Policjanci zabiorą Twój komputer za torrenty!

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

W październiku zeszłego roku pisaliśmy o dużej akcji policji i prokuratury związanej z rekwirowaniem komputerów i filmem „Wkręceni”. Akcja nadal trwa. Warto zatem uważać dziś, bo i za kilka lat zabiorą Twój komputer „do sprawdzenia”. 

Jeszcze 654 przeszukania! – czy zabiorą Twój komputer?

Gazeta.pl donosi, że akcja nadal trwa, a do wykonania pozostały jeszcze 654 przeszukania! Jeśli zatem kilka lat temu ściągaliście z torrentów (pod własnym adresem IP) film wkręceni nadal możecie mieć kłopot.

Sytuacja jest oczywiście lekko absurdalna. Jasnym jest, że zgodnie z Polskim prawem udostępnianie FILMU w sieci torrent jest  niedozwolone. Ale, jak pisze autor artykułu, trudno uznać, że „zarówno osoba masowo udostępniająca filmy za opłatą jak i użytkownik rozsyłający do sieci niewielkie fragmenty pliku są piratami w równym stopniu.” A ścigani przez prawo są w podobny stopniu.

Co więcej, z artykułu wynika, iż prokuratura wcale nie dążyła do masowego ścigania internautów ale musiała pod wpływem działań sądu w Szczecinie.

Zwracamy uwagę, że do potencjalnego naruszenia praw autorskich doszło w 2014!!! roku.

Warto więc zastanowić się co robicie w sieci dziś i jaki efekt może to mieć w przyszłości.

Ściągasz dziś? Za 3 lata zabiorą Twój komputer…

Brzmi kosmicznie? Ale tak może być. Jeśli ściągacie film z sieci torrent (czy korzystacie z narzędzia jak Popcorn Time) równocześnie udostępniacie pakiety danych (fragmenty filmu) innym. Jeśli robicie to pod własnym adres IP (bez usługi VPN) to Wasze dokładne dane są zarejestrowane w systemach Waszego dostawcy Internetu.

Może się zdarzyć, że jakiś czas później ruszy cała machina prawno-sądowa związana z tytułem,który oglądaliście. Można mieć pecha. Nawet trzy lata później, inny (nowy) komputer zostanie Wam zabrany do sprawdzenia przez biegłego. Nie będzie w nim śladów, nie ma sprawy – zostanie oddany. Nie liczcie jednak na to, że takie badanie potrwa kilka dni. Zwykle sprawa przeciąga się do miesięcy a czasem i dłużej gdy biegły ma dużo takich komputerów do sprawdzenia.

Czy warto ryzykować? Na to pytanie odpowiecie sobie sami. Wg nas, gdy możecie korzystać z VPN (który ukrywa adres IP) i Smart DNS i tylu legalnych źródeł, nie warto.

Chcecie sprawdzić (za darmo) jak sprawdza się nasz VPN i Smart DNS? Kliknijcie poniżej by zarejestrować darmowe konto testowe.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more