Jak oglądać Hulu Plus w Polsce?

Jak oglądać HuluJakie są dwie, najpopularniejsze usługi VOD na świecie, które prezentują filmy, seriale, dokumenty, itd.? Tak – macie rację – to Netflix i Hulu. Dziś mamy dla Was świetne wiadomości dotyczące Hulu oraz jego usługi premium Hulu Plus. Dziś dowiecie się jak oglądać Hulu Plus w Polsce.

Netflix pokazał którędy droga…

Większość z Was zna Netflix. Nie wszyscy korzystają z Netflix w Polsce. Jeśli chcecie wiedzieć ciut więcej kiedy Netflix w Polsce ruszy i czy warto na niego czekać zapraszamy do innych wpisów, np. Netflix w Polsce. Dlaczego zaczynamy od Netflix w artykule o tym jak oglądać Hulu Plus w Polsce? A to z tej prostej przyczyny, ze Netflix powziął jedną ale bardzo poważna w skutkach decyzje biznesową.

Jak wiecie by oglądać serwisy takie jak Netflix, Hulu, Crackle w Polsce czy tez Polskie VOD za granicą potrzebne jest albo odpowiednie IP albo Smart DNS. W pierwszym przypadku dzięki technologii VPN ukrywamy Polski adres IP i zmieniamy go na adres IP z USA. W drugim przypadku korzystamy ze specjalnego serwera DNS (Smart DNS), który w chwili gdy chcemy skorzystać ze stron objętych blokadą regionalną przekierowuję ruch sieciowy przez serwer proxy w USA, proxy w UK lub polskie proxy, w zależności od tego z jakiego serwisu chcemy skorzystać. W tym zakresie Hulu i Netflix się nie różnią. Jednak gdy Netflix (choć oficjalnie poza USA nie był dostępny) akceptował praktycznie wszystkie typu kart płatniczych, Hulu akceptowało tylko karty wydane w USA. Mając zatem dostęp do amerykańskiego adresu IP przez VPN czy usługi Smart DNS skazani byliśmy na oglądanie darmowej części serwisu.

Hulu vs Hulu Plus – czyli oglądać Hulu czy oglądać Hulu Plus?

By nie tworzyć wielkiego zamieszania (do tematu usług Hulu będziemy jeszcze wracać) dziś skupimy się na dwóch podstawowych planach.

Pierwszy to po prostu Hulu, czyli darmowy dostęp do treści. W zamian za możliwość oglądania ulubionych seriali czy programów Hulu będzie pokazywać nam reklamy. Jest ich znacząco mniej niż w Polskiej TV, są tez dużo krótsze. Praktycznie oglądanie ich nie jest żadnym problemem. Gorzej, ze to nie jedyne ograniczenia w przypadku tej opcji.

Kolejnym z nich jest ograniczenie jakości przesyłanego materiału. I choc w darmowej wersji materiały ogląda się naprawdę dobrze, to po opłaceniu abonamentu jest po prostu świetnie!

Trzecim i chyba najpoważniejszym ograniczeniem darmowej wersji serwisu jest brak możliwości skorzystania z dostępu z urządzeń mobilnych i aplikacji. Jeśli zatem chcecie pooglądać Hulu na tablecie (w łóżku) czy na dużym TV w pokoju bez abonamentu nie będzie to możliwe.

I tu przechodzimy płatnego planu czyli Hulu Plus.

Czy warto płacić i oglądać Hulu Plus?

Na to pytanie każdy z Was będzie musiał sobie odpowiedzieć samodzielnie. Warto skorzystać z darmowego miesiąca by sprawdzić na ile dostęp płatny zmieni sposób w jaki korzystacie z serwisu.

W momencie rozpoczęcia subskrypcji mówimy o podstawowym planie za $7.99/miesięcznie) ilość reklam zostaje ograniczona (w przypadku wyższego abonamentu znikają całkowicie). Wspomniane wyżej ograniczenia co do jakości obrazu czy urządzeń znikają. Jednak największą różnicą jest ilość materiałów do których będziecie mieć dostęp.

W darmowym dostępie możecie oglądać niewielkie ilości materiałów archiwalnych oraz tylko najświeższe odcinki aktualnych produkcji. Nie ma zatem problemu by być z produkcjami TV na bieżąco. Jeśli jednak chcielibyście zobaczyć wcześniejsze sezony ulubionych produkcji – nie będzie to możliwe.

Hulu Plus w Polsce

Oficjalnego startu serwisu nie ma się co spodziewać. Hulu raczej nie ma na razie planów na wychodzenie poza USA. Jednak świetna dla nas informacja jest to, ze wreszcie serwis zaczął akceptować karty płatnicze wydane poza terenem USA. Jeśli zatem chcecie zacząć opłacać i oglądać Hulu Plus w Polsce już dziś, nie ma z tym żadnego problemu!

KUP VPN LUB SMART DNS

2 thoughts on “Jak oglądać Hulu Plus w Polsce?

Comments are closed.