Netflix wchodzi do Polski – to już pewne!

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

W marcu publikowaliśmy dłuższy tekst dotyczący Netflixa w Polsce, tego czy i kiedy ma się szansę pojawić oraz co to oznacza i czy coś zmienia. Dziś serwisy internetowe obiega news dotyczący już (prawie) oficjalnego potwierdzenia – Netflix wchodzi do Polski.

Netflix.pl – czyli Netflix wchodzi do Polski

Jeszcze do niedawna wchodząc na stronę Netflix.com witani byliśmy informacją, że niestety Netflix jest nie obecny w naszej lokalizacji. Wtedy większość faktycznie zainteresowanych sięgała po takie narzędzia jak VPN lub Smart DNS by jednak Netflix w Polsce odblokować. Wszystko wskazuje jednak na to, że Netflix oficjalnie w Polsce jednak wystartuje i to niebawem.

Najpierw mieliśmy plotki dotyczące ogłoszeń w sprawie pracy dla tłumaczy języka Polskiego. I choć Netflix do Polski nie wszedł, pojawiły się w nim Polskie napisy przy części materiałów. Teraz plotki i domysły znów pojawiły się w mediach a to za sprawą dwóch rzeczy. Po pierwsze adres Netflix.pl przekierowuje nas na stronę Netflix.com ale co bardziej znamienne, strona ta wita nas teraz zupełnie inną informacją niż dotychczas.

Jak widzicie, sam Netflix informuje nas już wyraźnie – „Będziemy wkrótce w Polsce”. Oczywiście (może także z uwagi na Niedzielę) na żaden bardziej oficjalny komunikat liczyć nie możemy, ale zmiana wydaje się być dość znamienna.

Także w sferze spekulacji póki co pozostanie termin, kiedy Netflix wejdzie do Polski. Być może już w grudniu okaże się, że nie tylko rodzime serwisy VOD ale i stacje TV mają poważnego konkurenta? Nie wiele tez można powiedzieć na temat cen. Wydaje się, że nie może być zbyt drogo. Klient Netflixa to osoba, która umie korzystać z wyszukiwarek i będzie łatwo wstanie stwierdzić czy proponowana cena (na tle cen w innych krajach) jest uczciwa.

Na koniec pozostaje pytanie o ilość i jakość oferowanego repertuaru. Wbrew pozorom Netflix w Polsce może mieć pod górkę. Wbrew pozorom wielu ludzi nadal przyzwyczajonych jest do telewizji linearnej i lektora. Spora grupa (także korzystający z naszego P2P/BitTorrent VPN) ludzi nie jest przyzwyczajona do płacenia za treści w Internecie. A co najważniejsze to przede wszystkim dostępne w serwisie treści.

Netflix wchodzi do Polski – tylko z jaką biblioteką?

 Tak jak wspominaliśmy w marcu (link na górze artykułu). Przykład innych krajów pokazuje, że z uwagi na bardzo zawiłe prawa do materiałów filmowych i telewizyjnych praktycznie nigdzie nie ma tak bogatej oferty materiałów jak w Netflixie w USA i UK. Zatem nawet jeśli założymy konto w Polsce, przez Netflix.pl to korzystanie z VPN lub Smart DNS nadal będzie codziennością.

Pozytywną informacja dla tych z Was, którzy korzystają z naszego Smart DNS by oglądać Polskie serwisy VOD za granicą jest to, że gdy tylko ruszy Netflix Poland, na pewno dodamy ją (obok US i UK) do naszego Smart DNS. Zatem uzyskacie dostęp do trzech lokalizacji Netflixa.

Na dziś czekamy. Gdy tylko pojawią się nowe informacje w tej sprawie damy Wam znać a póki co cieszmy się, że w sprawie coś się dzieje i prędzej czy później ale jednak – Netflix wchodzi do Polski!

Smart DNS VPN za darmo

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more