Wakacje za granicą – potrzebuję VPN?

wakacje za granicą z VPNPewnie nie każdy z Was zadaje sobie pytanie – czy potrzebuję VPN? Wydaje nam się, że pytanie to będzie sobie zadawać coraz większa ilość świadomych użytkowników Internetu. W naszej ocenie oczywiście potrzebujecie VPN. By jednak nie było to bez pokrycia pozwólcie, ze powiemy Wam dlaczego należy udzielić twierdzącej odpowiedzi na pytanie powyżej, czyli – Czy potrzebuję VPN?

Rzeczywistość sieci wymaga VPN

Wiemy, że pogoda za oknem nie nastraja do myślenia o egzotycznych miejscach. Dopiero co zaczęła się szkoła a za pasem mamy Święto Zmarłych i Boże Narodzenia. Jednak Ci bardziej przedsiębiorczy z Was wiedza, że jest to idealny czas by zaplanować nie tylko ferie zimowe ale także przede wszystkim letnie wakacje. A skoro planujemy to warto wziąć pod uwagę wszelkie aspekty związane z wyjazdem.

Na pewno oczywista oczywistością jest dla Was to, że w różnych krajach panują różne prawa. Tyczy się to nie tylko np. ruchu drogowego ale także Internetu. Dodatkowo zdajcie sobie sprawę z tego, ze na „naiwnych turystów” czyhają w różnych miejsca różnego typu pułapki. Ktoś zeskanuje Wasze dokumenty do późniejszego wykorzystania, ktoś zeskanuje Wasze karty kredytowe w wiadomym celu. Jako że żyjemy w cyfrowym świecie, część pułapek lub ograniczeń przeniosła się także do niego. Skoro kupujecie ubezpieczenie, rozkładacie gotówkę w kilka różnych miejsce, zaopatrujecie się w specjalne saszetki do noszenia gotówki…. czy nie warto pomyśleć tez o zabezpieczeniu Waszego dostępu do Internetu? Teraz kilka słów dla tych, którzy z o VPN właśnie się dowiedzieli.

Co to jest VPN?

VPN to specjalny, szyfrowany rodzaj połączenia z Internetem, który pomiędzy Wami a reszta świata ustawia specjalny serwer – serwer VPN. W bardzo dużym uproszczeniu działa to w dwójnasób. po pierwsze połączenie między Waszym urządzeniem a serwerem VPN jest szyfrowane – zatem lokalny dostawca Internetu (nie zawsze będzie to hotel – cześć otwartych, publicznych sieci WiFi powstaje właśnie po to by wykradać dane z niezabezpieczonych urządzeń!) nie ma wglądu W to jakie strony odwiedzacie i jakie dane i z kim wymieniacie. Jeśli zdarzyło Wam się, że Skype nie działał w hotelu lub działał bardzo źle ( a komórka prawie nie miała sygnału) to właśnie dlatego, by gość hotelowy (gdy musi) skorzystał z hotelowego telefonu – gdybyście wtedy mieli VPN nie byłoby problemu.

Po drugie, wszystkie strony które odwiedzacie nie będą widziały Waszego prawdziwego adresu IP (nie sprawdzą Waszej lokalizacji), bo zamiast Was „zobaczą” serwer VPN. Wasze dane, Wasza tożsamość, Wasz adres IP będą ukryte.

Powiedzcie mi w punktach, dlaczego potrzebuję VPN?

  1. Korzystając z otwartych, publicznych sieci WiFi zabezpieczacie się dodatkowo przed niepowołanym do Waszego urządzenia i Waszych danych.
  2. Bez Polskiego adresu IP nie da się za granica korzystać z wielu Polskich serwisów. Polski VPN rozwiązuje problem dostępu do TVN, iPla, TVP, Chili TV, HBO Go, Videostar i podobnych Polskich serwisów za granicą – z naszym VPN można mieć Polskie IP za granicą.
  3. Dzięki naszej usłudze VPN z dowolnego miejsca na świecie skorzystacie nie tylko z Polskiego IP i Polskich serwisów ale także amerykańskich i brytyjskich dzięki IP z USA i IP  UK. Netflix, BBC iPlayer, HULU, Crackle – możecie je mieć także na wakacjach!

Potrzebuję VPN? – podsumowanie

Jak widzicie VPN może być nie tylko przydatny w Polsce (oto co się może stać jeśli Wasz adres IP najdzie się na złej liście – http://hideipvpn.pl/policja-zabiera-komputery-ukryj-ip/) ale także na wakacjach za granicą. Kontaktowanie się z różnymi firmami w celu „odkręcenia” spraw gdy dzięki Waszym danym ktoś weźmie kredyt w Polsce jest bardzo problematyczne. Wyobraźcie sobie co może Was czekać gdy dzięki danym z Waszych paszportów, dowodów osobistych, kart i komputerów np. nieuczciwy pracownik hotelu zrobi sobie za granica źródło dochodu?

Ile kosztuje sprawdzenie jak działa VPN? NIE! Czy wymagamy potem korzystania z usługi? NIE! Czy trzeba dokonywać rezygnacji z VPN, zrywać umowę? NIE! Zatem zanim Wasza tożsamość wypłynie na zewnątrz przetestujcie nasz VPN (lub Smart DNS – tu więcej o tym co to jest Smart DNS) bez żadnych zobowiązań!

Testuj VPN za darmo

1 thought on “Wakacje za granicą – potrzebuję VPN?

Comments are closed.