Adres IP UK – co warto wiedzieć?

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Adres ip ukKontynuujemy temat co można zrobić i jak wykorzystać adres IP z konkretnego kraju. Zaczęliśmy od postu „Adres IP z USA” – dziś dalszy ciąg – adres IP UK.

Po co mi VPN w UK? Mam już adres IP UK!

Tak jak w przypadku postu, którzy czytali zainteresowanie adresem IP z USA to dość podstawowe pytanie. Czy skoro mieszkasz w UK potrzebujesz VPN?

Zapewne (nawet jeśli na naszej stronie jesteście pierwszy raz) z grubsza wiecie jak działa VPN. Połączenie VPN ukrywa przed resztą świata Wasz prawdziwy adres IP, który nadaje Wam wasz dostawca usług internetowych (ISP). Dodatkowo, połączenie VPN szyfruje wszystkie wysyłane i odbierane pakiety danych. Ale dlaczego miałoby to Was obchodzić? W końcu nie dokonujecie włamań, nie jesteście hakerami, przestępcami, terrorystami. Abstrahując od dość oczywistych zagrożeń samego Internetu, czyli wspomnianych hakerach, malware, kolekcjonowaniu wszelkich danych użytkowników przez korporacje jest jeszcze mniej oczywisty powód. Jest nią niestety polityka władz w UK, wobec użytkowników Internetu. Na nią, jak się wydaje duży wpływ ma lobby korporacji z Hollywood czy generalnie szeroko pojętego biznesu rozrywki.

Już od jakiegoś czasu dostawcy Internetu w UK jawnie monitorują ruch w swoich sieciach i aktywność klientów. Wszystko w związku ukrócaniem piractwa Internetowego. Teraz dochodzą do tego nowe inicjatywy jak wspomniane przez nas monitorowanie prywatnych sieci Wi-Fi przez BBC. Jeśli Wam to nie przeszkadza i nie macie zastrzeżeń – OK. Natomiast jeśli uważacie, że sprawy zaszły za daleko najprościej bronić się przed naruszeniem Waszej prywatności aktywując VPN.

VPN + adres IP UK

By nadal wygodnie korzystać z Internetu na terenie UK (i oczywiście nie tylko) najlepiej będzie zamienić Wasz „prywatny” adres IP z UK na anonimowy. Dokładnie taki jak oferujemy. Dzięki temu w Waszym codziennym korzystaniu z Internetu nic nie będzie musiało się zmienić. Wszystkie strony (w tym VOD) nadal będą rozpoznawać Was jako mieszkańców UK, usługi bankowe będą bezpieczniejsze nie wspominając o korzystaniu z publicznych sieci Wi-Fi!!!! Dodatkowo gdyby okazało się, że Wasz ISP wprowadził jakąkolwiek cenzurę (co może zrobić) blokując dostęp do niektórych stron dla Was taka blokada nie będzie istnieć. Także BBC nie wiele wyciągnie z podsłuchiwania Waszej domowej sieci, gdy ruch w niej będzie zaszyfrowany.

Kradzież tożsamości jest w UK sporym problemem. Wydaje nam się więc, że wszelkie dodatkowe środki bezpieczeństwa które możecie podjąć są warte tego by uchronić się od problemów. Szczególnie gdy nie musicie rezygnować z działania stron jak BBC iPlayer, ITV, 4oD, tvcatchup czy tvplayer.

Zarejestrujcie darmowe konto testowe w naszej usłudze i sprawdźcie sami (bez żadnych zobowiązań!!! i podawania numeru karty kredytowej) jak działa nasz VPN i czy warto z niego korzystać – także w UK.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more