Zdrowy rozsądek ponad usługi VPN i antywirusa!

usługi VPNOd czasu do czasu opisując nasze usługi VPN wspominamy także o wielu aspektach dotyczących bezpieczeństwa w sieci generalnie. Do dzisiejszego wpisu „sprowokowały” nas dwa artykuły. Jeden dotyczący publicznych sieci Wi-Fi z Dziennika Internautów. Drugi, dotyczący oprogramowania antywirusowego dostępny na Antyweb. Innymi słowy „uczulamy”! Korzystanie z usługi VPN bez użycia zdrowego rozsądku nie gwarantuje bezpieczeństwa. 

Zdrowy rozsądek ponad wszystko!

Bo z wszelkimi dodatkami, aplikacjami, zabezpieczeniami, tunelami VPN, antywirusami, firewallami, itd., itd.. jest tak sam jak z autem i dodatkami do niego.

Możemy zamiast 6 poduszek powietrznych mieć 9, ABS, ESP, TC i wiele innych systemów wspomagających kierowcę. Jednak jeśli kierowca nie wykaże się zdrowym rozsądkiem wszystkie one okażą się nic nie warte w spotkaniu np. z drzewem.

Podobnie rzecz ma z korzystaniem ze świata wirtualnego. Nie wystarczy posiadanie pakietu antywirusowyego… Ten fakt nie zwalnia nas w żaden sposób z odpowiedzialności i ostrożności. Co więcej, warto rozważyć czy faktycznie zewnętrzne oprogramowanie jest nam potrzebne?

Wspomnieliśmy wyżej o artykule opublikowanym na blogu Antyweb. Jak informuje, część specjalistów ds. bezpieczeństwa uważa, że użytkownicy systemu Windows 10 nie muszą korzystać z zewnętrznych pakietów antywirusowych. Powodów jest kilka. Sam system jest wyposażony w dobrą ochronę w postaci pakietu Windows Defender. Programy antywirusowe same w sobie potrafią zawierać luki, błędy i gorzej integrują się z systemem. Po trzecie użytkownicy powinni kierować się zdrowym rozsądkiem.

Podobnie rzecz ma się z drugim z podlinkowanych artykułów o tytule „Zdrowy rozsądek jest niezbędny gdy korzystasz z otwartych sieci WiFi„.

Zaś w samym artykule czytamy:

Jeśli już musimy skorzystać z publicznej sieci pewnym rozwiązaniem problemu bezpieczeństwa może okazać się wykorzystanie oprogramowania VPN. Nie tylko ukryje ono nasz adres IP i przekieruje ruch przez zewnętrzne serwery, ale także zaszyfruje dane wysyłane przez nasze urządzenie.

Przed skorzystaniem z tej usługi także zaleca się szczegółową analizę ofert VPN, ponieważ tylko niektóre pozwalają na bezpieczne i szyfrowane tunelowanie.

Uruchom usługi VPN i korzystaj z nich na co dzień!

Zgodzicie się chyba, że nie wystarczy samo wykupienie usług VPN by poprawić własne bezpieczeństwo. Cóż bowiem po VPN jeśli przez większość czasu pozostaje nie aktywny?

Warto wyrobić w sobie nawyk włączania VPN. Korzystając z naszej darmowej aplikacji VPN możecie wręcz uruchamiać VPN równocześnie i automatycznie wraz ze startem systemu. Naprawdę, to działa. Jednak przypominamy. Nawet nasze, najlepsze usługi VPN będą bezradne jeśli nie wykażecie się zdrowym rozsądkiem w sieci.

A teraz zalecamy, tak jak DI analizę ofert VPN i darmowy test naszej usługi VPN i Smart DNS. A jeśli macie pytania, zapraszamy do komentowania.

TEST USŁUGI VPN