VPN do GTA Online – VPN do gier online

VPN do GTA OnlineJeśli gracie w gry online i macie aktywną subskrypcję VPN mamy nadzieję, że temat VPN do GTA Online (VPN do gier online) Was zainteresuje. Jeśli nie macie jeszcze konta VPN, to próbne założycie klikając link pod postem. I jeszcze jedna drobna uwaga. Co prawda tematem postu jest VPN do GTA Online ale pamietajcie, że wszstko co przecytacie poniżej można zastosować także na potrzeby innych tytułów.

Nim przejdziemy do właściwego tematy, króciutka „pigułka wiedzy” dla tych z Was, którzy dopiero odkrywają świat VPN i zwiazanych z nim możliwości. Jeśli będziecie chciec wiedziec ciut więcej, zapraszmay do artykułu pt. Co to jest VPN?

W skrócie, VPN to specjalny rozaj szyfrowanegopołącznnia miedzy dwoma urzadzeniami (komputer, telefon, tablet, itp.) komputerami w sieci internet. Dzięki szyfrowaniu, połączenie staje się wirtualnym tunelem – jakby bezpośrednio łączącym oba urządzenia. Pierwotnie (i nadal) był stosowany przez firmy – aktualnie, wszlekie wynikające z tej technologi korzyści są dostepne także dla „Kowalskiego”.

Jakie korzyscie daje VPN?

Mozna zmniejszyć lub wyeliminowac restyrkcje geograficzne. Zmienić lub ukryć swój prawdziwy adres IP. Uzyskac dostęp do większej ilości treści. Zabezpieczyć własne dane i urządzenia gdy korzystamy z połaczenia z internetem w otwarych sieciach – np. hotel w czasie wakacji. Obejść restykcje nałozone na połączenie przez administratora sieci czy dostawcę internetu. Zwiekszyć swoją prywatnośc i anonimowość w intenecie.

Skoro macie już podstawy, przejdźmy do zasadniczego tematu…

VPN do GTA Online – VPN do gier online –  o co kaman?

Jeśli jesteście namiętnymi graczami w GTA V online zapewne wiecie, że nie wszystko co w grze i całym świecie jest dostępne dla graczy jest dostępne i dla Was. Np. część dodatków, tzw. DLC nie działa w pełni w Polsce i nie tylko. Dlaczego tak jest – nie wiemy, wiemy natomiast jaki jest tego mechanizm i jak mu zapobiec.

Gdy łączycie się z serwerami GTA, podobnie jak w przypadku wszelkich innych usług online jest sprawdzany i logowany Wasz adres IP. W zależności od tego z jakiego regionu łączycie się z daną usługą, mogą Was obowiązywać różne ograniczenia w zakresie funkcji czy dostępu do treści.

Dobrym przykładem jest tutaj Netflix – wystarczy, że połączycie się z VPN z USA, zmienicie region Netflix i automatycznie baza filmów i seriali, do których będziecie miec dostęp stanie sie nieporównywalnie większa.

Kolejna sprawa to miejsce w którym z internetem się łączycie mając chwile czasu na granie. Bywa, że na sieć są nałożone ograniczenia i z serwerami GTA nie da się połączyć. Czasem sama siec Waszego dostawcy nie jest na tyle stabilna by dało się grać lub przy połączeniu występują duże opóźnienia – ping w grze.

Jeśli macie stały adres IP i dorobiliście się bana, łącząc się przez VPN rozwiązujecie ten problem.

Ostatnia sprawa to ceny dodatków w grach. Bardzo często ten sam produkt (podobnie jak to się ma w przypadku np. ubrań czy elektroniki) z różnych powodów (podatki, kurs waluty, polityka producenta) ma w różnych regionach różne ceny. Zmieniając region, wirtualnie, można często realnie sporo zaoszczędzić.

Dlatego warto miec dobry VPN do GTA Online.

VPN do GTA Online – VPN do gier online – jak z tego skorzystać?

