Bezpieczne torrenty? Tylko z VPN!

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Torrenty i P2P to nie jest temat często poruszany na naszym blogu. Jednak nie naszą rolą jest oceniać kogokolwiek, szczególnie w tak „szarym” obszarze. Naszym zadaniem jest zapewnienie Wam bezpieczeństwa i anonimowości oraz najlepszej usługi! Dlatego też dziś poruszamy temat „bezpieczne torrenty” czyli jak używać sieci torrent bezpiecznie.

Bezpieczne torrenty – dość popularny temat w sieci

Tak jak pisaliśmy wyżej, mieliśmy pewne opory przed publikowaniem tekstu bezpieczne torrenty. Mamy w końcu tyle możliwości oglądania filmów w sieci. Jest już Polski Netflix, jest Hulu, HBO Go, HBO Now, Crackle i wiele innych alternatyw. I wszystkie są dostępne z naszym VPN i Smart DNS. A skoro już o Netflix mowa – to zapraszamy na stronę ObywatelHD gdzie możecie dowiedzieć się o Netflix rzeczy, których nie wiedzieliście.

Wracając do torrentów… szybki rzut okiem do Google pokazał, ze temat ten (Bittoreent, itp.)  poruszany jest dość często i to przez „bardziej poważane” media niż my. Czujemy się zatem całkowicie rozgrzeszeni w tej sprawie.

Zatem do rzeczy!

Bezpieczne torrenty – czyli jeśli już to przez VPN!

Jeśli wpadliście na nasz blog po raz pierwszy to najważniejsze co musicie wiedzieć to VPN. Co to jest i jak działa. Choć sprawa brzmi skomplikowanie nie trzeba być żadnym technicznym „guru” by móc wygodnie korzystać z Torrent VPN.

VPN to specjalny rodzaj połączenia miedzy urządzeniami. Pomiędzy Wami (Waszym urządzeniem) a serwerem VPN tworzy się zaszyfrowany, wirtualny tunel. Tak jakby bezpośrednie połączenie kablem z pominięciem wszystkich innych. Ponieważ połączenie to jest zaszyfrowane, nikt – także dostawca Internetu – nie jest wstanie „zaglądnąć” do środka i sprawdzić jakie dane wysyłacie i obieracie. W przypadku tradycyjnego połączenia z Internetem dane z sieci torrent / P2P są widoczne jako specjalne, charakterystyczne pakiety.

Druga sprawa to Wasza lokalizacja i adres IP. Ponieważ serwer VPN działa jako pośrednik między Wami a Internetem, to da „tego Internetu”, dla stron, usług, programów to właśnie serwer VPN to Wy. Strony internetowe rozpoznają serwer VPN jako Wasz komputer. I nikt, także organizacje antypirackie monitorujące sieci torrent i P2P nie są wstanie zobaczyć co znajduje się za serwerem VPN.

Dzięki temu, że Wasz adres IP jest ukryty nie ma szans na to by jakakolwiek kancelaria adwokacka zdobyła Wasz faktyczny adres domowy i przysłała Wam list propozycja nie do odrzucenia.

Jasnym jest, że akcje anty-pirackie to nie jest codzienność. Zapewne Ci, którzy dziś wymieniają pisma z takimi kancelariami albo Ci, których komputery zostały zarekwirowane przez Policję na czas śledztwa też sadzili, że ich problem nie dotyczy. Lepiej nie zakładać, że torrenty są bezpieczne tylko po przez VPN „zrobić” bezpieczne torrenty. To naprawdę nic trudnego a potencjalnie może zaoszczędzić wielu kłopotów i nerwów. Przetestujcie nasza usługę za darmo – karta kredytowa nie jest wymagana i na pewno nie będziecie żałować.

bezpieczne torrenty

Jednocześnie przypominamy:

 • ruch P2P / torrent jest dozwolony wyłącznie na naszych w Niemczech i Holandii
 • koniecznie zainstalujcie nasze aplikacje VPN dla Windows lub OSX i sprawdźcie funkcję – APP Killer – w przypadku utraty połączenia zamknie ona klienta torrent którego używacie, spróbuje automatycznie odzyskać połączenie i ponownie włączy klienta torrent

(Nie) bezpieczne torrenty…

Okazuje się, że nie wszyscy wiedzą jak bezpiecznie pobierać torrenty. Afera ostatnich dni (post w linku) pokazuje, że dość łatwo „można wpaść” i nawet 2 lata później mieć kłopoty.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more