Adres IP z Polski – co warto wiedzieć?

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

Kontynuujemy serię postów od adresach IP z różnych krajów oraz rzeczach, które warto wiedzieć. Zaczęliśmy od postu adres IP z USA i adres IP z UK. Dziś czas na kolejny post – tym razem tematem jest adres IP z Polski.

Po co mi VPN w Polsce? Mam już adres IP z Polski!

Tak jak już powiedzieliśmy to w poprzednich postach odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Jeśli prywatność, anonimowość i bezpieczeństwo online są dla Was istotne powinniście łączyć się z Internetem po przez serwer VPN. Bez użycia własnego adresu IP. To prawda, że w wielu przypadkach samo ujawnienie  adresu IP to zbyt mało by narazić Wasze bezpieczeństwo. Warto jednak pamiętać, że wszyscy zostawiamy w sieci różne ślady. Czasem robimy to świadomi (np. korzystając z Facebooka) a czasem nie (np. dokonując wpisu na forum używając anonimowego identyfikatora). Te dane,  zebrane w całość wraz z adresem IP mogą jednak powiedzieć o nas bardzo dużo. Czy zatem warto ułatwiać zbieranie takich danych o nas? Pamiętajcie, ze Wasz dostawca Internetowy zapisuje Wasz każdy krok w Internecie.

Nie publikuje pod własnym adresem IP…

Przy okazji adresu IP z Polski nie sposób pominąć obecnych zmian politycznych i ustawy antyterrorystycznej. Czy macie 100% pewność, że komentarze, które dziś zostawiacie w sieci nie zostaną wykorzystane przeciwko Wam jutro?

Reasumując. VPN ukrywa Wasz prawdziwy adres IP i tożsamość. Szyfruje wszystkie dane wymieniane z Internetem. Nie jest to metoda w 100% gwarantująca bezkarność ale na pewno pomaga zwykłym ludziom ochronić ich prywatność. Przestępcy nie korzystają z VPN.

VPN + adres IP z Polski

Skoro głównie korzystacie z „Polskiego” Internetu warto, by VPN nie komplikował Wam dodatkowo życia. Warto więc swój „prywatny” (przypisany przez dostawcę Internetowego) Polski adres IP zamienić na anonimowy, Polski adres IP oferowany przez serwer VPN (adres ten będziecie współdzielić z wieloma innymi użytkownikami sieci).

Dzięki takiemu rozwiązaniu możecie cieszyć się wszystkimi zaletami VPN ale jednocześnie nie stracicie nic z użytkowości Polskiego adresu IP.

Kupujecie w Polskim Internecie, oglądacie filmy, korzystacie z VOD, słuchacie Polskiego radia online? Z VPN, który oferuje adres IP z Polski to możecie to nadal robić. Bezpieczniej gdy mieszkacie w Polsce i tak samo łatwo (jak gdybyście mieszkali w Polsce) będąc za granicą. Ipla, HBO Go, VOD TVP, TVN Player – całe Polskie VOD za granicą możecie oglądać mając adres IP z Polski.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more