Anonimowość w Internecie – nic dodać nic ująć

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Anonimowość w Internecie – dziś cytujemy za potralem Gazeta.pl. Zgadzamy sie z każdym słowem Pana Poole’a, zreszta przeczytajcie sami. Od nas tylko jedna sugestia… ale to na końcu. 

Anonimowość w Internecie

„”Anonimowość oznacza autentyczność” oznajmił na konferencji SXSW (South by Southwest) Christopher Poole, założyciel niesławnego serwisu 4chan.

4chan jest tym miejscem w Sieci, w którym rodzą się internetowe memy i w którym można spotkać japońską mangę, zabawne obrazki, ale także te najbardziej wulgarne. Ważnym wyróżnikiem 4chana jest to, że z założenia wszyscy są anonimowi – nie na zasadzie niepodawania imienia czy nazwiska, po prostu każdy użytkownik forum to Anonim.

Anonimowość oznacza autentyczność. Pozwala na dzielenie się w najbardziej pozbawiony ozdobników sposób

powiedział Poole, cytowany przez serwis The Telegraph, podczas konferencji SXSW. Dodał również, że założyciel Facebooka Mark Zuckerberg „jest w całkowitym błędzie” przez to, że utożsamia anonimowość z tchórzostwem. Od dawna wiadomo bowiem, że Zuckerberg opowiada się za funkcjonowaniem zarówno „offline” jak i online pod prawdziwym nazwiskiem – zobrazować to można na chociażby przykładem ostatniej propozycji systemu komentarzy na blogach, podpiętych pod identyfikator facebookowy.

Według Poole’a anonimowość w Internecie pozwala cenić raczej twór, niż twórcę, a można także dzięki niej uniknąć konsekwencji za popełnione błędy (pamiętamy przecież, że Eric Schmidt, CEO Google’a prorokował kiedyś, że za kilka lat można będzie zmieniać tożsamość, aby uniknąć swoich „internetowych błędów”)”

A teraz nasza sugestia. Zaglądnijcie do naszej sekcji Premium i zastanówcie się, czy przypadkiem nie warto także ochronić swojego IP jeśli chce się być anonimowym?

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more