Popcorn Time, czyli darmowy Netflix dla każdego?

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Netflix, Hulu, Cracke, znowu Netflix… wydaje się, że świat oszalał na punkcie streamingu materiałów video. Rewolucje wiele lat temu rozpoczęło YouTube z filmami tworzoymi przez samych internautów. Wystarczyło poczekać na „operatorów”, którzy potraktują Internet jak globalną sieć kablową. I tak też się stało. Wspomniane wyżej usługi VOD streamują dowolne materiały video na żądanie. Powstał też „darmowy Netflix”…Poza nimi, są w sieci typowo telewizyjne usługi jak TVCatchup czy TVPlayer.com, które pozwalają na oglądanie telewizji na żywo. Ludzie mają coraz mniej czasu, maja coraz większą świadomość Internetu i tego, że jest to twór globalny i w związku z tym chcą korzystać z dobrych, wygodnych usług czy też oglądać (słuchać) te same materiały w podobnym czasie, nie kilka miesięcy po premierze.

Stąd też od lat tak dużą popularnością cieszą się sieci wymiany plików P2P i Bittorrent. Chociaż ściąganie i rozpowszechnianie materiałów objętych prawem autorskim jest od lat solą w oku wytwórni i organizacji zbiorowej ochrony praw jak ZAiKS czy ZPV. Jednak nie wiele są wstanie zrobić. Póki co ściąganie na własny użytek takich materiałów jest w Polsce dozwolone, zatem jedyne co można robić to ścigać tych, którzy nie byli na tyle ostrożni by „dzielić się z zabezpieczeniem”.

Popcor Time = darmowy Netflix?

HideIPVPN nie pochwala nagminnego korzystania z „dobrodziejstw” torrentów. Ale nie nam oceniać Was i Wasze działania. Naszym obowiązkiem, w ramach oferowanej usługi jest zapewnienie Wam zawsze prawa do ochrony swojej prywatności w sieci. Rozumiemy, że nie zawsze materiały, które chcielibyście zobaczyć są dostępne w takich serwisach jak wspomniane Netflix, Hulu czy HBO Go. Czasem, choć krzyczymy „Shut up and take my money!” po prostu nie ma chętnych do ich wzięcia. A zatem skoro nikt nie chce internautom pomóc od strony legalnego dostępu do treści trudno oczekiwać od piratów, że zrobią to samo.

Zatem skoro są sieci P2P i Bittorent, skoro są użytkownicy i skoro ludzie lubią serwisy streamingowe, dlaczego nie połączyć tego w całość?

Tak powstał Popcorn Time (traktowany przez niektorych jak darmowy Netflix). Jest to klient sieci torrent, jednak inny niż wszystkie. Zamiast ściągać i oglądać, Popcorn Time pozwala na wygodne streamowie filmów bezpośrednio z sieci. Interfejs porgramu jest ładnie zaprojektowany i (z wyłączeniem urządzeń dotykowych) całkiem sympatycznie się z niego korzysta. Nie dajcie się jednak zwieść pozorom. To cały czas jest całkiem normalny program do wymiany plików. Jeśli zatem oglądacie film A to jednocześnie ściągnięte już fragmenty wysyłacie w świat. A to może się bardzo nieprzyjemnie skończyć.

O tym samy pomyśleli twórcy programu i od jakiegoś czasu jest wyposażony w opcje VPN. Pytanie jednak brzmi…. Czy aby na pewno można z tego bezpiecznie korzystać?

W 2010 napisaliśmy dla Was mały artykuł dotyczący darmowych usług VPN. Klikając w link możecie się zapoznać z oryginalnym tekstem. W skrócie zaś chodzi o prostą zasadę. W życiu nie ma nic za darmo. Za serwery VPN, za transfer danych, który się przez nie odbywa KTOŚ jednak musi płacić. Pytanie zatem brzmi na ile bezpieczne jest powierzanie naszych danych komuś obcemu?

A może ten darmowy VPN to tylko przynęta (podobnie jak darmowy Netflix)? A może wcale nie jest taki bezpieczny? A może jedno i drugie? Jaki bowiem „interes” mają w tym twórcy Popcorn Time i usługa VPN którą udostępnili? Naprawdę wszystko tylko z dobroci serca?

Jeśli podobnie jak my, macie pewne wątpliwości to dobrze. Uwierzcie nam na słowo. Gdyby darmowy VPN był dobrym interesem tego samego dnia wszystkie nasze pakiety zlałyby się w jeden wielki i całkowicie darmowy. Niestety nie jest. Musimy opłacić ludzi, którzy je obsługują, naprawiają, monitorują. Musimy opłacić ludzi, którzy pomagają Wam w razie kłopotów z połączeniem, musimy opłacić setki GB transferu danych, które codziennie przesyłacie przez nasza sieć.

Aby nie być (jak to często bywa) „mądrymi po szkodzie” sugerujemy Wam dokładne przemyślenie czy korzystanie z Popcorn Time jest bezpieczne (bo na pewno wygodne!). Jeśli jednak dojdziecie do wniosku, że musicie spróbować gorąco zalecamy wam skorzystanie ze sprawdzonej usługi VPN. Pamiętajcie, że w ramach naszych pakietów VPN tylko serwery w Niemczech i Holandii pozwalają na swobodna, bezpieczną i anonimową wymianę plików w ramach sieci P2P i torrent.

I najważniejsze! Nie zapomnijcie o naszej obecnej promocji na VPN i SmartDNS – czyli 30% lub 2 x 30% taniej niż zwykle (po szczegóły kliknij obrazek poniżej)!

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more