Adres IP z Polski – co warto wiedzieć?

adres IP z PolskiKontynuujemy serię postów od adresach IP z różnych krajów oraz rzeczach, które warto wiedzieć. Zaczęliśmy od postu adres IP z USA i adres IP z UK. Dziś czas na kolejny post – tym razem tematem jest adres IP z Polski.

Po co mi VPN w Polsce? Mam już adres IP z Polski!

Tak jak już powiedzieliśmy to w poprzednich postach odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Jeśli prywatność, anonimowość i bezpieczeństwo online są dla Was istotne powinniście łączyć się z Internetem po przez serwer VPN. Bez użycia własnego adresu IP. To prawda, że w wielu przypadkach samo ujawnienie  adresu IP to zbyt mało by narazić Wasze bezpieczeństwo. Warto jednak pamiętać, że wszyscy zostawiamy w sieci różne ślady. Czasem robimy to świadomi (np. korzystając z Facebooka) a czasem nie (np. dokonując wpisu na forum używając anonimowego identyfikatora). Te dane,  zebrane w całość wraz z adresem IP mogą jednak powiedzieć o nas bardzo dużo. Czy zatem warto ułatwiać zbieranie takich danych o nas? Pamiętajcie, ze Wasz dostawca Internetowy zapisuje Wasz każdy krok w Internecie.

Nie publikuje pod własnym adresem IP…

Przy okazji adresu IP z Polski nie sposób pominąć obecnych zmian politycznych i ustawy antyterrorystycznej. Czy macie 100% pewność, że komentarze, które dziś zostawiacie w sieci nie zostaną wykorzystane przeciwko Wam jutro?

Reasumując. VPN ukrywa Wasz prawdziwy adres IP i tożsamość. Szyfruje wszystkie dane wymieniane z Internetem. Nie jest to metoda w 100% gwarantująca bezkarność ale na pewno pomaga zwykłym ludziom ochronić ich prywatność. Przestępcy nie korzystają z VPN.

VPN + adres IP z Polski

Skoro głównie korzystacie z „Polskiego” Internetu warto, by VPN nie komplikował Wam dodatkowo życia. Warto więc swój „prywatny” (przypisany przez dostawcę Internetowego) Polski adres IP zamienić na anonimowy, Polski adres IP oferowany przez serwer VPN (adres ten będziecie współdzielić z wieloma innymi użytkownikami sieci).

Dzięki takiemu rozwiązaniu możecie cieszyć się wszystkimi zaletami VPN ale jednocześnie nie stracicie nic z użytkowości Polskiego adresu IP.

Kupujecie w Polskim Internecie, oglądacie filmy, korzystacie z VOD, słuchacie Polskiego radia online? Z VPN, który oferuje adres IP z Polski to możecie to nadal robić. Bezpieczniej gdy mieszkacie w Polsce i tak samo łatwo (jak gdybyście mieszkali w Polsce) będąc za granicą. Ipla, HBO Go, VOD TVP, TVN Player – całe Polskie VOD za granicą możecie oglądać mając adres IP z Polski.

Wypróbuj nasz VPN za darmo.

TESTUJ VPN ZA DARMO

1 thought on “Adres IP z Polski – co warto wiedzieć?

Comments are closed.