Najpopularniejsze platformy VOD w Polsce

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Na stronie Spidersweb.pl pojawił się ciekawy artykuł dotyczący tego, gdzie Polacy najchętniej oglądają filmy i seriale. Przyznajemy szczerze, że wynikami byliśmy lekko zdziwieni. A zatem, jakie platformy VOD w Polsce są najpopularniejsze? o i przy okazji, jak odblokować VOD w Polsce za granicą? 

Netflix i HBO Go… przegrały…

Jesli zapytac kogoś z naszego zespołu lub generalnie z naszych znajomych o to, jakie platformy VOD uznamy za najpopularniejsze wskazalibyśmy:

Netflix jako (nadal) absolutny numer jeden, i to pomimo nadal blokowania użytkownikom dostępu do innych regionów niż lokalny. Na kolejnych miejscach wymienilibyśmy Hulu Plus (ewentualnie Yahoo View!) a w dalszej kolejności (chyba ex aequo) HBO Go i Amazon Prime Video. Jak się okazuje, typując w ten sposób pomylilibyśmy się bardzo. Żaden z ww. serwisów nie jest bowiem wymieniany w pierwszej piątce najpopularniejszych serwisów VOD w Polsce.

Najpopularniejsze serwisy VOD w Polsce to…

Jak za Gemiusem podaje Spidresweb, absolutnym numerem 1 jest serwis CDA. Wg danych został wybrany przez 27,3% internautów.

Kolejne miejsca to:

VOD.PL znalazł się na miejscu nr 2 z wynikiem 14,9% – 4,1 mln widzów (a tu dowiesz się jak oglądać vod.pl za granicą?)

Player.pl to miejsce numer 3 z wynikiem 10,7% – 2,9 mln widzów (a tu dowiesz się jak oglądać player.pl za granicą?)

VOD.TVP.pl to miejsce nr 4 z wynikiem 8,9% –  2,5 mln widzów (a tu dowiesz się jak oglądać vod.tvp.pl za granicą?)

Zestawienie, na piątym miejscu zamyka Ipla z wynikiem 8,4% – 2,3 mln widzów (a tu dowiesz się jak oglądać Ipla za granicą?)

Zaskoczeni? Skoro jednak serwisy te są tak popularne w Polsce, możliwe że i Polacy za granicą szukają dostępu właśnie do nich.

Jeśli nie chciało Wam się klikać w linki powyżej to co musicie wiedzieć w krótkiej formie.

Jak oglądać VOD w Polsce ale za granicą?

By odblokować i oglądać polskie serwisy VOD za granica należy skorzystać z jednej z dwóch technologii. Pierwsza to usługa VPN. Włączając połączenie VPN ukrywacie swój prawdziwy (zagraniczny) adres IP i zastępujecie go (łącząc się z Polskim VPN) Polskim adresem IP. Tak długo jak połączenie VPN pozostaje aktywne, tak długo wszystkie usługi i materiały dostępne dla internautów w Polsce są dostępne także i dla Was. Dodatkowo VPN to szyfrowanie Waszych danych, poprawa bezpieczeństwa i anonimowości w sieci.

Druga opcja to usługa Smart DNS. Choć nie zmienia Waszego adres IP, po przez „inteligentne” kierowanie ruchem sieciowym część pakietów (np. z platform VOD w Polsce) jest automatycznie przekierowywana do specjalnych serwerów proxy.

Metoda sprawdza się na tych urządzeniach, które nie oferują wsparcia VPN. Konfiguracja obu jest bajecznie prosta (można skorzystać z naszych gotowych aplikacji) i o obu więcej przeczytacie korzystając z zakładek na górze strony.

A jeśli chcecie (ZA DARMO!!!) przetestować nasz VPN i Smart DNS kliknijcie link poniżej.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more