Co musisz wiedzieć o Netflix?

musisz wiedzieć o NetflixW tym wpisie poinformowaliśmy Was o oficjalnym starcie Netflixa w Polsce. Teraz czas na przybliżenie Wam kilku faktów związanych z sama usługą. Na pewno są bowiem wśród czytających i tacy którzy z Netflixa jeszcze nie korzystali. Czyli wszystko co musisz wiedzieć o Netflix.

Co musisz wiedzieć o Netflix? – ceny

Netflix to usługa podobna do naszych rodzimych VOD typu iPla czy vod.onet.pl Różnica polega na wielkości, jakości samej usługi, jakości aplikacji i prezentowanych materiałów a także bogactwie (*) katalogu.

Usługa Netflix jest usługa płatną. Ceny dostępu do katalogu prezentują się następująco.

musisz wiedzieć o Netflix ceny

Do wyboru mamy trzy poziomy abonamentu za usługę. Abonament jest płatny co miesiąc.

Za 7.99 miesięcznie dostaniecie dostęp do materiałów na 1 urządzeniu na raz (urządzeń do konta może być podpiętych oczywiście dużo, ale działa na raz może tylko jedno) w rozdzielczości SD.

Za €9.99 otrzymacie jednoczesny dostęp na 2 urządzeniach oraz rozdzielczości HD.

Za €11.99 otrzymacie jednoczesny dostęp na 4 urządzeniach oraz możliwość oglądania filmów i seriali w rozdzielczości Ultra HD.

W ramach rejestracji usługi pierwszy miesiąc otrzymacie z darmo, do testów. Netflix przypomni Wam też mailowo o upływającym okresie testowym by nie narazić Was na niepotrzebne koszty (karta kredytowa jest niezbędna do rejestracji usługi).

Korzystanie z Netflix nie wiąże się z podpisaniem umowy (podobnie jak z nami!). W każdej chwili, bez żadnych konsekwencji możecie zrezygnować z usługi i przestać płacić.

Co musisz wiedzieć o Netflix? – płacimy…

Na obecna chwilę Netflix Polska akceptuje dwa rodzaje form płatności – karta płatnicza i konto PayPal.

Co musisz wiedzieć o Netflix? – nie ma róży bez kolców

Po pierwszych „OCH i ACH” ogólnej radości pojawiała się jednak łyżka (i to spora) dziegciu.

Po pierwsze wielkość i jakość Polskiego katalogu filmów i seriali (jak powiększyć katalog Netflix –  za chwilę). Nie ma wielu tytułów na które ostrzyliśmy sobie zęby, np. House of Cards. Choć jest to produkcja Netflixa, prawa do tego serialu zostały (na Polskę) sprzedane w zeszłym roku i dziś Netflix nie może pokazywać własnego serialu.

Po drugie (co bardzo dziwne) strona Netflix.pl nie została spolszczona. Jeśli liczycie na wsparcie w języku Polskim na razie też się go nie doczekacie. Na szczęście (z Netflixa korzystamy od kilku lat) tak naprawdę wsparcie nie jest potrzebne. Sama usługa jak i aplikacje na praktycznie dowolnym urządzeniu działają bez zarzutu, zawsze.

Tym niemniej jednak jest to spora niedogodność.

Ceny w EURO. W zależności od kursu waluty usługa będzie nas kosztować co miesiąc inaczej plus część z Was zapłaci dodatkowe opłaty związane z przewalutowaniem płatności.

 Co musisz wiedzieć o Netflix? – jak najmniej płacić?

Po pierwsze warto się zastanowić czy przy okazji rejestracji czy aby na pewno chcemy rejestrować się w Polsce. Netflix od dawna nie robi problemów z akceptowaniem różnych kart płatniczych i zmiany regionów – ważne by napływali nowi klienci i by byli zadowoleni (nie odchodzili).

Wyżej wymienione ceny to np. w UK odpowiednio £5.99, £7.49 i £8.99 a w USA $7.99, $9.99 i $11.99 Wydaje się wiec, ze jeśli już płacić za Netflix to lepiej w $$$ niż €€€. Czy pojawią się ceny w złotówkach – na razie nie wiadomo.

Najważniejszą sprawą są jednak treści. Ich ilość i jakość i tu dochodzimy do malutkiego problemu i banalnie prostego rozwiązania.

Co musisz wiedzieć o Netflix? – jak powiększyć katalog?

Netflix od dawna nie robił (podobnie jak od niedawana HULU) problemów z akceptacją zagranicznych kart płatniczych jak i z dostępem do swoich zasobów przez VPN lub Smart DNS.

Przy wykorzystaniu ww. rozwiązań nie tylko można było korzystać z Netflixa wszędzie tam gdzie nie był oficjalnie dostępny ale także zmieniać katalog dostępnych do oglądania filmów i seriali. Netflix nigdy nie robił w tym zakresie żadnych kłopotów!!!

Wiadomo przecież, ze są regiony (np. Francja) gdzie z uwagi na prawa dystrybucyjne katalog Netflix jest naprawdę mizerny. Jednocześnie rezygnacja z tysięcy płacących użytkowników to coś na co Netflix nie chce pozwolić. Zatem najprościej oficjalnie nadal dzielić swój katalog na regiony a nie oficjalnie nie zwracać uwagi na to skąd łączą się użytkownicy i z jakich zasobów korzystają. I tak to faktycznie działa.

Dzięki naszym usługom po rejestracji konta w Netflix Polska uzyskacie dostęp do następujących regionów Netflixa: USA, Kanada, Wielka Brytania, Niemcy, Holandia i Francja. Jesteśmy w 100%, że dzięki temu rozwiązaniu na pewno znajdziecie dużo ciekawych rzeczy do oglądania.

A jeśli macie jakiekolwiek pytania, jesteśmy do dyspozycji!

DARMOWY TEST VPN i Smart DNS