Monitorowanie Internetu w EU – tajne rozmowy bez naszej wiedzy.

Monitorowanie Internetu w EUJak donośni magazyn Chip i Dziennik Internautów temat HADOPI i ACTA znowu powraca, tym razem w wydaniu dla terytorium EU. Wg. informacji opublikowanych przez ww. strony wynika, że niejawne negocjacje, z pominięciem demokratycznych zasad trwają już od 2009 roku. Wszystko wskazuje na to, że właściciele praw autorskich są najbardziej zainteresowani pełnym i stałym monitorowaniem internetu (zarówno stron jak i samych użytkowników).  

Monitorowanie Internetu w EU

Strony, które zostaną uznane (przez kogo, na jakich zasadach, itd…) za propagujące treści nielegalne lub pośredniczące w dostępie do takich stron będą odcinane od sieci lub dostęp do nich będzie zablokowany. W przypadku samych internautów nasze wszelkie ruchy i działalność sieciowa też będzie bacznie obserwowana – na wypadek gdybyśmy zrobili coś nielegalnego. Czy zgodzilibyście się aby w codziennym życiu chodził za Wami „cichy Pan” i obserwował, słuchał – na wypadek gdybyście chcieli zrobić coś nielegalnego? Chyba nie, tym bardziej, że dla nas Polaków byłaby to niejako „powtórka z rozrywki”. Nie można z góry zakładać, że wszyscy to przestępcy! Wśród wymienionych przez serwisy firm są zarówno europejscy dostawcy internetu jak i treści. Między innymi „IFPI, ETNO i EuroIspa, Vivendi, Virgin Media, BT, Ofcom. Do rozmów przystąpiły też Amazon, Google i Yahoo!.” Spodziewać się należy, że przedstawiciele naszych dostawców internetowych i firm telekomunikacyjnych też uczestniczą lub przyglądają się tym spotkaniom. Nasz rząd zresztą także przymierza się  (niezależnie) do tego typu inicjatywy a pierwsze kroki, pod otoczką walki z agresja polityczną już zostały podjęte. Co więcej, sądzimy, że mechanizmy i technologie różnego typu (np. do namierzania internautów w sieciach p2p/torrent czy generalnie monitorowanie ruchu i treści przez dostawców) są już testowane, przynajmniej przez największych graczy na rynku. Mając taki system będzie go można nie tylko wykorzystać „zgodnie z prawe” ale i sprzedać mniejszym dostawcom. Z kolei firmy posiadające prawa autorskie do różnego rodzaju treści na pewno także ze swojej strony gromadzą dane na temat stron, forów, użytkowników – kiedy prawo się zmieni będzie można szybko i łatwo przeprowadzać akcje pokazowe. Pamiętajcie, anonimowość w sieci to fikcja i już dziś nie należy czuć się bezpiecznym. HideIP VPN proponuje Wam łatwe rozwiązanie tego problemu i ochronę Waszej prywatności. Dostęp do sieci po przez nasze serwery VPN. Gwarantujemy wysoką prędkość połączeń, brak limitów i jakichkolwiek kosztów ukrytych. Nie trzeba podpisywać żadnej umowy – usługę można opłacać co miesiąc, można zawieszać kolejne wpłaty (np. w czasie wakacyjnych wyjazdów) czy zmieniać pakiety. Gwarantujemy, że Wasze IP pozostanie ukryte. Nasza usługa nie wymaga instalacji żadnego dodatkowego oprogramowania.

Więcej szczegółów na temat usługi VPN znajdziecie tu: http://hideipvpn.pl/co-daje-vpn-wiecej-szczegolow/ lub czytając wcześniejsze wpisy na blogu. Aby prześć do wyboru właściwego pakietu i rejestracji wystarczy kliknąć banner poniżej. Pamiętajcie: Wasze IP to Wasze ID.

Monitorowanie Internetu w EU

Jako dodatkowy „bonus” w zależności od wybranego pakietu otrzymacie także pełny dostęp do stron i  treści do tej pory zablokowanych dla Polskich internautów – np. BBC, ITV czy HULU.

More info. about privacy can be found here

KUP VPN KUP SMART DNS