Polecamy: SNL czyli Saturday Night Live – 35 lat komedii na żywo

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Jako że sami korzystamy codziennie z dobrodziejstw jakie daje możliwość ukrycia i zmiany IP postanowiliśmy podzielić się z Wami tym co sami oglądamy i uważamy za dobre czy godne polecenia. Od teraz, od czasu do czasu gdy trafimy na coś ciekawego, w sekcji rekomendacje znajdziecie informacje na ten temat. Tu także gorąca prośba do Was. Jeśli natraficie na interesujący materiał, prosimy dajcie znać w komentarzu pod dowolnym wpisem – chętnie skorzystamy z Waszych rekomendacji (czy sugestii) i na blogu znajdzie sie wpis na taki temat.

Tyle tytułem wstępu :-). Dziś zaczynamy z „grubej rury”, jedną z ikon nowoczesnej komedii. Proponujemy Wam zapoznanie się z jednym z programów, które kształtowały sposób w jaki śmieją się amerykanie. Miały wpływ na to z czego śmieją się amerykanie. A także dzięki któremu wielu najsławniejszych komików, których znacie z kina i telewizji miało szansę rozpocząć swoją karierę. Przedstawiamy Saturday Night Live (SNL)!Sporo informacji o historii programu znajdziecie na (jakże by inaczej) Wikipedii. Oczywiście część w języku angielskim jest znacznie obszerniejsza ale i wpis po polsku przekazuje kilka ważnych informacji.

Wszystko zaczęło się w 1975 roku i trwa NIEPRZERWANIE do dziś dnia. Jedna z amerykańskich stacji telewizyjnych, NBC wyprodukowała nowy rodzaj show – połączenie skeczy (jak w naszym kabarecie Starszych Panów) z komedią typu „stand up”. Oczywiście jak to w USA rozmach całego przedsięwzięcia był znacznie większy a formuła programu na tyle spodobała się amerykanom, że tak jak pisałem całość jest emitowana (na niezmienionych zasadach) do dziś dnia (aktualnie możecie oglądać 36!!! sezon). Myślimy, że jest niewiele programów na świecie (poza telenowelami z ameryki południowej), które mogą się pochwalić równie bogatą historią.

Co należy wiedzieć aby docenić całość (jak wszędzie są odcinki lepsze i gorsze jak i sezony lepsze i gorsze)? Program jest emitowany NA ŻYWO w każdą sobotę (z drobnymi wyjątkami typu święta, itp) o 23:30 ze studia TV NBC w Nowym Yorku. Co tydzień zmienia się osoba „prowadząca” (tzw. Host) czyli zaproszona do programu (i udziału w skeczach) Gwiazda. W czasie ostatnich 35 lat emisji były to naprawdę wielkie nazwiska. Choćby przedostatni odcinek bieżącego sezonu to jedna z niewielu możliwości aby zobaczyć Roberta De Niro z „cyckami” i makijażem na twarzy! Jeśli podobały Wam się komedie z serii „Meet the Parents” oglądajcie – jest (jak to w programach w USA) nawiązanie także do tej serii – bynajmniej nie do końca pochlebne dla Pana De Niro ;-). Kolejną atrakcją co tygodniowych emisji jest występ gwiazdy muzyczne. Czasem zdarza się, że Host i gość muzyczny kolejnego odcinka SNL to jedna i ta sama osoba, ale najczęściej są to „dwie gwiazdy”

Pisząc o SNL nie sposób nie wspomnieć o  stałej obsadzie. Z reguły co kilka sezonów następują drobne (czasem większe zmiany) – ale to właśnie Ci aktorzy stanowią główny człon programu. Co tydzień odgrywają postacie, które możemy coraz lepiej poznawać i które robią kolejne czasem głupie czasem obrazoburcze rzeczy. Dla SNL nic nie jest święte! W obecnym sezonie poznacie następujące nazwiska: Fred Armisen (od 2002), Abby Elliott (od 2008), Bill Hader (od 2005), Seth Meyers (od 2001), Bobby Moynihan (od 2008), Andy Samberg (od 2005), Jason Sudeikis (od 2005), Kenan Thompson (od 2003), Kristen Wiig (od 2005) oraz Vanessa Bayer (od 2010), Paul Brittain (od 2010), Taran Killam (od 2010), Nasim Pedrad (od 2009), Jay Pharoah (od 2010).

Skoro już wspominamy o aktorach nie sposób nie wspomnieć o całej „armii” komików, która przez ostatnie 35 lat pojawiła się w programie. Część z nich zaczynała własną karierę jako obsada programu, część będąc na początku swej drogi dość często odwiedzała studia NBC w NY. Pozwólcie, że wspomnimy choć część wielkich nazwisk, które można podziwiać w kolejnych odcinkach programu: Dan Aykroyd, John Belushi, Jim Belushi, Dana Carvey, Chevy Chase, Billy Crystal, Joan Cusack, Robert Downey, Jr., Jimmy Fallon, Chris Farley, Will Ferrell, Chris Kattan, Eddie Murphy, Bill Murray, Mike Myers, Chris Rock, Adam Sandler, Rob Schneider, Martin Short, Sarah Silverman, Damon Wayans i wielu innych.

Chyba nie trzeba Was dalej zachęcać? Jednym z bardziej znanych skeczy pojawiających się w kolejnych odcinkach była parodia Jeopardy (u nas „Va Banque”). W wykonaniu SNL były to tzw. odcinki specjalne gdzie parodiowano największe gwiazdy amerykańskiego kina. W załączonym klipie (na YT jest tego dużo ale bardzo złej jakości) Tobey Maguire parodiuje Keanu Reeves’a (I know Kung Fu)

A teraz gdzie i jak oglądać…

Obecny sezon jest oczywiście dostępny na hulu.

Jeśli macie już dostęp do naszych serwerów w USA pozostaje Wam tylko wejść na hulu i oglądać jeśli korzystacie z innych pakietów lub jeszcze nie zdecydowaliście się na spróbowanie naszych usług zapraszamy!

Teraz macie możliwość skorzystania ze Świątecznej Promocji. Pamiętajcie, wykupienie dostępu (dowolny pakiet) nie wiąże się z żadną długoterminową umową. Możecie płacić co miesiąc (lub wykupić pakiet na dłuższy czas) lub przestać płacić w dowolnej chwili. Nie trzeba wysyłać żadnych wypowiedzeń, itp. Ta sama zasada tyczy się wykupienia dostępu do większego pakietu (jeśli jesteś naszym obecnym klientem) – w każdej chwili można powrócić do poprzedniego zestawu serwerów. Płatność obsługujemy w systemie google i paypal.

PS. W Ostatnim odcinku SNL wystąpił….? Paul Rudd i Paul McCartney!

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more