Popcorn Time + dobry VPN = spokój

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

O aplikacji Popcorn Time wspominaliśmy już na naszym blogu kilkakrotnie i podejrzewamy, że są wśród Was jej użytkownicy. Dziś po przeczytaniu artykułów na Spidersweb / TorrentFreak postanowiliśmy wystosować kolejne ostrzeżenie. Jeśli chcecie używać Popcorn Time to wyłącznie poprzez dobry VPN!

Jak rozpoznać dobry VPN?

Tu sprawa jest względnie prosta. Dobry VPN to taki, któremu możesz zaufać, to VPN który działa zawsze wtedy gdy go potrzebujesz. Dobry VPN to taki, który oferuje wszystkie popularne metody szyfrowania danych i ukrywania adresu IP. Dobry VPN to szybki VPN. To wreszcie taka usługa, w której dane użytkowników i ślad ich buszowania w sieci nie są zapisywane. Dobry VPN to usługa, która nigdy w przeszłości nie udostępniła nikomu danych swoich klientów. Jeśli zadacie sobie troszkę trudu by sprawdzić co oferuje HideIPVPN i jakie są na nasz temat opinie będziecie wiedzieć, że oferujemy właśnie taki, po prostu dobry VPN.

Dlaczego dobry VPN jest ważny w przypadku Popcorn Time?

Jest kilka ważnych powodów dla których warto używać VPN w przypadku tego typu oprogramowania. Zapewne większość z Was wie, że Popcorn Time to nic innego jak klient sieci P2P / BitTorrent. Tym samym oglądając dowolny film czy odcinek serialu nie „streamujecie” obrazu do sieci a ścigacie plik. Samo to w sobie jest w Polsce jak najbardziej dopuszczalne prawem. Niestety dzielenie się materiałami objętymi ochroną prawem autorskim już nie. Podobnie jak o Popcorn Time na temat P2P i torrentów pisaliśmy wielokrotnie. Wspominane wyżej artykuły na Spidersweb i TF zainspirowały nas do tego by ponownie przypomnieć Wam o ryzyku jakie niesie ze sobą korzystanie z takich aplikacji bez ochrony VPN. Ale nie tylko.

Część z Was może wskazać, że przecież Popcorn Time jest wyposażony w VPN. Po co zatem produkt za który trzeba płacić. Niby racja. Zadamy Wam zatem do przemyślenia kilka pytań.

Nie płacicie za aplikację Popcorn Time, nie płacicie za treści, które Wam dostarcza, nie płacicie za VNP w który jest wyposażony. Ciekawe kto jest tak wielkim filantropem bez ukrytych motywów, że pokrywa te koszty? Czy aby na pewno darmowy, nie znany VPN to dobry VPN?

Przy okazji warto wspomnieć o niedawnej aferze dotyczącej popularnej usługi Hola. W jej przypadku też wydawało się, że jest za darmo.

Na zakończenie sugerujemy Wam rozważenie skorzystania z usług takich jak Netflix, Hulu czy Crackle zamiast programów typu Popcorn Time.

Jak zawsze, decyzję czy i czego używać, zostawiamy Wam.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more