Ściąganie filmów w UK pod lupą – system antypiracki

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Być może sami mieszkacie w UK lub macie znajomych czy rodzinę na emigracji. W takim przypadku może warto wiedzieć iż Wielka Brytania, a ściślej dostawcy Internetu na Wyspach, wprowadza nowy system antypiracki. Tym samym ściąganie filmów w UK może być kiepskim pomysłem.

Artykuł niniejszy powstał w oparciu o informacje serwisu TorrentFreak

Zanim przejdziemy do zasadniczego tematu drobna dygresja. Jeśli faktycznie mieszkacie w Wielkie Brytanii być może chcecie wiedzieć – jak oglądać Polską TV w UK?

Ściąganie filmów w UK pod własnym adresem ip… zły pomysł

A oto dlaczego. Po pierwsze powiedzmy to sobie jasno. Ściąganie filmów z Internetu nie jest w porządku. Zgodzimy się, że wiele cierpkich słów można powiedzieć o szeroko pojętym przemyśle rozrywkowym. To jednak tylko wymówka by nie zapłacić za czyjąś pracę.

Z drugiej jednak strony uważamy, że każdy z Was ma prawo podejmować własne decyzje, kierować się swoją moralnością i sumieniem. Ma także prawo do informacji, prywatności czy wiedzy na różne tematy. Macie także prawo do używania dowolnych usług – także P2P i torrent w anonimowy sposób. Stąd i nasz post.

Ściąganie filmów w UK kontra system antypiracki

Zacznijmy od podstaw. W UK nie wolno ani ściągać ani dzielić się materiałami objętymi ochroną prawa autorskiego. Co więcej, rząd brytyjski dąży do penalizacji takich zachowań. Jeśli zostańcie przyłapani na dzieleniu się treściami objętymi ochroną grozi Wam proces i spora kara finansowa. Warto tu przypomnieć, ze za każdym razem gdy coś ściągacie jesteście również tymi, którzy ściągnięte informacje udostępniają. Tak działają sieci P2P i torrent.

Może się jednak zdarzyć tak, że będziecie korzystać z sieci torrent bez wiedzy o tym. Wystarczy, że skorzystacie z programu (czy serwisu przez www) takiego jak Popcorn Time. Choć nie wygląda na to, ze to klient torrent to dokładnie z takiej sieci korzystacie. W takim przypadku system proponowany w UK może być przydatny.

Wasz dostawca internetu monituje 100% ruchu jaki generujecie w sieci. Wszystko co do Was przychodzi i wychodzi. Jakie strony odwiedzacie, czego szukacie, jakiego rodzaju pakiety – dane –  i skąd do Was przychodzą. Wasz dostawca zna Wasz adres IP – w końcu sam go Wam przyznaje. Jeśli zostaniecie złapani na pobieraniu i dzieleniu się treściami objętymi ochroną, możecie się spodziewać otrzymania informacji na ten temat. Najprawdopodobniej zostaniecie o tym powiadomieni listownie, tak jak użytkownik – klient sieci Sky –  TorrentFreak poniżej:

Jeśli otrzymacie podobną informację to znaczy, ze wy lub stok kto ma dostęp do Waszego łącza – sieci Wi-Fi – ściągał na Wasz rachunek pliki objęte ochroną prawną. Pamiętajcie, że Wasz dostawca Internetu zachowa informacje na ten temat przez długi czas.

Ściąganie filmów w UK – jak zachować prywatność w sieci w UK?

Po pierwsze nie ściągajcie. Jest tyle legalnych alternatyw. Netflix, Hulu Plus, Yahoo View, Amazon Video i wiele, wiele innych. Ale jak pokazaliśmy powyżej istnieje też wiele możliwości łamania prawa nawet bez wiedzy o tym.

Najlepszą metoda uchronienia się przed kłopotami , a także dodatkowo poprawienia bezpieczeństwa przesyłanych danych jest skorzystanie z VPN. VPN ukryje Wasz prawdziwy adres IP – nikt z sieci torrent nie trafi za Wami do Waszego dostawcy. Usługa VPN zaszyfruje Wasze dane więc i Wasz ISP nie będzie mógł stwierdzić ani co ściągacie/wysyłacie, ani skąd/dokąd.

Pamiętajcie jednak, że wyłącznie nasze serwery w Niemczech i Holandii zezwalają na anonimowy korzystanie z torrentów.

I pamiętajcie, subskrybując usługę VPN teraz możecie zaoszczędzić do 60% – trwa Walentynkowa promocja VPN!

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more