Jak wybrać dobry VPN (2)?

good vpnJaki VPN? To pytanie przewija się przez Internet dość często, dlatego postanowiliśmy opublikować serię krótkich artykułów o tym, jak wybrać dobry VPN. No bo jasnym jest prosta odpowiedź – jaki VPN – dobry VPN! Jeśli ominęła Was część pierwsza, zapraszamy do tego artykułu – jak wybrać dobry VPN?

jak wybrać dobry VPN – Co już wiemy o wybraniu dobrego VPN’a?

Jeśli nie chce się Wam czytać pierwszej części, pozwólcie, że przypomnimy Wam (w skrócie) o czym już napisaliśmy, czyli co cechuje dobry VPN? Wspomnieliśmy o dwóch cechach, równie istotnych. Pierwsza sto prędkość samego serwera VPN, druga to stabilność połączenia. W przypadku obu, chcecie by były jak najlepsze (czyli takie jak w przypadku naszych VPN’ów). Po więcej szczegółów zapraszamy do oryginalnego wpisu.

Więcej cech dobrego VPN’a…

Oczywiście by uznać usługę czy serwer VPN za dobry potrzeba więcej niż tylko prędkości i stabilności połączenia. A zatem na jakie inne cechy zwracać uwagę odpowiadając na pytanie – jaki VPN? Trzecią cechą charakteryzującą dobry VPN są cechy czy też możliwości oferowane przez samą usługę. Bowiem na ukryciu adresu IP, na zmianie IP VPN się nie kończy. A zatem, chcecie wiedzie z jakich protokołów VPN będziecie mogli korzystać przy połączeniu. Jest to istotne nie tylko ze względów bezpieczeństwa ale także z uwagi na fakt, że cześć urządzeń na których być może będziecie chcieć z VPN skorzystać będzie wspierać tylko nie które z nich. W teorii mogłoby się zdarzyć, że macie działającą usługę VPN, urządzenie wspierające VPN ale i tak jedno z drugim by nie działało. Po drugie, pozwala to wybrać poziom i sposób szyfrowania własnego ruchu i danych. Sprawdzając usługę VPN, pytając jaki VPN powinniście sprawdzić czy protokoły VPN takie jak SSTP, Open VPN i SoftEther są oferowane i czy są dostępne do użycia na wszystkich serwerach.

A co z anonimowym P2P i torrentami przez VPN?

Skoro VPN ma zapewniać anonimowość i pozwalać się ukryć w sieci, to na pewno należy sprawdzić czy wszystko, wszystkie usługi z których na co dzień korzystacie będą przez VPN dostępne. Przypuszczamy zatem., że wymiana plików w sieciach torrent może być dla Was istotna. Należy zatem sprawdzić czy operator VPN pozwala na ruch tego typu i na jakich zasadach. Pamiętajcie też, że usługi typu Skype czy Spotify także korzystają z takich protokołów. Zatem jeśli ruch P2P jest zablokowany w serwerze VPN może się okazać, że Wasz Skype przez VPN działać nie będzie. Oczywiście w przypadku HideIPVPN takiego ryzyka nie ma!!

Dobry VPN pozwoli się sprawdzić!!!

Dalsze cechy dobrego VPN omówimy w kolejny odcinku. Dziś na zakończenie małe przypomnienie, że dobra usługa VPN nie ma nic do ukrycia i pozwoli się w pełni przetestować przed zakupem! Zapraszamy!jak wybrać dobry VPN

1 thought on “Jak wybrać dobry VPN (2)?

Comments are closed.