użytkownik włączył powinien pojawić się na ekranem urządzenia w maksymalnie krótkim czasie. Z tego tez powodu Netflix zaszył w kodzie aplikacji ustawienia DNS (tzw. hardcoded DNS settings).

Netflix zdecydował się zakodować w swojej aplikacji dostęp do serwerów DNS Google. Znane są bowiem z tego, że są to jedne z najszybszych serwerów DNS w Internecie. Dla tych z klientów Netflixa, którzy korzystają z jednego, swojego regionu usługi to w zasadzie dobra wiadomość. Teraz, gdy Netflix jest obecny wszędzie, ludzie chcą by usługa działała jak najlepiej i koniec. Niestety tym z Was, którzy korzystają ze Smart DNS do zmiany regionu Netflixa to komplikuje życie.

Właśnie wraz ustawieniem przez Netflix Google DNS „na sztywno” pojawił się Netflix Android DNS problem.

Działa to bowiem tak, że choć Smart DNS jest ustawiony w Waszym urządzeniu i korzystają z niego wszystkie aplikacje, to Netflix jednak odmówi i skorzysta z DNS Google. Z tego powodu część z Was ma problemy z działaniem aplikacji i zmiana regionu.

Netflix Android DNS problem – co dalej?

Po pierwsze nie warto martwić się na zapas. Problem na razie dotyczy nie wielkiej liczby użytkowników, jednak uważając się za odpowiedzialną usługę już dziś informujemy Was o zagrożeniu.

Oto co powinniście zrobić by problemu uniknąć lub co zrobić jeśli Netflix Android DNS problem już się pojawił.

1). Wyłączcie auto- aktualizację aplikacji w urządzeniu. Jeśli obecna wersja działa, nie ma pewności, że po aktualizacji się to nie zmieni.

2). Jeśli problem już się pojawił:

 • obejdź serwery DNS Google na swoim domowym routerze (tzw. bypass Google DNS). W tym celu możesz wejść na HideIPVPN.com, do sekcji support. Wybierz zakładkę Smart DNS. Na dole strony znajdziesz instrukcje “Bypass Google DNS” dla różnych modeli routerów. Gdybyś miał z tym jakieś problemy zapraszamy do kontaktu z nami. Najlepiej po przez „Panel Klienta” wysłać nam tzw. “Support Ticket”.
 • alternatywnie możecie skorzystać z połączenia VPN. Zmieniając adres IP możecie śmiało korzystać serwerów DNS Google. Znów jednak z uwagi na ostatnie działania Netflixa sytuacja z VPN także może się zmienić.

Pamiętaj, że nasze usługi VPN i Smart DNS możesz za darmo sprawdzić przed zakupem. Serdecznie Was do tego namawiamy, tym bardziej, że nie wiąże się to z podaniem numeru karty kredytowej czy koniecznością rezygnacji z usługi.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more