Netflix Polska oficjalnie – wreszcie jest!

Netflix PolskaNetflix Polska wreszcie stał się faktem. Czekaliśmy długo. Czekaliśmy cierpliwie. I zostaliśmy nagrodzeni! Netflix Polska działa.

Netflix Everywhere = Netflix Polska

Wczoraj wieczorem, na targach CES 2016 Netflix oficjalnie poinformował o rozszerzeniu dostępności usługi na kolejne 130 kraje na całym świecie. Kompletną listę regionów gdzie usługa jest oficjalnie dostępna możecie znaleźć tutaj.

Kto by pomyślał (szkoda, że nie kupiliśmy akcji!!!) jeszcze kilka lat temu, że z jednej z kilku wypożyczalni DVD w USA Netflix przekształci się w globalnego hegemona streamingu video filmów i TV? W ciągu ostatnich kilku lat Netflix powiększał swoja bazę użytkowników – oficjalnie i mniej oficjalnie. Oficjalnie, bo w niewielkich grupach do usługi dołączały kolejne regiony (Kanada, Holandia, Wielka Brytania, itd…). I mniej oficjalnie, bo Netflix nigdy (jak długo pozory przy użyciu VPN lub Smart DNS były zachowane) nie utrudniał dostępu do swoich zasobów tym, którzy mieszkali w regionach gdzie nie działał. Zresztą w ślady Netflixa poszło ostatnio także Hulu, które „otworzyło” swoją usługę Hulu Plus na Polskę i świat.

Jednak nigdy wcześniej nie byliśmy świadkami aż tak dużego rozszerzenia usługi w jednej transzy.

Wraz z wejściem Netflixa do Polski rodzi się wiele pytań. Czy i jak zmieni to nasz lokalny rynek VOD? Czy iPla, onet i inni maja się czego obawiać? Pożyjemy, zobaczymy. W przeszłości byliśmy już świadkami premier światowych marek, które na Polskim rynku sobie nie poradziły – np. eBay.

Netflix Polska

Netflix Polska – ile to kosztuje?

Od razu zaznaczamy, że tanio nie jest, ale też nie jest super drogo biorąc pod uwagę wygodę i możliwości.

netflix polska ceny

Podstawowy dostęp czyli 1 urządzenie streamujące na raz, jakość materiałów SD to koszt €7.99 miesięcznie.

Za jakość HD i 2 urządzenia streamujace jednocześnie przyjdzie nam zapłacić €9.99 miesięcznie.

W przypadku opłaty €11.99 miesięcznie usługa da nam możliwość korzystania z 4 urządzeń jednocześnie oraz dostęp do materiałów w jakości Ultra HD (o ile Wasze łącze internetowe na to pozwoli).

Na pytanie czy to dużo odpowiedzieć musicie sobie sami.

Zapraszamy też do zapoznania się z następującymi tematami:

By korzystać z innych regionów Netflix wypróbuj nasz VPN lub Smart DNS.

DARMOWY TEST VPN i Smart DNS

Nie przegap!

Co musisz wiedzieć o Netflix?