Jak bezpiecznie pobierać torrenty – wojna z piratami!

jak bezpiecznie pobierać torrentyW dniu dzisiejszym na portalu Gazeta.pl pojawił się dość alarmujący artykuł, pt. „Dystrybutor filmu „Wkręceni” na wojnie z piratami. Policja zarekwirowała 40 tys. komputerów w całym kraju.„. Wypada zatem uchronić Was przed potencjalnymi nieprzyjemnościami a część z Was może i uświadomić, co wolno a czego nie. Dziś zatem o tym, jak bezpiecznie pobierać torrenty? 

Ściąganie z torrentów – wolno czy nie?

Na temat ściągania plików z sieci P2P i torrent pisaliśmy już kilka razy. Wystarczy, że w wyszukiwarkę bloga wpiszecie P2P lub torrent. Jednak dzisiejszy artykuł oraz przytoczone w nim liczby pokazują, że spora grupa Internautów nie wie co wolno, czego nie i jak bezpiecznie pobierać torrenty. Zatem po kolei.

Czy to moralne ściągać pliki z torrentów i sieci P2P. Jeśli ściągacie pliki, które w tych sieciach są legalnie rozpowszechniane oczywiście tak. W przypadku filmów, muzyki czy oprogramowania najlepiej będzie jeśli sami sobie odpowiecie – czy to jest OK. Każdy z nas ma przecież sumienie i raczej wie co jest dobre a co złe.

Specjalnie dla Was

bezpieczne ściąganie torrentów Torrent VPN

Pamiętajcie – dostęp do Torrent VPN uzyskacie także w naszym najlepszym planie

Ninja Power VPN! – torrenty, Polskie IP i nie tylko!

Skoro kwestie moralności mamy za sobą pozostaje kwestia prawna. I tu sytuacja jest ciut bardziej skomplikowana.

Zacznijmy od oprogramowania – ściąganie i udostępnianie jest ZAWSZE niedozwolone i w obu przypadkach, jeśli zostaniecie złapani poniesiecie tego konsekwencje.

W przypadku filmów i muzyki mamy małe rozdwojenie. Ściągać z dowolnego źródła, a więc także z torrentów / P2P wolno. Jest to traktowane tak samo jak oglądanie filmu (streamu) na stronie www. Jednak dzielić się (rozpowszechniać) już nie wolno i za to grozi kara. Problem polega na tym, że zwykle (szczególnie jeśli nie do końca wiemy jak ustawić program) ściągając dzielimy się pobieranym materiałem.

Gdy nie wiesz jak bezpiecznie pobierać torrenty …

Efekt jest następujący.

Media informują, że szczecińska prokuratura zarekwirowała 2600 komputerów na które ściągano film „Wkręceni”. To jedynie drobny element ogólnopolskiej akcji wymierzonej w piratów.

[…]

komputery są rekwirowane w całym kraju, a wnioski do prokuratory dotyczą wielu innych filmów dystrybuowanych przez Interfilm. W przypadku samego tylko filmu „Wkręceni” chodzi o 40 tys. osób.

[…]

Podejrzanych wytypowano na podstawie adresów IP. Komputery zostaną przebadane przez biegłych. Nie można wykluczyć, że ci odkryją ślady udostępniania innych filmów. Mogą też znaleźć nielegalne oprogramowanie. Dla podejrzanych dotkliwy będzie też czas postępowania, bo biegli mogą przetrzymywać komputery miesiącami a nawet latami.

Jak bezpiecznie pobierać torrenty

Jeśli już koniecznie chcecie pobierać pliki z sieci torrent róbcie to z głową. Jak wiecie VPN oferuje Wam możliwość ukrycia przed innymi swojego prawdziwego adresu IP. Tym samym każdy – hacker, strona internetowa czy program monitorujący sieci torrent trafi nie do Was a do serwera VPN.

Jako zarejestrowana w USA firma nie trzymamy logów użytkowników a poza tym jeden adres IP jest wykorzystywane na raz przez wielu użytkowników sieci VPN. Tym samym, jak długo nie łamiecie ustanowionych przez nas warunków działania usługi pozostaniecie anonimowi.

Pamiętajcie!

Ruch z sieci torrent i P2P jest dozwolony wyłącznie na naszych serwerach w Holandii i Niemczech.

Jeśli chcecie przed zakupem sprawdzić czy i jak będą działać nasze serwery VPN – nie ma sprawy. Zapraszamy do darmowego (i bez zobowiązań!!!!) testu. Karta płatnicza nie jest do tego wymagana.

TESTUJ VPN ZA DARMO

Aktualizacja:

I jeszcze „drobna” uwaga dotycząca VPN do torrentów i P2P