ipla w Niemczech – jak oglądać

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Otrzymujemy dość duża liczbę zapytań o to jak oglądać iPla w Niemczech? postanowiliśmy wiec napisać dla Was krótką informację poradnik (nie wszystkim chce się studiować kolejne wpisy na blogu). Dziś skupiamy się na Polskich serwisach VOD w Niemczech.

iPla w Niemczech… i nie tylko

Od razu chcemy zaznaczyć, że informacje które prezentujemy poniżej dotyczą nie tylko odblokowania serwisu iPla w Niemczech ale wszystkich pozostałych serwisów VOD obecnych nad Wisłą. Co naturalne, tyczy się to także Netflix Polska (to co warto wiedzieć o Netflix Polska), którego zasoby na pewno będą z czasem rosły i powiększały się także i o Polski produkcje.

iPla w Niemczech (i inne Polskie VOD) – dlaczego nie działa?

Po pierwsze musicie wiedzieć, że kwestie blokad regionalnych serwisów VOD na świecie wynikają głównie z jednego powodu. Sztucznego (taki podział rynku był już obecny w czasach „przed-internetowych”) podziału świata na różne regiony, nie zawsze i nie koniecznie pokrywającego się z faktycznymi granicami Państw. Otóż właściciel praw do danej produkcji, tytułu zwykle nie zajmuje sie jego dystrybucja tylko sprzedaje prawa do pokazywania (a czasem dalszej odsprzedaży) innym podmiotom. Często np. to właśnie dystrybutor (stacja TV, itp.) juz z własnych środków dokonuje tłumaczenia tytułu czy jego promocji w danym regionie. Wykupienie takich praw oznacza też, że żaden inny podmiot (bez zgody dystrybutora) nie będzie mógł pokazywać ludziom danego tytułu.

Taki podział rynku działa ze szkoda dla nas, klientów i mocno ogranicza konkurencję. To trochę tak jakby np. słynna Cola była dostępna wyłącznie w jednej sieci hipermarketów. Na pewno jej cena by wzrosła (po przez marże sklepu – w końcu nie ma wyboru gdzie kupimy). Co więcej jesteśmy przekonani, ze nie spotkałoby się to ze zrozumieniem klientów i ze zgodą organów kontrolujących konkurencję.

W przypadku obchodzenia blokad regionalnych pojawiają się też głosy o piractwie i nie uczciwości oglądających, odblokowujących tak serwisy VOD przez VPN czy Smart DNS. Kwestie oceny moralnej tego procederu pozostawiamy Wam. Chcemy jednak zwrócić uwagę na dwie kwestie.

Po pierwsze – czy alternatywa, czyli np. anonimowe ściąganie filmów z torrentów są lepsze? Po drugie – dlaczego „kupowanie” filmu gdzie indziej niż u lokalnego dystrybutora jest złe, ale już kupowanie auta za granica, sprowadzanie spodni, butów czy komputera z kraju gdzie jest taniej (zamiast u lokalnego dystrybutora) jest OK?

Wracając do zasadniczej kwestii – dlaczego iPla w Niemczech nie działa?

Serwisy takie jak iPla z powodów wymienionych powyżej są adresowane do Polskich Internautów. Najprostszą i najpowszechniejszą metoda weryfikacji użytkowników jest adres IP. Dzięki  usługom HideIPVPN obejście tego ograniczenia jest banalne.

iPla w Niemczech z VPN lub Smart DNS

Do odblokowania ipla w Niemczech wystarczy zmienić adres IP na Polski przez VPN – dokonać możecie tego po przez wykupienie jednego z pakietów VPN, które oferują dostęp do Polskiego VPN’a lub korzystając z bardziej uniwersalnej metody, którą jest  Polski Smart DNS. Wszystko zależy od tego na jakich urządzeniach z Polskiego VOD za granica będziecie chcieli korzystać i np. czy dodatkowo, kwestie prywatności w Internecie, cenzury, anonimowości są dla Was ważne.

Konfiguracja usług jest bardzo prosta, w przypadku VPN możecie skorzystać z instrukcji i poradników krok po kroku oraz oczywiście naszych aplikacji VPN dla OSX, Windows, Android i Apple iOS.

W przypadku Smart DNS można skorzystać z oprogramowania OSX i Windows lub ręcznie zmienić adres DNS w domowym routerze. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie we wpisach poświęconych obu rozwiązaniom, w listach które otrzymacie po aktywacji usługi i w dziale Support na naszej anglojęzycznej stronie.

Zapraszamy do darmowego przetestowania naszych usług – zobacz jak dzięki nam działa iPla w Niemczech!

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more