Netflix wchodzi do Polski – to już pewne!

Netflix w PolsceW marcu publikowaliśmy dłuższy tekst dotyczący Netflixa w Polsce, tego czy i kiedy ma się szansę pojawić oraz co to oznacza i czy coś zmienia. Dziś serwisy internetowe obiega news dotyczący już (prawie) oficjalnego potwierdzenia – Netflix wchodzi do Polski.

Netflix.pl – czyli Netflix wchodzi do Polski

Jeszcze do niedawna wchodząc na stronę Netflix.com witani byliśmy informacją, że niestety Netflix jest nie obecny w naszej lokalizacji. Wtedy większość faktycznie zainteresowanych sięgała po takie narzędzia jak VPN lub Smart DNS by jednak Netflix w Polsce odblokować. Wszystko wskazuje jednak na to, że Netflix oficjalnie w Polsce jednak wystartuje i to niebawem.

Najpierw mieliśmy plotki dotyczące ogłoszeń w sprawie pracy dla tłumaczy języka Polskiego. I choć Netflix do Polski nie wszedł, pojawiły się w nim Polskie napisy przy części materiałów. Teraz plotki i domysły znów pojawiły się w mediach a to za sprawą dwóch rzeczy. Po pierwsze adres Netflix.pl przekierowuje nas na stronę Netflix.com ale co bardziej znamienne, strona ta wita nas teraz zupełnie inną informacją niż dotychczas.

netflix-w-polsceJak widzicie, sam Netflix informuje nas już wyraźnie – „Będziemy wkrótce w Polsce”. Oczywiście (może także z uwagi na Niedzielę) na żaden bardziej oficjalny komunikat liczyć nie możemy, ale zmiana wydaje się być dość znamienna.

Także w sferze spekulacji póki co pozostanie termin, kiedy Netflix wejdzie do Polski. Być może już w grudniu okaże się, że nie tylko rodzime serwisy VOD ale i stacje TV mają poważnego konkurenta? Nie wiele tez można powiedzieć na temat cen. Wydaje się, że nie może być zbyt drogo. Klient Netflixa to osoba, która umie korzystać z wyszukiwarek i będzie łatwo wstanie stwierdzić czy proponowana cena (na tle cen w innych krajach) jest uczciwa.

Na koniec pozostaje pytanie o ilość i jakość oferowanego repertuaru. Wbrew pozorom Netflix w Polsce może mieć pod górkę. Wbrew pozorom wielu ludzi nadal przyzwyczajonych jest do telewizji linearnej i lektora. Spora grupa (także korzystający z naszego P2P/BitTorrent VPN) ludzi nie jest przyzwyczajona do płacenia za treści w Internecie. A co najważniejsze to przede wszystkim dostępne w serwisie treści.

Netflix wchodzi do Polski – tylko z jaką biblioteką?

 Tak jak wspominaliśmy w marcu (link na górze artykułu). Przykład innych krajów pokazuje, że z uwagi na bardzo zawiłe prawa do materiałów filmowych i telewizyjnych praktycznie nigdzie nie ma tak bogatej oferty materiałów jak w Netflixie w USA i UK. Zatem nawet jeśli założymy konto w Polsce, przez Netflix.pl to korzystanie z VPN lub Smart DNS nadal będzie codziennością.

Pozytywną informacja dla tych z Was, którzy korzystają z naszego Smart DNS by oglądać Polskie serwisy VOD za granicą jest to, że gdy tylko ruszy Netflix Poland, na pewno dodamy ją (obok US i UK) do naszego Smart DNS. Zatem uzyskacie dostęp do trzech lokalizacji Netflixa.

Na dziś czekamy. Gdy tylko pojawią się nowe informacje w tej sprawie damy Wam znać a póki co cieszmy się, że w sprawie coś się dzieje i prędzej czy później ale jednak – Netflix wchodzi do Polski!

Smart DNS VPN za darmo