Najprościej będą mieli Ci z Was, którzy do grania w GTA Online korzystają z komputera PC.

Co robimy? Po pierwsze – zakładamy, że macie już konto w usłudze HideIPVPN – pobieracie darmowa aplikacje VPN dla systemu Windows – znajdziecie ją tutaj.  Teraz wystarczy podać dane do zalogowania się do usługi, uruchomić połączenie VPN z wybranym serwerem i już.

Odpalacie GTA Online, serwery gry rozpoznają adres IP serwera VPN, gotowe.

Przypominamy, że warto wykorzystać opcje aplikacji – Sort by Speed. Aplikacja VPN, który serwer VPN zaoferuje Wam najniższy PING w danej chwili.

VPN dla Windows

W trochę trudniejszej sytuacji są Ci z Was, którzy w GTA Online grają na konsoli. Z uwagi na ograniczenia systemu Playstation i Xbox’a nie ma możliwości skonfigurowania i uruchomienia na nich połączenia VPN

Uwaga! Da się na nich skorzystać z usługi Smart DNS i tym sposobem zmienić np. region Netflix lub innej usługi VOD. Nie ma jednak sytuacji bez wyjścia.

Pierwsza i najwygodniejsza metoda to konfiguracja połączenia VPN bezpośrednio na routerze, przez który łączycie się z Internetem.

Plusem takiego rozwiązania jest to, że z połączenia VPN będą korzystać wszystkie pozostałe podpięte do sieci urządzenia i aplikacje… Ale jeśli chcecie w tym samym czasie np. na TV mieć dostęp do swojego prawdziwego adresu IP regionu będzie to mały kłopot bez dodatkowych ingerencji w ustawienia routera.

Niestety także nie na każdym routerze konfiguracja VPN jest możliwa. Co wtedy?

Najprościej wykorzystać do tego komputer PC lub telefon (o ile korzystacie z faktycznie nielimitowanego pakietu danych). Uruchamiamy VPN na komputerze po czym robimy z niego punkt dostępowy, z którym łączy się nasza konsola. Aktywny VPN w urządzeniu dostępowym sprawi, że z połączenia VPN będzie korzystać i konsola i dowolna uruchomiona na niej gra.

Najlepszy VPN do gier online – jak wybrać?

Pozostaje kwestia wyboru serwera VPN, który najlepiej nada się do grania. Jasnym jest, że im niższy PING tym lepiej. Wszystkie serwery w ofercie HideIPVPN oferują dostęp z prędkościami do 1 Gbps na użytkownika. Zatem prędkośc czy łącze samego serwera nie są żadnym problemem.

Miejcie jednak na uwadze, że im bliżej Was fizycznie znajduje się serwer VPN tym niższy będzie PING. Zatem, jeśli chcecie wybrać serwer w konkretnej lokalizacji/regionie, wybierajcie taki, który znajduje się najbliżej Was.

Jeśli region nie jest aż tak istotny, sugerujemy skorzystanie ze wspomnianej wyżej opcji „Sort by speed” a nasza aplikacja sama znajdzie dla Was najlepszy serwer VPN.

Podsumowanie – VPN do GTA Online

Wiecie już jak i dlaczego warto, przyjemniej od czasu do czasu połączyć się z GTA Online przez VPN. Sprawdzicie czy dodatki które kupiliście nie oferują więcej, czy nie pojawiły się w innych regionach nowe możliwości, a być może dzięki VPN Wasze połączenie będzie szybsze, stabilniejsze a gra przyjemniejsza.

Pamiętajcie też, że nie warto korzystać z darmowych usług VPN – pisaliśmy o tym wiele razy. Płatne usługi VPN wcale nie są drogie. Zaś te darmowe wcale nie chronią Waszej prywatności, wręcz przeciwnie.


TESTUJ VPN

Tu znajdziecie instukcję jak założyć darmowe konto VPN, krok po kroku.

1 thought on “VPN do GTA Online – VPN do gier online

Comments are closed.