Netflix Polska oficjalnie – wreszcie jest!

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Netflix Polska wreszcie stał się faktem. Czekaliśmy długo. Czekaliśmy cierpliwie. I zostaliśmy nagrodzeni! Netflix Polska działa.

Netflix Everywhere = Netflix Polska

Wczoraj wieczorem, na targach CES 2016 Netflix oficjalnie poinformował o rozszerzeniu dostępności usługi na kolejne 130 kraje na całym świecie. Kompletną listę regionów gdzie usługa jest oficjalnie dostępna możecie znaleźć tutaj.

Kto by pomyślał (szkoda, że nie kupiliśmy akcji!!!) jeszcze kilka lat temu, że z jednej z kilku wypożyczalni DVD w USA Netflix przekształci się w globalnego hegemona streamingu video filmów i TV? W ciągu ostatnich kilku lat Netflix powiększał swoja bazę użytkowników – oficjalnie i mniej oficjalnie. Oficjalnie, bo w niewielkich grupach do usługi dołączały kolejne regiony (Kanada, Holandia, Wielka Brytania, itd…). I mniej oficjalnie, bo Netflix nigdy (jak długo pozory przy użyciu VPN lub Smart DNS były zachowane) nie utrudniał dostępu do swoich zasobów tym, którzy mieszkali w regionach gdzie nie działał. Zresztą w ślady Netflixa poszło ostatnio także Hulu, które „otworzyło” swoją usługę Hulu Plus na Polskę i świat.

Jednak nigdy wcześniej nie byliśmy świadkami aż tak dużego rozszerzenia usługi w jednej transzy.

Wraz z wejściem Netflixa do Polski rodzi się wiele pytań. Czy i jak zmieni to nasz lokalny rynek VOD? Czy iPla, onet i inni maja się czego obawiać? Pożyjemy, zobaczymy. W przeszłości byliśmy już świadkami premier światowych marek, które na Polskim rynku sobie nie poradziły – np. eBay.

Netflix Polska – ile to kosztuje?

Od razu zaznaczamy, że tanio nie jest, ale też nie jest super drogo biorąc pod uwagę wygodę i możliwości.

Podstawowy dostęp czyli 1 urządzenie streamujące na raz, jakość materiałów SD to koszt €7.99 miesięcznie.

Za jakość HD i 2 urządzenia streamujace jednocześnie przyjdzie nam zapłacić €9.99 miesięcznie.

W przypadku opłaty €11.99 miesięcznie usługa da nam możliwość korzystania z 4 urządzeń jednocześnie oraz dostęp do materiałów w jakości Ultra HD (o ile Wasze łącze internetowe na to pozwoli).

Na pytanie czy to dużo odpowiedzieć musicie sobie sami.

Zapraszamy też do zapoznania się z następującymi tematami:

By korzystać z innych regionów Netflix wypróbuj nasz VPN lub Smart DNS.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more