Oglądamy VOD TVP przez VPN na Androidzie

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Dzisiejszy wpis postanowiliśmy poświęcić dwóm sprawom. Krótkiej informacji o tym jak korzystać i włączyć Polski VPN (i nie tylko Polski) w tablecie z Androidem, jak oglądać propozycje z serwisu VOD TVP przez VPN (na Androidzie) i co myślimy o samej aplikacji.

Żeby był VOD TVP przez VPN to musi być VPN

Ano dlaczego musi być VPN? Z dwóch prostych powodów, z których jeden jest ważny dla Was wszystkich. Po pierwsze prywatność i bezpieczeństwo. W zasadzie nie ma znaczenia jak czy też skąd łączycie się z Internetem. VPN jest przydatny i zalecany w każdych warunkach. Klikając tu dowiecie się więcej szczegółów o tym – „Co to jest VPN?” – ujmując rzecz w skrócie: VPN ukryje Wasze prawdziwe IP (zastąpi je adresem IP serwera VPN) oraz zaszyfruje całkowicie wszelki ruch (nie tylko z przeglądarki ale także np. programów torrent) przychodzący i wychodzący z Waszego urządzenia.

VOD TVP przez VPN

Skoro już wiemy jak działa VPN czas na uruchomienie go na telefonie lub tablecie z Androidem.

System Android pozwala na ręczne tworzenie połączeń VPN. Sprawa jest dość banalna. Jednak biorąc pod uwagę, że w ramach pakietu dostajecie dostęp do co najmniej kilku serwerów VPN ręczne tworzenie połączeń jak i później ich aktywowanie może zająć troszkę czasu. Biorąc powyższe pod uwagę proponujemy Wam zdecydowanie prostszy sposób. Skorzystajcie z naszej darmowej aplikacji VPN dla Androida. Wystarczy pobrać ją ze sklepu Google Play, zainstalować, podać dane do logowania i już. Połączenie z dowolnym serwerem VPN w pakiecie macie zawsze pod ręką.

Czas na VOD TVP przez VPN

Ci z Was, którzy mieszkają w Polsce ściągają sobie aplikację VOD TVP ze sklepu Google Play. Jeśli jednak mieszkacie za granicą sprawa jest ciut bardziej skomplikowana. Sklep Play jest bowiem również ograniczony terytorialnie. Tu mamy dwie możliwości. Możecie po pierwsze wykasować dane aplikacji (cache & data) w ustawieniach systemowych Androida. Uruchomić Polski VPN i ponownie wejść do sklepu. Teraz będziecie mogli  ściągać aplikacje przeznaczone na rynek Polski. Mechanizm ten nie zadziała jednak w urządzeniach z kartą GSM. Te bowiem są identyfikowane przez Google w systemie także po karcie SIM operatora. W takiej sytuacji najprościej skorzystać z jednej z baz plików APK. Wpisujecie w Google tvp.pl apk i ściągacie odpowiedni plik z wybranego serwisu.

Mamy Polski VPN, mamy aplikacje VOD co teraz?

Teraz niestety nie mamy dobrych wieści w zakresie komfortu używania samej aplikacji. Jeśli korzystacie z Netflix, Hulu czy BBC iPlayer nie spodziewajcie się tego samego standardu użytkowania od aplikacji Telewizji Polskiej.

W przypadku Androida, można też streamować (mając aktywny VPN) programy i seriale za pomocą przeglądarki internetowej. Niestety wiąże się to wtedy z oglądaniem reklam. Wielu reklam. Aplikacja jest pod tym względem lepsza. Przy oglądaniu w przeglądarce internetowej dodatkowy kłopot to częste buforowanie materiału. Nie jest to zupełnie związane z samym VPN bowiem testując serwis w Polsce (bez VPN) mieliśmy dokładnie te same problemy. Tak jak pisaliśmy aplikacja jest w tym zakresie lepsza, ale… wyszukiwanie w niej  materiałów czy oglądanie kolejnych odcinków w przypadku seriali to niestety koszmar.

Przykładowo, wybierając jakiś serial aplikacja pokaże wam aktualnie wybrany odcinek + 2 poprzednie (jeśli były), które już oglądaliście a nie kolejne. Co więcej, lista dostępnych odcinków znów „zresetuje się” do ostatnio dodanych. Efekt jest taki, że w przypadku serialu „Ranczo” (który gorąco polecamy) co odcinek musicie przewijać ekran do samego dołu oraz  pamiętać na jakim odcinku zakończyliście oglądanie serialu.

Reasumując, zalecamy (bez względu na to gdzie jesteście) by korzystać z VOD TVP przez VPN. Jeśli mieszkacie za granicą i chcecie korzystać z Polskiego VOD VPN Wam to umożliwi. Materiały dostępne w serwisie VOD TVP są warte uwagi o ile starczy Wam samozaparcia na korzystanie z aplikacji przygotowanej przez TVP lub nie przeszkadzają Wam reklamy w przeglądarce. Mamy jednak nadzieję, że TVP w końcu przebuduje aplikację i sam serwis VOD w porządną platformę.

Pamiętajcie też, że przed subskrybowaniem możecie testować nasz VPN całkowicie za darmo i bez żadnych dalszych zobowiązań!

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more