Policja zabiera komputery – ukryj IP

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Policja zabiera komputery. Teoretycznie tym oświadczeniem nikt nie powinien być zaskoczony. Na blogu HideIPVPN.pl pisaliśmy na ten temat wielokrotnie. Jednak dzisiejszy wpis jest ciut inny. Okazuje się bowiem, że nie dbając odpowiednio  o ukrycie adresu IP, komputer można stracić w każdej chwili.

Policja zabiera komputery dlatego my wolimy Netflix!

Dla całkowitej jasności. Choć w Polsce wolno pobierać filmy z sieci BitTorrent i P2P my preferujemy Netflixa. Płacimy, oglądamy i nie dajemy sobie wmówić, ze to także moralnie naganne. Nie nam tez oceniać czyjąś moralność. Na pytanie czy ściąganie filmów i muzyki z sieci jest OK czy nie każdy z Was musi odpowiedzieć sobie sam. Naszym zadaniem jest ukrycie i ochrona Waszego adresu IP i sprawienie, by nasza sieć VPN działała jak najlepiej.

Jak wiecie, choć filmy w Polsce zgodnie z prawem ściągać wolno, to jednak ich udostępnianie to zupełnie osobna para kaloszy. Więcej na ten temat w jednym z naszych starszych wpisów (/vpn-torrent-p2p-sciaganie-udostepnianie-wolno-nie/).

Jak dotąd słynne były akcje, w których kancelarie prawne masowo wysyłały do Internautów, których adres IP znalazł się w ich rękach listy z propozycja wyrównania strat lub spotkania się w sądzie. Najczęściej chodziło o to by mając malutki haczyk w postaci adresu IP tak odbiorcę przestraszyć, by te kilkaset złotych zapłacił.

Jak czytamy w artykule z przed kilku dni, opublikowanym przez Dziennik Internautów, teraz mamy do czynienia z inną odmianą taktyki. Bardziej dotkliwą dla użytkowników i równie dla nas wątpliwą.

Policja zabiera komputery – czy na pewno mając dowód?

 Jak donoszą czytelnicy DI w związku z rzekomym udostepnieniem filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei” w przeszłości i obecnie, policja zabiera komputery użytkowników. Wygląda jednak na to, że zabiera je w celu znalezienia dowodów na złamanie prawa. Wygląda nam to trochę na strzelanie na oślep. Bowiem łączenie adres IP z faktem udostępniania to wcale nie jest taka prosta sprawa. Z łącza może korzystać więcej osób, do sieci Wi-Fi ktoś mógł się włamać. Czy zatem jeśli np. w mieszkaniu jest komputer Mamy, Taty, Siostry, tablet i np. konsola na wszelki wypadek należy zabrać wszystkie te sprzęty? Być może któryś z nich był użyty do udostepnienia chronionego prawem filmu. A jeśli nie? Wiemy jak długo czeka się w Polsce na rozwiązanie spraw urzędowych. Dlatego w naszej opinii, zamiast narażać się na tego typu kłopoty, lepiej zadbać o prywatność już dziś.

Policja zabiera komputery, wiec…

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more