Co musisz wiedzieć o Netflix?

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

W tym wpisie poinformowaliśmy Was o oficjalnym starcie Netflixa w Polsce. Teraz czas na przybliżenie Wam kilku faktów związanych z sama usługą. Na pewno są bowiem wśród czytających i tacy którzy z Netflixa jeszcze nie korzystali. Czyli wszystko co musisz wiedzieć o Netflix.

Co musisz wiedzieć o Netflix? – ceny

Netflix to usługa podobna do naszych rodzimych VOD typu iPla czy vod.onet.pl Różnica polega na wielkości, jakości samej usługi, jakości aplikacji i prezentowanych materiałów a także bogactwie (*) katalogu.

Usługa Netflix jest usługa płatną. Ceny dostępu do katalogu prezentują się następująco.

Do wyboru mamy trzy poziomy abonamentu za usługę. Abonament jest płatny co miesiąc.

Za 7.99 miesięcznie dostaniecie dostęp do materiałów na 1 urządzeniu na raz (urządzeń do konta może być podpiętych oczywiście dużo, ale działa na raz może tylko jedno) w rozdzielczości SD.

Za €9.99 otrzymacie jednoczesny dostęp na 2 urządzeniach oraz rozdzielczości HD.

Za €11.99 otrzymacie jednoczesny dostęp na 4 urządzeniach oraz możliwość oglądania filmów i seriali w rozdzielczości Ultra HD.

W ramach rejestracji usługi pierwszy miesiąc otrzymacie z darmo, do testów. Netflix przypomni Wam też mailowo o upływającym okresie testowym by nie narazić Was na niepotrzebne koszty (karta kredytowa jest niezbędna do rejestracji usługi).

Korzystanie z Netflix nie wiąże się z podpisaniem umowy (podobnie jak z nami!). W każdej chwili, bez żadnych konsekwencji możecie zrezygnować z usługi i przestać płacić.

Co musisz wiedzieć o Netflix? – płacimy…

Na obecna chwilę Netflix Polska akceptuje dwa rodzaje form płatności – karta płatnicza i konto PayPal.

Co musisz wiedzieć o Netflix? – nie ma róży bez kolców

Po pierwszych „OCH i ACH” ogólnej radości pojawiała się jednak łyżka (i to spora) dziegciu.

Po pierwsze wielkość i jakość Polskiego katalogu filmów i seriali (jak powiększyć katalog Netflix –  za chwilę). Nie ma wielu tytułów na które ostrzyliśmy sobie zęby, np. House of Cards. Choć jest to produkcja Netflixa, prawa do tego serialu zostały (na Polskę) sprzedane w zeszłym roku i dziś Netflix nie może pokazywać własnego serialu.

Po drugie (co bardzo dziwne) strona Netflix.pl nie została spolszczona. Jeśli liczycie na wsparcie w języku Polskim na razie też się go nie doczekacie. Na szczęście (z Netflixa korzystamy od kilku lat) tak naprawdę wsparcie nie jest potrzebne. Sama usługa jak i aplikacje na praktycznie dowolnym urządzeniu działają bez zarzutu, zawsze.

Tym niemniej jednak jest to spora niedogodność.

Ceny w EURO. W zależności od kursu waluty usługa będzie nas kosztować co miesiąc inaczej plus część z Was zapłaci dodatkowe opłaty związane z przewalutowaniem płatności.

 Co musisz wiedzieć o Netflix? – jak najmniej płacić?

Po pierwsze warto się zastanowić czy przy okazji rejestracji czy aby na pewno chcemy rejestrować się w Polsce. Netflix od dawna nie robi problemów z akceptowaniem różnych kart płatniczych i zmiany regionów – ważne by napływali nowi klienci i by byli zadowoleni (nie odchodzili).

Wyżej wymienione ceny to np. w UK odpowiednio £5.99, £7.49 i £8.99 a w USA $7.99, $9.99 i $11.99 Wydaje się wiec, ze jeśli już płacić za Netflix to lepiej w $$$ niż €€€. Czy pojawią się ceny w złotówkach – na razie nie wiadomo.

Najważniejszą sprawą są jednak treści. Ich ilość i jakość i tu dochodzimy do malutkiego problemu i banalnie prostego rozwiązania.

Co musisz wiedzieć o Netflix? – jak powiększyć katalog?

Netflix od dawna nie robił (podobnie jak od niedawana HULU) problemów z akceptacją zagranicznych kart płatniczych jak i z dostępem do swoich zasobów przez VPN lub Smart DNS.

Przy wykorzystaniu ww. rozwiązań nie tylko można było korzystać z Netflixa wszędzie tam gdzie nie był oficjalnie dostępny ale także zmieniać katalog dostępnych do oglądania filmów i seriali. Netflix nigdy nie robił w tym zakresie żadnych kłopotów!!!

Wiadomo przecież, ze są regiony (np. Francja) gdzie z uwagi na prawa dystrybucyjne katalog Netflix jest naprawdę mizerny. Jednocześnie rezygnacja z tysięcy płacących użytkowników to coś na co Netflix nie chce pozwolić. Zatem najprościej oficjalnie nadal dzielić swój katalog na regiony a nie oficjalnie nie zwracać uwagi na to skąd łączą się użytkownicy i z jakich zasobów korzystają. I tak to faktycznie działa.

Dzięki naszym usługom po rejestracji konta w Netflix Polska uzyskacie dostęp do następujących regionów Netflixa: USA, Kanada, Wielka Brytania, Niemcy, Holandia i Francja. Jesteśmy w 100%, że dzięki temu rozwiązaniu na pewno znajdziecie dużo ciekawych rzeczy do oglądania.

A jeśli macie jakiekolwiek pytania, jesteśmy do dyspozycji!

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more