Oglądamy Grand Tour na Amazon, już w piątek!

Oglądamy Grand TourBądźmy szczerzy. Ostatni sezon Top Gear okazał się sporym rozczarowaniem. Choć przychodzi to powiedzieć z ciężkim sercem, nie mieliśmy w sobie tyle samozaparcia by obejrzeć wszystkie odcinki. Ale mamy też dobre wieści! Już za 4 dni!!! W najbliższy piątek startuje spadkobierca Top Gear’a. Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May (+ spora część ekipy z poprzedniego show) wracają. Nie wiemy jak Wy ale my w piątek na 100% siadamy i oglądamy Grand Tour na Amazon Prime. 

Jako że dzień premiery już tuż, tuż (o! ładnie!) to pojawia się sporo pytań i spekulacji. Także w naszych głowach sporo pytań bez odpowiedzi. Podzielimy się z Wami tym co nas nurtuje a jeśli chcecie do tego dołożyć własne wątpliwości, zapraszamy do komentowania.

Oglądamy Grand Tour z VPN lub Smart DNS

Zacznijmy jednak od podstawowego pytania, na które akurat odpowiedź znamy! Jak oglądać Grand Tour w Polsce czy generalnie w dowolnej lokalizacji?

Tak, pisaliśmy już o tym (jak oglądać Grand Tour) ale po co macie skakać po blogu, przypomnimy najważniejsze.

By móc oglądać treści z usługi Amazon Prime Video potrzebujecie płatnego konta. Jeszcze niedawno wiązało się to z wykupieniem wszystkich usług Prime, ale od niedawana możecie też zdecydować się wyłącznie na subskrypcje video. Koszt usługi to odpowiednio £5.99/miesięcznie dla konta rejestrowanego w UK  i $8.99/miesięcznie dla konta z USA (w obu przypadkach Amazon nagrodzi Was pierwszym miesiącem gratis!).

By zarejestrować konto potrzebujecie – adres IP z wybranego kraju (tu sprawdzi się nasz polecany VPN), dowolny adres z kraju na który rejestrujecie konto oraz PRAWDZIWY (tu pomoże Google!) kod pocztowy zgody z podanym miastem.

Po rejestracji konta, by oglądać treści z usługi wystarczy włączyć VPN (obecnie z Amazon Prime działają serwery UK3, UK6 & UK8) lub Smart DNS (z odpowiednio ustawionym regionem dla usług/stron) – polecamy Smart DNS, bo w przypadku Amazon Prime Video sprawdza się znakomicie na wszystkich urządzeniach.

W zakresie dostępnych treści, wszystkie produkcje, tzw. Amazon Originals będą dostępne we wszystkich regionach. Grand Tour na pewno. Co do reszty, podobnie jak w przypadku Netflix, będą różnice. Niestety, sama zmiana adresu IP nie wystarczy by oglądać treści dla terytorium USA gdy rejestrowaliście konto na UK. Adres IP jest wymagany do działania, ale same dostępne treści są przypisane do konta. Warto więc sprawdzić przed rejestracją, który kraj bardziej Wam pasuje.

Sprawy techniczne za nami, czas na pytania…

Oglądamy Grand Tour – pytania, wątpliwości, nadzieje…

Wiemy, że kawałki programu kręcone były w różnych lokalizacjach na świecie a pozostała część będzie (była?) kręcona w studio w UK (podobnie jak Top Gear). Czy w związku z tym możemy oczekiwać podobnego/takiego samego formatu programu?

Czy zobaczymy fragment anonsowany… „and now it is time for the news”? Brakowało nam tego fragmentu w ostatniej edycji Top Gear. Czy nowy show będzie miał własny tor (podobały Wam się zmiany toru w Top Gear?)? Czy w nowym programie pojawi się „oswojony” kierowca wyścigowy (tame racing driver)? Jak będzie się nazywać? Jak będzie zapowiadany („all we know is…”)?!? Jaki będzie mieć kolor kombinezonu?Czy będzie szybszy od Stiga? Cy w programie pojawią się celebryci by pogdać o autach i sprawdzić się na torze… No i najważniejsze pytanie…

Czy Grand Tour będzie się tak fajnie oglądać jak Top Gear przed zmianą ekipy?

Odpowiedzi na te pytania to niewiadoma. Dlatego w piątek (zapewne po południu lub wieczorem) siadamy z miską popcornu na kolanach, nadzieją w sercu i oglądamy Grand Tour. Na razie trzymamy kciuki!

Jak oglądać Grand Tour – podsumowanie

Pozostały 4 dni do premiery programu. Musisz zarejestrować konto w usłudze Amazon Prime i (jeśli jeszcze nie masz) w usłudze HideIPVPN. Pozostaje konfiguracja sprzętu i połączeń VPN lub sprawdzenie Smart DNS. Nie zostaw tego na ostatnią chwilę. Zacznij od sprawdzenia nas. Zarejestruj się i przetestuj za darmo nasz VPN i Smart DNS, potem załóż konto Prime Video i tak jak my… czekaj na piątek!

Wypróbuj VPN i Smart DNS