Najlepszy VPN do torrentów – które serwery wybrać?

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Jak wiecie staramy się zawsze, by korzystanie z naszych usług było wygodne i przyjemne. Dlatego, np. możecie korzystać z darmowych aplikacji VPN do obsługi swoich połączeń – byście nie musieli tracić czasu na konfigurację. Wiemy także, że sieci P2P i BitTorrent są nadal wśród Was popularne. W związku z tym, dzisiaj krótki wpis. Który to najlepszy VPN do torrentów i jak wybrać najlepszy serwer VPN?

Najszybszy VPN do torrentów – dlaczego warto wybierać różne serwery VPN?

Zacznijmy od odrobiny teorii. Co ważne, to co za chwile napiszemy przyda się Wam przy wyborze serwera VPN generalnie, nie tylko najlepszego VPN do torrent. Zatem… gdy tworzycie czy włączanie połączenie VPN między swoim komputerem czy telefonem a serwerem VPN, całość połączenia jest absolutnie prywatna i niejako wyodrębniona z reszty sieci. Połączenie jest w pełni szyfrowane a dane przesyłane między serwerem VPN a Wami, zabezpieczone. Ale, i to jest ogromnie ważne! To nie jest połączenie bezpośrednie. Gdyby było, można by zrezygnować z szyfrowania. Połączenie VPN – choć momentami wygląda jak połączenie jednym „kabelkiem” – przechodzi często przez dziesiątki serwerów i innych sieci. Komputerów różnych podmiotów i operatorów, których sieci połączone ze sobą tworzą internet.  Między innym dlatego wymyślono VPN – by zabezpieczyć dane przesyłane w sieciach publicznych.
Z ww. faktem wiąże się jeszcze jedna sprawa. Im dalej od siebie klient – Wy – i serwer VPN tym więcej sieci i innych komputerów po drodze, pomiędzy Wami. Im więcej takich urządzeń między Wami, tym dłuższa droga/większy czas potrzebny dla Waszych danych by przebyć z p. A do B. Wynika z tego, że najlepszy VPN do torrentów – najszybszy, to będzie taki, który jest zlokalizowany najbliżej Was. I tak jak pisaliśmy, zasada ta dotyczy wyboru serwera VPN do wszelkich zastosowań.
Np. jeśli potrzebujecie zmienić Wasz adres IP na amerykański, by oglądać Netflix USA w Polsce dużo lepszy efekt uzyskacie łącząc się z serwerem VPN zlokalizowanym na wschodnim wybrzeżu niż po drugiej stronie USA, w Kalifornii.
Skoro już z grubsza wiecie dlaczego wybór serwera VPN jest istotny  czas pomóc Wam zorientować się gdzie zlokalizowane są nasze serwery VPN, które pozwalają na obsługę sieci BitTorrent i P2P. Czyli… który to najlepszy VPN do torrentów?

Najlepszy VPN do torrentów – oto serwery do wyboru…

Nasz pakiet VPN, który mamy w ofercie pozwala Wam na wybór z pośród 29 serwerów VPN zlokalizowanych w 11 krajach świata. Jednak – to istotne – tylko część z nich pozwalana na swobodny, anonimowy i nielimitowany ruch torrent i P2P. Wszystkie serwery wskazane poniżej pozwalają korzystać z sieci P2P i BitTorrent. Lokalizację pozostałych serwerów VPN w naszej sieci znajdziecie tutaj.
Lokalizacja serwerów BitTorrent VPN:

 • Germany VPN / Niemcy

DE1 Frankfurt Am Main – Eurotower
DE2 Nuremberg – Kaiserburg

 • Netherlands VPN / Holandia

NL1 Amsterdam – Rijksmuseum
NL2 Amsterdam – Amstel
NL3 Amsterdam – Tulip
NL4 Amsterdam – Cookies

 • Lithuania VPN / Litwa

LT1 Vilnius – Neris

 • Luxembourg VPN / Luksemburg

LU1 Luxembourg – Palace
Macie zatem do wyboru 8 serwerów VPN w 4 krajach, by w bezpieczny i anonimowy sposób korzystać z sieci torrent. Pamiętajcie, nie namawiamy Was do ściągania z torrentów – jest Netflix, Hulu, HBO Go, HBO Now czy Yahoo View!. Już za moment ruszy Disney+. Ale jeśli nie macie innego wyboru korzystajcie z torrentów przez VPN.
KUP VPN TERAZ

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more