TVN Player w USA – oglądamy

tvn player w usaZa oknami mróz i brak śniegu (prawie). Sytuacja związana z wejściem Netflix do Polski powoli przycicha. Może zatem dobrym pomysłem będzie odświeżenie tego, jak  oglądać TVN Player w USA?

TVN Player w USA – blokada regionalna

Zacznijmy od tego, że TVN Player w USA sam z siebie nie zadziała. Podobnie jak w przypadku innych serwisów VOD na świecie, z uwagi na zagmatwane prawa do dystrybucji treści nie można bezpośrednio oglądać TV Player’a w USA i generalnie za granicą. Blokady regionalne są obecne praktycznie wszędzie gdzie pojawiają się materiały video.

Skąd TVN Player wie, że jestem w USA?

Mechanizm działania tej technologii jest bardzo prosty. Każdy kraj na świecie ma pewna pulę adresów IP o określonych numerach – od – do. Adres IP to numer komputera/domowego routera, przez który łączycie się z Internetem. Jest on nadawany użytkownikowi przez dostawcę Internetu i od tej strony użytkownik nie ma żadnego wpływu na to jaki on jest.

To dlatego identyfikacja osób w sieci (gdy nie korzystają z VPN) jest tak banalna. ISP, dostawca Internetu dokładnie wie komu (ma przecież wszystkie Wasze dane) nadał jaki adres IP. Co więcej, dokładnie wie, kiedy, jakim urządzeniem z jakimi stronami i usługami się łączycie. A także jaki rodzaj danych (np. torrent) przesyłacie. Stąd jeśli chcecie większej prywatności online warto rozważyć korzystanie z VPN – dlaczego, o tym za moment.

Dzięki temu, że adresy IP są przypisane konkretnym krajom serwery TVN Player po prostu blokują wszystkie adresy IP inne niż Polskie. W ten sposób blokowany jest dostęp do usługi dla wszystkich użytkowników z poza Polski, w tym z USA.

Jak oglądać TVN Player w USA?

Skoro wiemy, jak serwery TVN Player (i nie tylko) rozpoznają region z którego łączy się użytkownik, możemy zaproponować sposoby obejścia/rozwiązania tego problemu.

Możemy skorzystać z dwóch metod. Obie są bardzo proste i dadzą ten sam efekt ale jedna z nich ma pewne dodatkowe plusy.

Pierwsza i najtańsza to usługa Smart DNS. Po rejestracji dokonujecie ręcznej konfiguracji urządzenia na którym chcecie oglądać TVN Player w USA (szczegółowe instrukcje krok po kroku są w zakładce SUPPORT na naszej stronie). Całość sprowadza się do zmiany adresów serwera DNS. Alternatywnie możecie skorzystać z naszych darmowych aplikacji VPN i Smart DNS dla Windows i Mac OSX. Ostatnia opcja, to zmiana adresów DNS w routerze, przez który z Internetem łącza się Wasze urządzenia. Wtedy bez dodatkowej konfiguracji, wszystkie skorzystają z udogodnień Smart DNS.

Druga opcja to wspomniany VPN. W tym przypadku, korzystając z dostępu do polskiego serwera VPN możecie zmienić adres IP USA na adres IP z Polski. Dodatkowo, w związku z tym, że połączenia VPN są całkowicie szyfrowane ochronicie swoją prywatność i anonimowość w sieci. Nikt, nawet Wasz lokalny ISP (także Verizon, T-Mobile czy Sprint) nie będą wstanie sprawdzić jakie informacje przesyłacie i komu czy skąd. W ten sposób odblokujecie sobie dostęp do wszelkich serwisów VOD w Polsce i oczywiście będziecie mogli oglądać TVN Player w USA.

DARMOWY TEST VPN i Smart DNS