Jak bezpiecznie pobierać torrenty – wojna z piratami!

Autor:

Opublikowano:

Aktualizacja:

W dniu dzisiejszym na portalu Gazeta.pl pojawił się dość alarmujący artykuł, pt. „Dystrybutor filmu „Wkręceni” na wojnie z piratami. Policja zarekwirowała 40 tys. komputerów w całym kraju.„. Wypada zatem uchronić Was przed potencjalnymi nieprzyjemnościami a część z Was może i uświadomić, co wolno a czego nie. Dziś zatem o tym, jak bezpiecznie pobierać torrenty? 

Ściąganie z torrentów – wolno czy nie?

Na temat ściągania plików z sieci P2P i torrent pisaliśmy już kilka razy. Wystarczy, że w wyszukiwarkę bloga wpiszecie P2P lub torrent. Jednak dzisiejszy artykuł oraz przytoczone w nim liczby pokazują, że spora grupa Internautów nie wie co wolno, czego nie i jak bezpiecznie pobierać torrenty. Zatem po kolei.

Czy to moralne ściągać pliki z torrentów i sieci P2P. Jeśli ściągacie pliki, które w tych sieciach są legalnie rozpowszechniane oczywiście tak. W przypadku filmów, muzyki czy oprogramowania najlepiej będzie jeśli sami sobie odpowiecie – czy to jest OK. Każdy z nas ma przecież sumienie i raczej wie co jest dobre a co złe.

Specjalnie dla Was

bezpieczne ściąganie torrentów Torrent VPN

Pamiętajcie – dostęp do Torrent VPN uzyskacie także w naszym najlepszym planie

Ninja Power VPN! – torrenty, Polskie IP i nie tylko!

Skoro kwestie moralności mamy za sobą pozostaje kwestia prawna. I tu sytuacja jest ciut bardziej skomplikowana.

Zacznijmy od oprogramowania – ściąganie i udostępnianie jest ZAWSZE niedozwolone i w obu przypadkach, jeśli zostaniecie złapani poniesiecie tego konsekwencje.

W przypadku filmów i muzyki mamy małe rozdwojenie. Ściągać z dowolnego źródła, a więc także z torrentów / P2P wolno. Jest to traktowane tak samo jak oglądanie filmu (streamu) na stronie www. Jednak dzielić się (rozpowszechniać) już nie wolno i za to grozi kara. Problem polega na tym, że zwykle (szczególnie jeśli nie do końca wiemy jak ustawić program) ściągając dzielimy się pobieranym materiałem.

Gdy nie wiesz jak bezpiecznie pobierać torrenty …

Efekt jest następujący.

Media informują, że szczecińska prokuratura zarekwirowała 2600 komputerów na które ściągano film „Wkręceni”. To jedynie drobny element ogólnopolskiej akcji wymierzonej w piratów.

[…]

komputery są rekwirowane w całym kraju, a wnioski do prokuratory dotyczą wielu innych filmów dystrybuowanych przez Interfilm. W przypadku samego tylko filmu „Wkręceni” chodzi o 40 tys. osób.

[…]

Podejrzanych wytypowano na podstawie adresów IP. Komputery zostaną przebadane przez biegłych. Nie można wykluczyć, że ci odkryją ślady udostępniania innych filmów. Mogą też znaleźć nielegalne oprogramowanie. Dla podejrzanych dotkliwy będzie też czas postępowania, bo biegli mogą przetrzymywać komputery miesiącami a nawet latami.

Jak bezpiecznie pobierać torrenty

Jeśli już koniecznie chcecie pobierać pliki z sieci torrent róbcie to z głową. Jak wiecie VPN oferuje Wam możliwość ukrycia przed innymi swojego prawdziwego adresu IP. Tym samym każdy – hacker, strona internetowa czy program monitorujący sieci torrent trafi nie do Was a do serwera VPN.

Jako zarejestrowana w USA firma nie trzymamy logów użytkowników a poza tym jeden adres IP jest wykorzystywane na raz przez wielu użytkowników sieci VPN. Tym samym, jak długo nie łamiecie ustanowionych przez nas warunków działania usługi pozostaniecie anonimowi.

Pamiętajcie!

Ruch z sieci torrent i P2P jest dozwolony wyłącznie na naszych serwerach w Holandii i Niemczech.

Jeśli chcecie przed zakupem sprawdzić czy i jak będą działać nasze serwery VPN – nie ma sprawy. Zapraszamy do darmowego (i bez zobowiązań!!!!) testu. Karta płatnicza nie jest do tego wymagana.

O autorze

Dodaj komentarz

Najnowsze posty

 • Rozdajemy – Smart DNS i VPN za darmo

  Jest nam niezmiernie miło poinformować, ze rozpoczynamy kolejny raz losować konta Smart DNS i VPN za darmo. Wiemy, ze darmowy VPN zawsze cieszy się wśród Was sporą popularnością a i nam sprawia radość, że możemy Was chociaż tak obdarować. Zatem nie traćmy czasu. Smart DNS i VPN za darmo – co dokładnie losujemy? Jeśli weźmiesz udział…

  Read more

 • #zostanwdomu – darmowe filmy z TubiTV

  W tej chwili znajdujemy się w trudnej i zupełnie nowej dla wszystkich sytuacji. Chociaż już od dłuższego czasu przewidywano różnego rodzaje pandemie, nikt tak naprawdę nie wierzył, że to się wydarzy. To trochę tak, jak z tymi wszystkimi filmami o Kalifornii, która zapada się pod ziemię lub o wielkiej asteroidzie, która uderza w Ziemię. I…

  Read more

 • Znów możesz zmienić region Netflix!

  UWAGA! Ważna aktualizacja: Jak odblokować Netflix USA w Polsce Grudzień 2017! Chyba wszyscy wiecie, że w ostatnich tygodniach Netflix utrudnił życie sporej liczbie użytkowników. Po globalnej ekspansji serwis zaczął bardziej aktywną walkę z usługami VPN, proxy i DNS, których używaliście by zmienić region Netflix. Dziś chcemy Wam dać znać, że korzystając z naszego VPN i Smart…

  Read more